مادرای عزیز کمک چطوری بفهمیم نوزاد رفلاکس داره؟

سلام
دخترم ۱ ماه و نیمشه دل پیچه و نفخ شدید داره که دکتر دارو داده،از چند وقت پیش زیاد بالا میاره بخصوص وقتایی که زور میزنه و به خودش میپیچه بردمش دکتر گفت چون بیش از حد نرمال وزن اضافه کرده رفلاکس نیست و احتمال زیاد بیش از حد میخوره و دارویی هم نداد،اما بالا اوردنش همچنان ادامه داره در صورتی که هر بار شیر میخوره شاید فقط ۱۰ دقیقه بخوره اکثرا هم بعد شیر خوردن بین ۲ و نیم تا ۳ ساعت خواب

1 Likes

وقتی بچه ای رفلاکس داره خیلی سخت اروغ میزنن یا اصلا نمیزنه
وقتی بالا میاره با شدت میپاچه و مثل شیر میمونه و پنیری نیس
سینه اش خس خس میکنه

1 Likes

تموم این علایم رو دخترم داره
گاهی بلافاصله اروغ میزنه گاهی حدود ۱۰ دقیقه طول میکشه،وقتایی که زور میزنه اگه بلافاصله بعد شیر خوردن باشه شیر بالا میاره گاهی غلیظ و گاهی ابکی
ولی سینش از قبل شروع دلپیچش خس خس میکرد
گاهی هم که بالا میاره پنیری

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لبنیات کیک و بیسکوئیت و گوشت گوساله مصرف نکن ببین خوب میشه یا نه

گوش شیطون کر از دیروز بهتره،فقط گاهی بالا میاره که اونم پنیرک

اگه پنیرک باشه که رفلاکس نداره

1 Likes

باید مراقب تغذیه ت باشی …خاله ی من یه بچه 9 ماهه داره که خیلی شیر بالا میاورد هربار که شیر میخورد بلافاصله بالا میاورد برد دکتر گفت رفلاکس داره بعد از اون خاله م دیگه خیلی چیزا نخورد مثل همین لبنیات که دوستمون گفت الان خداروشکر بچه خیلی بهتره کمتر بالا میاره اما همچنان خاله م مراقب غذا هایی که میخوره هست

الان از وقتی که شک کردم ممکن رفلاکس مقدار شیرمو کمتر کردم و تعداد دفعات و بیشتر و لبنیات و. … رو هم حذف کردم بالا آوردنش کمتر شده

خداروشکر که بهتر شده خدا حفظش کنه عزیزم

سلام عزیزم بچه منم همین مشکل رو داشت الان چهار ماهشه بازم داره اگه با شتاب شیر از دهن بینیش خارج میشه عین شیر ابکیه پنیری نیست دیر اروغ میزنه نشونه رفلکسه برای نفق هم میتونی از دکترش قطره بگیری دکتر برای دخترم داده اسمش پدی لاکت
اگه شیر خشک بهش میدی امکان داره سر شیر خیلی سوراخش بازه بچه با شتاب میخوره حضم نمیکنه سر شیری انتخاب کن ک خودت سوراخش کنی
اگه شیر از گوشه دهنش کمی بیرون میزنه حالت پنیری داره اشکال نداره طبیعی باید بریزه
ولی اگه با شتاب شیر پرتاب میکنه حتما به دکترش بگو

سميرا جون شما رژيم لبنيات و پروتئين گاوى رو هم گرفتى بازم بالا مياره يا نه ؟

1 Likes

اره عزیزم دکتر بهم گفت اصلا نمیخوردم ولی بازم دخترم اونجوری میشد

1 Likes

دخترمنم بالا مياورد من الان دارم رعايت مى كنم يكم كمتر شده خداراشكر

1 Likes

خب خداروشکر عزیز دلم دختر گلتو ببوسش

1 Likes

فدات عزيزم حتما
توهم دخترمونو از طرف خالش ببوسش :smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

قربونت برم حتما عزیز دلم

1 Likes

سلام عزیزم.وقتی صاف میخوابه بچه هرچی خورده رو برمیگردونه
حتما باید سرش بالاتر ازسطح بدنش باشه دختر منم رفلاکس داشت همش باید ی چیزی زیر سرش باشه.
استفراغشون جهشیه
وقتی میخوابه توی خواب دهنش بد مزست و هنش دهنشو مزه مزه میکنه
و خیلی علائم دیگه
من داروی پدی لاکت بهش میدادم خیلی خوب بود
من دخترم شیر خودمو میخوره وقتی شیر میخوردم دخترم بیشتر میاورد بالا
بعدش فهمیدم شیر واسه بچه های رفلاکسی خوب نیست

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.