لیزر سنگ کلیه

سلام کسی میدونه چی خوبه برا افتادن سنگ کلیه و تا چن روز بعد عمل لیزر سنگ کلیه نباید نزدیکی داشت؟

عزیزم من چیزی در این مورد پیدا نکردم اما نوشته فعالیت های سنگین و ورزش تا یک ماه ممنوعه و باید یک هفته استراحت داشته باشید. فکر نمی کنم نزدیکی بعد از یک هفته منعی داشته باشه.

رژیم غذایی بیمار مبتلا به سنگ ادراری باید چگونه باشد؟
ـ اصول درمان سنگ از نظر رژیم غذایی عبارت است از مصرف آب فراوان، پرهیز از مصرف نمک و مصرف کمتر گوشت قرمز. البته این روزها به دلیل گرانی گوشت قرمز، مصرف آن خود به خود پایین آمده است. اما در مورد نمک با توجه به ارزان بودن آن و عادت نادرست مردم، خطر همچنان وجود دارد.

لبنیات و گوجه فرنگی نقشی در این زمینه ندارند؟
ـ ۳ مورد آب، نمک و گوشت قرمز که عرض کردم ۳ اصل کلی هستند. غیر از اینها به عنوان یک دستور کلی (و نه در موارد و سنگ های خاص) دستور ویژه ای وجود ندارد و هرچه بوده مربوط به گذشته بوده. لبنیات هم منعی ندارد ولی اگر پرنمک باشد، مانند دوغ یا پنیر شور، خطرش به خاطر نمک آن خواهد بود.

ی دنیا ممنونم ازتون خانم حکیمی جون:kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::rose::rose::rose:

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم
کاری نکردم :rose:

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.