لکه بینی هنگام مصرف روکین

سلام خانمهای عزیز من از شب پنجم پریودم شروع به مصرف روکین کردم بنابه توصیه پزشک بعلت کیست تخمدان ولی چندروز بعد مصرفش لکه بینی شروع شده و این موضوع خیلی اذیتم میکنه کسی بوده که این مشکلو داشته باشه؟ راهکاری برای حلش ندارین دوستان؟

سلام عزیزم
لکه بینی یا دفع مقادیر کم خون در طول ماه و خارج از زمان عادت ماهانه یکی از بدترین عارضه‌های قرص‌های ضدبارداری است که خانم‌ها از آن شکایت دارند. یکی از اصلی‌ترین شکایت‌های خانم‌ها در مورد لکه‌بینی این است که قابل پیش‌بینی نیست و گاهی ممکن است باعث نگرانی هم شود. علت این مسئله این است که با مصرف این هورمون‌ها لایه پوشاننده سطح رحم به حدی شکننده و نازک می‌شود که با کمترین تغییری در مقدار هورمون‌ها کنده می‌شود و باعث خونریزی می‌شود. به همین علت است مصرف قرص‌های بارداری باعث سبک‌ترشدن خونریزی‌ها در زمان عادت ماهانه می‌شوند و گاهی اصلا باعث از بین رفتن عادت ماهانه در خانم‌ها می‌شوند اما کمی تغییر در مصرف این داروها یا مشکلات گوارشی حین مصرف آن‌ها می‌تواند باعث خونریزی شود. به همین علت یکی از روش‌های مقابله با این عارضه مصرف قرص‌ها در یک زمان مشخص در هر روز است تا تغییری در میزان هورمون‌ها در خون ایجاد نشود. در صورتی که از قرص‌های با دوز هورمونی پایین استفاده می‌کنید و دچار خونریزی بین دوره ماهانه می‌شوید می‌توانید با مشورت با پزشک قرص‌های با دوز بالا مصرف کنید. حتما در مورد لکه‌بینی با پزشک‌تان مشورت کنید. گاهی خوردن یک داروی ضدالتهاب مانند ایبوپروفن می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

1 Likes

دوست عزیزم ممنونم از پاسخگوییتون؛ ماه پیش دوزسپتیو مصرف کردم که چون بازهم لکه بینی داشتم گفتن ماه بعد روکین رو بگیرم که متاسفانه بازم همون شد😭

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم
باز هم با پزشک تون مشورت کنید بهتره

1 Likes

دکترم همون دکتری هستن که زایمانمم انجام دادن و از شانس خوبم دوست خیلی صمیمی مادرم هستن الان‌باهاشوت تماس گرفتم گفتن مدروکسی پروژسترون استات ۵ رو هم همزمان شبی یکی بخورم تاببینم چی میشه فدای محبتت عزیزم

1 Likes

خب خداروشکر، چه خوب
خواهش می کنم عزیزم
ممنون که اطلاع دادین :rose:

1 Likes

دورت بگردم ممنون از شما که وقت گذاشتی جواب دادی:kissing_closed_eyes::kissing_closed_eyes::kissing_closed_eyes:

1 Likes

انجام وظیفه کردم عزیزم :rose:

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.