لتروزول و بارداری

سلام دوستان. من تنبلی تخمدان دارم. پریودی من طولانیه حدود ۱۲ یا ۱۳ روز. شوهرم اکثرا در زمان تخمک گذاری خونه نیست . دکتر بهم قرص لتروزول برا شب سوم تا هفتم و آمپول hgc داده برای روز هشتم تا نهم. بعد هم گفته باید نزدیکی داشته باشی . خب من اون موقع پریودم چطور نزدیکی داشته باشم؟ میشه قرص و آمپول رو مصرف کرد تو موعد مقرر بعد پنج شش روز بعد نزدیکی کرد امکان بارداری هست؟

سلام عزیزم
در زمان پریود نباید نزدیکی داشته باشید در بازه تخمک گذاری باید نزدیکی کنید
نمیدونم چرا پزشک همچین چیزی گفتن :thinking:

اگه قرص رو مصرف کنم نزدیکی نداشته باشم اشکال داره؟

شايد پزشكتون توجيه نبوده و از مدت زمان پريوديتون بي اطلاع بوده

نه اشکالی نداره
شما با استفاده از ماشین حساب های زیر بازه تخمک گذاری تون رو پیدا کنید و حتما در اون زمان نزدیکی داشته باشید
قاعدگی منظم :point_down:
https://farzand.net/ovulation-calculator
نامنظم :point_down:
https://farzand.net/ovulation-calculator-irregular-period

یعنی تو زمان غیر تخمک گذاری احتمال بارداری هست ایا؟ چون متاسفانه شوهرم اکثرا اون موقع پیشم نیست خیلی نگرانم

هر چی از روز تخمک گذاری فاصله بگیرید احتمال بارداری کم تر میشه

عزیزم منم پلی کیستیک داشتم پریودی هام خیلی نا منظم بود و باردار نمیشدم دکتر بهم قرص لتروزول داد گفت از شب ۳ پریودی تا شب ۷ شبی دوتا بخور. تو دوران پریودی نباید نزدیکی داشته باشی به محض تمام شدن پریودی نزدیکی رو شروع کنید منم زیاد پیش میومد که تو دوران تخمک گذاری شوهرم نبود. اما بالاخره باردار شدم و دکتر حدس زده مال موقعی باشه که تازه پریودیم تمام شده. دکتر گفت بین این پریودی تا اون پریودی احتمال تخمک گذاری هست اما حدود روز ۱۴ پریودی احتمالش بیشتره.

چون قاعدگی تون نامنظمه تشخیص روز تخمک گذاری سخته به خاطر همین دکتر گفتن از بعد از پریود نزدیکی داشته باشید که هر زمان تخمک گذاری اتفاق افتاد اسپرم داخل بدن باشه

آره درسته اما حدود ۷ ماه اینا که لتروزول میخوردم دیگه منظم بود. و جالبه برام سونو سن جنین رو دو سه روز بعد از انمام قاعدگی نشون داده حالا نمیدونم درسته یا نه

معمولا سن بارداری رو از اولین روز آخرین قاعدگی حساب می کنن ولی سونوگرافی یکم اختلاف داره نمیدونم چه طور محاسبه میکنن

خدا کنه منم باردار بشم . آخه فک کنم من شش هفت ماهی یکبار اتفاق بیفته شوهرم تو زمان تخمک گذاری پیشم باشه

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.