لاپاروسکوپی برای درمان اندومتریوز

سلام من ۲۳ سالمه و از تابستون متوجه شدم اندومتربوز دارم و انچنان جدیش نگرفتم الان بعد ۶ماه اقدام هنو باردار نشدم دکتر هم گفتع بود باید لاپارسکوپی کنی الان از چند نفر شنیدم لاپارسکوپی جواب نمیده تنها راهش ivfهست از وقتی شنیدم نمیتونم طبیعی باردار شم حالم خیلی بده توروخدا اگ کسی اندو داشته بیاد راهنماییم کنه

علایمت چیه فهمیدی اندومتریوز داری

خواستم اقدام کنم قبلش رفتم دکت معاینه کرد گفت اندو داری بعد پریودیای دردناک دارم لگنم زیر دلم دور نافم شدید درد میکنه لخته خون زیاد میبینم تو پریودیم

عزیزم خیلی ناراحت شدم ولی بهتره چن تا دکتر بری ببینی نظرشون چیه

تنها راهش ای وی اف هست طبیعی نمیتونم باردار بشم

سلام فاطمه جون دوستم اندومتریوز داره وقتی عروسی کرد دیگه دردای پریود و خونریزی شدید رو نتونست تحمل کنه شوهرش مجبورش کرد حسابی پیگیر بشه دلیل درد غیر عادی رو بفهمه،توو معاینات تشخیص اندومتریوز داده شد دکتر گفت باید باردار بشی یا عمل بشی خودش بچه نمیخواست گفت عمل میشم ولی شوهرش از عمل ترسیده بود فکر میکرد زنش عمل کنه دیگه به هوش نمیاد خلاصه شروع کردن به اقدام یک سال بعد حامله شد خودش میگه اون یک سال داشتم شوهرمو متقاعد میکردم به عمل چون بچه نمی‌خواستم حالا نمیدونم اون یک سالو اقدام بوده و یک سال طول کشیده تا باردار بشه یا واقعا راستشو میگه که اصلا اقدام نبوده
خلاصه که بارداری ش به سلامتی تموم شد و الانم بچه ش داره دو ساله میشه
اما دوباره دردای شدید اومده سراغش البته خیلی بهتر شده نسبت به قبلش.

طبق مطالعه اینترنتی که در مورد اندومتریوز کردم لاپاروسکوپی اولا راهی برای بررسی شدت اندومتریوز و محل قرارگیری ش هست که در صورت نیاز بیوپسی هم انجام میشه و دوم شانس بارداری رو بالا میبره،پس لاپارسکوپی رو باید انجام بدی تا دکتر به درمان مناسب برسه.
و اینکه شما هنوز ۲۳ سالته و فقط شش ماهم هست اقدام کردی کی گفته فقط راهش ivf هست.اینطور که من خوندم در صورتیکه اون خانم مشکل تخمک‌گذاری هم داشته باشه از داروهای تحریک تخمدان استفاده می‌کنن و اینکه ازونجا که ممکنه وجود اندومتریوز مانع قرارگیری تخمک آزاد شده در رحم بشه بسیاری اوقات از روش iui یا همون تلقیح داخل رحمی اسپرم استفاده میشه
عزیزم اندومتریوز در کل جهان عارضه ی شایعی بین زن‌هاس
مطمئن باش روی روش‌های درمانی‌ش خیلی کار شده نباید با حرفای غیر علمی دیگران ناامید بشی
چند تا دکتر خوب پیدا کن و با همه شون مشورت کن،
با توکل بر خدا بهترین تشخیص پیدا میشه

من از دو نفر ک لاپارسکوپی کردن نتیجه نگرفتن پرسیدم هنوز نرفتم عکس رنگی تا وضعیت لوله هام مشخص بشه ک بازن یانه احساس میکنم اندومتریوز کله فعالیت شکممو تحت تاثیر گذاشته حتی روده هام خیلی مریضم میکنه من تابستون فهمیدم کیست دارم کاش قبل اون اقدام میکردم الانم الکی بخودم امید میدم ک شاید شوهرم ضعیف باشه هنو ازمایش نداده الان خودمم گرمیجات زیاد میخورم .دختر عمه ام ک لاپارا کرده بهم گفت پولتو هدر نده واس لاپارا تنها تو طبیعی نمیتونی باردار شی فقط راهش ای وی اف هست اخه من کیستم کوچیکه دکترم گفت میتونی شاید طبیعی باردار شدی خیلی داعونم خیلی ناامید شدم توروخدا برام دعا کنید

آخه بی‌دلیل انقدر ناامید شدی انقدر زود تسلیم آندومتریوز نشو وقتی یک عارضه ی پر شیوع هست!
لاپاروسکوپی رو که باید انجام بدی،بعدم عکس رنگی که بگیری معلوم میشه وضعیت لوله‌ها ت.اول همه ی کارای تشخیصی رو توو جاهای معتبر انجام بده بعد ماتم به بغل بگیر مطمئن باش دنبالش باشی طبیعی هم باردار میشی
هنوز سن‌‌ت جوریه که کلی وقت داری الکی فاز ناامیدی برندار

1 Likes

چی هست ؟؟؟:thinking::thinking::thinking:کنجکاو شدم

به نقل از سایت بیمارستان نیکان:

بیماری آندومتریوز در زنان چیست؟
آندومتریوز به معنی رشد بافت داخلی رحم در جایی بیرون از رحم است. لگن شایع ترین محل بروز آندومتریوز است.

در این بیماری بافت اندومتر (لایه داخلی رحم) در بیرون از محل اصلی خود (رحم) تشکیل می‌شود. این بافت می تواند در تمام بافت‌های بدن به جز طحال به‌وجود آید، ولی رایج‌ترین محل پدیدآمدن آن، لگن است که در این قسمت هم، تخمدان‌ها بیشتر گرفتار اندومتریوز می‌شوند
در آندومتریوز، بافت آندومتر تغییر جا داده، اما همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد و در هر دوره قاعدگی، این بافت ضخیم می شود و خونریزی می کند.در آندومتریوز، بافت های اطراف ممکن است تحریک شوند و در نهایت موجب زخمی شدن بافت و چسبندگی گردد.
آندومتریوز می تواند باعث درد شدید، مخصوصا در دوران عادت ماهانه گردد. مشکلات بارداری نیز ممکن است بوجود آورد.
@u635636

اها چ بد واقعا ممنون گلم‌❤

1 Likes

قربونت عزیزم :smiling_face_with_three_hearts:

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.