لانه گزینی یا پریود؟ غسل کنم؟

عزیزان سلام
موعد پریود من شنبه،یکشنبه یا دوشنبس ، چن روزه کمر درد دارم ، الانم یه مقدار لکه قهوه ای روشن دیدم ، چون اقدام داشتم نمیدونم لانه گزینیه یا دارم پریود میشم.
سوالم اینه که باید غسل کنم ؟ اگه اره ، چه غسلی؟
ممنون میشم هر کی میدونه جواب بده.

سلام عزیزم اگر لکه بینی فقط یه روز باشه و کم بهش میگن استحاضه قلیله و باید غسل کنی و نمازتو بخونی اما اگر ۳ روز پشت سر هم لکه ببینی اون دیگه جزء پریودی محسوب میشه البته من از نظر شرعی گفتم چون برای غسل کردن پرسیده بودی

مرسی عزیزم ، ولی مگه استحاضه بعد از پریود نیست ؟

نه گلم قبل و بعدش اگر خونی که میبینی به شکل لکه باشه و کمتر از ۳ روز باشه استحاضه میشه که اگه کم باشه استحاضه قلیله هستش اگر متوسط باشه استحاضه متوسطه و اگرزیاد استحاضه کثیره

1 Likes

مرسی عزیزم.

خواهش میکنم گلم

سلام گلم پریود شدین ؟

سلام ، نه امروز موعد پریودم نیست

استحاضه قلیله غسل نداره :wink::heart_eyes:
استحاضه متوسطه یکبار اول صبح برای ۳وعده نماز غسل داره و همینطور یکبار وضو برای هرنماز درصورتی ک بین دونماز خون دیده بشه

و استحاضه کثیره هم برای هر وعده نماز یک غسل داره :slight_smile:

2 Likes

سحر جان باید صبر کنید ببینید لکه ادامه دار میشه یا نه؟ چون نزدیک موعد پریودتون هست ممکنه بخاطر شروع پریود باشه ک غسل نداره
اما اگر همونطور ک خانم صادقی جان گفتن کمتر از ۳روز بود و بعد پاک شدین و پریود نشدید همون غسل استحاضه رو انجام بدید

1 Likes

چه جالب من نمیدونسم قلیله غسل نداره، چه خوب که نداره

1 Likes

آره خیلی خوبه :grinning:

مرسی گلمممممم

1 Likes

قلیله چیه :thinking::thinking::thinking:

خونی که کم باشه رو میگن قلیله از کلمه قلیل به معنی کم میاد

1 Likes

اوکی عزیزم

آره غسل نداره گلم منم توی ماه رمضون لکه بینی داشتم از حرم پرسیدم گفتن روزه هام و نمازم قبوله غسلم نداره اگه لکه بیتیت کمه و قطع و وصل میشه فقط باید موقع نماز خودتو تطهیر کنی

1 Likes

من فکر میکردم داره تیام جونم مثه شما گفتن که نداره،من نمیدونسم اما الان دیگه از تجربه شماها متوجه شدم،ممنونم🌹

1 Likes

این موضوع به صورت خود کار بعد از 3 روز بعد از آخرین پاسخ بسته شد. پاسخ جدید دیگر مجاز نیست.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.