قورمه سبزی پز های ماهربیاین لطفا

خانمها من قورمه سبزی هام اصلا بو مزه نداره چکارکنم
الان تو۱۰کیلو سبزی باید از هرسبزی چقد بخرم

3 Likes

آفرین چه سوال خوبی مطرح کردین
منم می خوام بدونم :blush:

3 Likes

منم قورمه سبزیم تعریفی ن.کدبانو ها بیان:smile::smile:

من کلا نمیدونم دقیقا چ سبزی هایی هس اما مامانم همیشه میگیره واسم
ولی وقتی میپزم خوشمزه میشه گاهیم نمیشه😉،، هرکس با ی روش درست میکنه
بگید چطوری درست میکنید

من نسبتا رو نمیدونم به سبزی فروش میگم برام میزاره
سبزیشم تره جعفری گشنیز شنبلیله و اسفناج و مقداری ریحون
اسفناج برای لعاب بیشتر
ریحون برای عطرش

1 Likes

منم خیلی مشکل دارم باقرمه سبزی شوهرم تمام غذاهامومیپسنده الاقرمه سبزیمو:confused::confused::confused::persevere::persevere::persevere:

2 Likes

تره جعفری شنبلیله مقدار کمی گشنیز اگه سبزیارو با سبزی خورد کن له کنی طعمش بیشتر میاد بعدش سرخ کن رنگش سیاه میشه سبزی ها
پیازو خورد کن سرخ کن هین سرخ کردن زردچوبه ادویه زیره استوت فلفل سیاه نمک بریز توش سرخ شد گوشتاتو بنداز سرخ کن بزا کامل سرخ بشه بعدش دو قاشق رب بزن بعد اب بریز زیاد نه اگه گوشتت گوسفنده نصف قابلمت نسبت به تعداد نفرات قابلمه انتخاب کردی نصفش اب بریز تا نیم ساعت بزا بجوشه سبزیو بریز گفتما سبزیت اونقد بپزه سیاه شه چون له شده طعمش خیلی خوب میشه بعدش لیمو یا الوچه ترش زیاد نه برا دو یا سه نفر یه دونه بنداز ک زیاد ترش نشه بزا یکم سبزیات باز شه لوبیاتو که پختی بریز توش بزا تو‌حال خودش جا بگیره به طعمشم نگا کن ک نمکش کم باشه بریز اگ داشتی یکم روغن محلی بریز اگ نه بزا چن ساعت جا بگیره

1 Likes

حتما برای ترشیش تمر هندی بزن، ما جنوبیا حتما تمر هندی آب می کنیم می زنیم، سبزی رو خوب سرخ کن.من شخصا رب دوس ندارم نمیزنم، و قرمه سبزی بدون رب خیلی به نظرم بهتر و خوشمزه تره.یه دونه یا دوتا لیموعمانی سیاه هم بنداز.کلا اگه با آب قلم گوساله درستش کنی که عالی تر میشه.گوشتشم یه کم چرب باشه خوشمزه تره.بعدشم یه راز قرمه سبزی جا افتادنشه، باید خیلی روی گاز بمونه مثلا یه صبح زود تا ظهر حتما بمونه که قشنگ جا بیفته.موفق باشی.من همیشه سبزی آماده خونگی میخرم، خوبه راضی ام.عطرش خوبه.

4 Likes

تره جعفری شنبلیله کم اسفناج و گشنیز دوتای اخر کمی بیشتر باشه عالیه بعد از خرد کردن ما خوب میزاریم بپزه بعد خوب سرخش میکنیم و به قول دوستمون رب نمیزنیم تمر غذایی و لیمو عمانی استفاده میکنیم ولی داره اماده میشه بوش تو کل خونه پخش میشه

2 Likes

فقط مواظب باش شنبلیله زیاد نشه چون تلخش میکنه

3 Likes

هرچقدر میگیری گشنیز و اسفنجاج رو دو برابر باقی سبزی های دیگه بخر شبلیله هم درحد یه کیلو فکر کنم خوبه

1 Likes

من سال به سال قورمه سبزى درست نمى كنم مگر چى بشه
اخه شوهرم فقط گوشتاشو جدا مى كنه مى خوره مابقيش مى مونه منم الكى به خودم زحمت درست كردنشو نمى دم
هوس كنم هم ميرم خونه مادرشوهر يا مامان خودم :grin:

1 Likes

ما تو خوزستان اسفناج رو یکم بیشتر و شنبلیله ی کمی میزاریم
سبزی ها شامل

• تره : ۵۰۰ گرم
  • گشنیز : ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم
  • جعفری : ۴۵۰ گرم
  • شنبلیله : ۵۰ تا ۷۵ گرم
  • اسفناج :۱کیلو گرم
    اگه حس کردی اسفناجش زیاده میتونی تا ۵۰۰ تا بریزی
    بعد سبزیو بزار تو قابلمه تا خوب بپزه و ابش گرفته بشه با حرااارت هیلی کم
    و بعد از خنک شدن بسته بندی کن یا درجا سرخ کن با شعله پایین و تو ظرف حتما روی یا همون روحی
    که عالی میششششه
    من همیشه با حرارت کم و زمان زیاد سرخ میکنم و هرچند توصیه نمیشه ولی با روغن جامد عالی میشه:stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:
    سپس فریز میکنم و موقع درست کردن
    اول پیاز قرمز رو تفت میدم و گوشت بهش اضافه میکنم گوشت گوسفند عالیه
    بعد ادویه میزنم ولی نمک نمیزنم ک دیرپز نشه
    بعد ابجوش میگیرم روش ۳۰ دقیقه ک گذشت بعد لوبیا چیتی های خیس خورده رو میریزم داخلش و سبزی سرخ شده رو و بعدش میزارم خووووب بپزه ۱ ساعت قبل خاموش کردنش تمر هندی رو با کمی ابجوش میزارم بجوشه از صافی رد میکنم و میریزم توش
    بعد یکم ابلیمو میریزم و رب انار ملس
    یا رب نارنج
    میتونی بجای تمر و ابلیمو قارای خوبی اگه داری قارا بزاری عالی میشه
    و نمکتم یادت نره اخر سر بریز
    لیمو عمانی من مغز سیاهشو میزارم گاهی
    اگه شیرین و ترش دوس دارین حتما رب انار خوبی بزن
    دیگه بسته به ذائقتون داره گلم نوش جان
4 Likes

موووافقم با این دستور

عالی میشه اینجوری

1 Likes

من پودر پابریکا دو سه دقیقه اخر میزنم بهش مزه ش خیلی خوب میشه ادویه های که توش میریزم فلفل سیاه پودر دارچین تخم گشنیز و زیره همه خورشتام هم ابغوره میریزم هم ابلیمو واسه خودمونم اصلا لیمو نمیریزم فقط واسه وقتایی که مهمون داریم میریزم

4 Likes

برای سرخ کردن سبزیش همون اول روغن رو سبزی بریزید بعد زیرشو روشن کنید اولش با شعله یکم زیاد سرخ کنید تا آب نندازه بعد کم کنید سرخ کنید چن ساعت.
با گوشت گوسفندی من خیلی دوس دارم.
گوشت با پیاز تفت میدم بعد سبزیو اضافه میکنم.
لوبیام جدا میپزم اضافه میکنم

2 Likes

منم سبزی رو جدا سرخ میکنم بعد که سرخ شد چند تکه لیمو خشک جدا میکنم تو سبزی سرخ کرده میریزم و بعدم یک قاشق رب میزنم دوباره با ربع و یه مقدار خیلی کم آب سرخ میکنم و به گوشتی که از قبل با پیاز ابپز کردم اضاف میکنم و لوبیا هم که جدا آبپز کردم بهش اضاف میکنم و دو دونه لیمو خشک که از قبل خیس کردم و میندارم توش و و آب میکنم و میزارم قل بزنه و آخر سر ادویه قرمه سبزی هاتیکارا هم بهش میزنم و دوباره میزارم قل بخوره و حسابی جا بیفته و روغن بندازه .خیلی هم خوشمزه میشه که هر کی خورده تعریفشو کرده و دستورشو میخوان . :yum:

1 Likes

من سبزی شو در حدی سرخ میکنم که به سیاهی میزنه و با شعله کم سرخش میکنم که نسوزه و فقط سرخ بشه

2 Likes

سلام به همگی :blush::blush:
اما سبزی من یه چیزی اضافه داره
یه دسته نعنا :herb::herb::herb: توی ۱۰ کیلو سبزی خورشتی
فوق العاده میشه
و قرمه سبزی هام و همه دوست دارن
اگه زیاد بریزید تلخ میشه
موقع پاک کردن و شستن جدا پاک کنید و بشورید موقع خورد کردن مخلوط کنید چون زود سیاه میشه

سبزی و جدا سرخ میکنم حدود یک ساعت
پیاز فراوون و همراه گوشت حسابی تفت میدم و اخر زرد چوبه و فلفل سیاه
لوبیا چیتی هم جدا دوبار می جوشونم تا حسابی نفخش بره
بعد که سبزی سرخ شد
همه رو مخلوط کرده همراه لیمو بهش اب اضافه میکنم
:yum::yum::yum: هوس کردم
فردا ترتیبشو بدم
:sweat_smile::sweat_smile::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

4 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.