قند در بارداری

سلام دوستان من ده هفته هستم دکتر واسه ام داد ازمایش دادم قند ناشتا ۹۷ بود رفتم دکتر میگه خیلی قندت بالاست باید بری زیر متخص داخلی ویه نامه بهم دادن واسه دکتر تغذیه یه بار دیگه برج ۱۲ پیش از بارداری باز آزمایش دادم قندناشتام ۹۴ بود بازدکتربهم گفت خیلی بالان نمی دونم چه کار کنم نمیدونم هدنرمال طبیعی قند خون چه قدر باید باشه نمیدونم این قند بارداری یان

نازنین جان
پیش مشاور تغذیه نرو
دکتر منم گفت برو تغذیه
ولی یکی از پرسنل بیمارستان بنام تهران بهم گفت برو پیش دکتر غدد خوب
اون متابولیسم بدنت رو تعیین میکنه و نمیذاره بالاتر بره
اگرم تیروئید داشته باشی رفع میکنه

1 Likes

وقتی رفتم
بجای اینکه بگه قندت بالاس
گفت باید قرص تیروئید بخوری
منم از همه جا بیخبر گفتم من تیروئید ندارم اخه
ولی براساس شواهدی که بود واقعا تیروئیدداشتم

روزی که رفتم آزمایش دادم بعد واسه ام گفتن صبحانه بخور ودو ساعت بعد ازت دو بار خون میگیرن من که بیمارستان تا خونه دور بود مجبور شدم رفتم کیک آبمیوه اینا گرفتم خوردم حالا دیگه میگه قند دو ساعت بعداز صبحانه ات کمی بالاست نمی دونم بخاطره تغذیه ام که مناسب نبود قندم بالا رفت چون قبلا قند ناشتا فقط بالا بود حالا نمی دونم چه کار کنم کمکم کنید لطفا

ابجی من تیروئید ندارم خداروشکر

و بهم گفت که قند اوایل بارداری مثل افراد عادی حساب میشه و قند ۹۷ بالای بالا نیست
ولی اگر وسط بارداری رسیدی و دیدی قندت بجای اینکه بره پایین رفته بالاتر اونوقت ینی قند بارداری داری
چون اواسط بارداری باید میزان قند خون بیاد پایین
بهمم گفت چیزایی که خیلی شیرینن نخور و چند تا وعده ی میوه و برنج و نون هم برام مشخص کرد

وا جدی چه بد پس اینجوری

من تیروئید میانه بود
اما دکتر غدد گفت تیروئید داری

سه ماه اول بارداری باید بدنت تیروئید مورد نیاز بچه رو ترشح کنه اگر ترشح نکنه خدایی نمرده مشکل مغزی پیدامیکنه بچه یا سقط میشه دور از جونت

کدوم شهر هستین

من از شیرینی متنفرم اصلا بدم میاد ازش آبمیوه مجبوری می خوریم آب البلو چون آب نمی تونم بخورم اون میخوردم برنج هم من تو هفته دو بار میخوردم اگه خونه مادرم میرفتم وگرن خونه خودم نمی تونم چیزی درست بکنم بخورم ابجی غذا م گرجه پنیر فقط من نمیدونم این قند دیگه ازکجا پیدا شد

از عصبی بودنم میتونه باشه
و غذاهایی که قبل از ازمایش مصرف کرده بودی
روز قبلش مثلا

نمی دونم والا آزمایش اینا دادم دکتر چیزی نگفت برام وای خدا نکن ابجی بوشهر عسلویه

نمیدونم والا گیج گیج شدم

ای جان
گفتم اگر تهران باشی ادرس دکتره رو بهت بدم
واقعا دکتر معرکه ای بود
تعریفی ک ازش میکردن واقعا حق بود

یه دکتر غدد خوب پیدا کن برو پیشش
حتی تیروئیدم نداشته باشی
واسه قندت برو که کنترلت کنه
مشاور تغذیه فقط میخواد بگه صبح چی بخور شام چی بخور و محدودت میکنه

با خودت جواب ازمایش خون این سری و سری قبلت که حامله نبودی رو ببر باخودت

راستی فرقی به حال من نمیکنه یعنی سودی برام نداره که بگم برو دکتر غدد یا برو دکتر تغذیه
ولی چون به عنوان یه دوست دلم میخواد بهترین اتفاقات برات بیوفته
واسه همین جسارت کردم گفتم برو غدد
چون خودمم جواب گرفتم
پیش فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم برو

باشه ابجی ممنون بنظر ت جواب آزمایش هام ببرم پیش دکتر متخصص زنان که زیر نظر ش هستم چون اینا دکترخونه بهداشت واسه ام گفت هنوز پیش دکترخودم نرفتم بنظر ت پیش خودش برم آزمایش هام ببرم بهتر یان

بله بله حتما باید ببری
من دکتر زنانم گفته بود برو مشاور تغذیه
قندت لب مرزه
ولی رفتم غدد

باید ببینه چه اتفاقاتی برات داره میوفته توو بدنت

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.