قند بارداری

سلام دوستان ازمایش که دادم ناشتام 89 یه ساعت بعد که پودر قند روخوردم 203 دوساعت 163 سه ساعت 111.
دکترم گفت قند یه ساعتت بالاس دوساعتت هم لب مرز و برم پیش متخصص داخلی برای این موضوع که قندم بالانره و بشه دیابت بارداری ولی متاسفانه الان اصلا شرایطشو ندارم که برم فوقش هفته اینده بتونم و دکتر تاکیدداشت که زود برم و رژیم غذایی میده تعدادی خودش گفت ولی توذهنم نموند جز چندتا ممنون میشم اگه کمک کنین بگین چی بخورم چی نخورم تا برم پیش متخصص وهمینطور در مورد امپول ارگام اگه اطلاعاتی دارید .تشکر. :pray:t6::blue_heart:

1 Likes

عزیزم تو ماست کدو رنده کن با خیار بخور کلا قند و شکر و شیرییجات و هرچی شیرینه حذف کن
بامیه خورشتی خوبه
کدو خیلی کمک میکنه
نان و برنج و ماکارونی و سیب زمینی تقریبا حذفه یا اندازه کف دستی باید بخوری

من زن داداشم قند بارداری داشت هویجم نخور هم خودش هم آب هویج

1 Likes

سلام عزیزم
یکی از توصیه های متخصصان به خانم های باردار این است که برای پیشگیری یا درمان دیابت بارداری، حتما صبحانه کاملی در رژیم غذایی شان داشته باشند. مصرف صبحانه در زمان مشخص و به مقدار کافی به تنظیم قند خون کمک می کند. توصیه می شود که خانم های باردار در صبحانه شان غذایی مانند حریره بادام یا فرنی داشته باشند و آن را در کنار یک منبع پروتئینی مانند تخم مرغ آب پز یا ماست کم چرب مصرف کنند. غذاهایی مانند نان های شیرین، مربا، نان سفید و مواد قندی انتخاب خوبی برای صبحانه مبتلایان به دیابت بارداری نیستند، چون قندخون را به سرعت بالا می برند. آن دسته از مواد غذایی که قند های پیچیده دارند قند خون را به آرامی بالا برده و آن را کنترل می کنند. از این رو مصرف نان های سبوس دار به خانم های مبتلا به دیابت بارداری توصیه می شود.

غلات و فیبر برای کنترل دیابت بارداری

توصیه دیگر پزشکان این است که خانم های باردار حداقل نیمی از رژیم غذایی شان را به هیدرات های کربن اختصاص داده و از مصرف چربی های اشباع شده و روغن های جامد پرهیز کنند. نان سبوس دار، پاستا، غلات و سیب زمینی مواد غذایی مفید هستند که البته باید به طور متعادل مصرف شوند. استفاده از غلات و مواد غذایی سرشار از فیبر مانند سبزیجات خام و پخته هم باید حتما در وعده های غذایی خانم های باردار وجود داشته باشد.

1 Likes

یه مورد دیگه هم اینکه سعی کنید میان وعده های کم حجم ولی مقوی بخوری و علاوه بر ۳ وعده صبحانه ناهار شام ۳ میان وعده هم بخوری مثل میوه هایی که قند کم دارن و البته اینم بگم که یه چیزایی مثه انجیر خشک ،کشمش،خرما قندشون فروکتوزه ولی وقتی وارد روده میشن توی دیواره روده به گلوکز تبدیل میشه و جذب بدن میشه اینو گفتم که بگم اینا خوبن ولی همینارو هم در حد متعادل بخوری

درمورد امپول روگام…مادرانی که گروه خونی منفی دارند اگه همسرانشون گروه خونی مثبت داشته باشن احتمال اینکه بچشون هم گروه خونش مثبت باشه زیاده به همین دلیل موقه زایمان که بند ناف رو جامیکنن شاید مقداری ازخون بچه به خون مادرانتقال پیداکنه واین باعث میشه تایه پادتن در بدن مادر تشکیل میشه ودرحاملگی های بعدی دچارمشکل بشه یک امپول روگام رو باید تو7ماه بزنی البته باید یه ازمایشم قبلش بدی موقه ای هم که انشالله رفتی برازایمان حتما حتمابگوگروه خونیت منفیه تاگروه خونیه بچه رومشخص کنن اگه مثبت بود تاسه روزبعداززایمان فرصت داری امپول روگام روبزنی…انشالله که تن جفتتون سالم باشه عزیزمم

1 Likes

توتمام عمرم کدو با بامیه نخوردم من :sweat_smile:
ممنون حتما

1 Likes

سپاس :blue_heart:

مرسی خانم حکیمی عزیز اما من سه وعده نمیخورم بیشتر یه بار اونم شب یا فوقش ناهار بخورم بیسکویت یا کیکه بیشتر نمیتونم ممنون از اطلاعاتی که دادیدحتما تا جایی که بشه عمل میکنم :blue_heart:

1 Likes

اهان مرسی یه روز درمیون خوبه؟

مرسی گلم اخه به من گفتن هفته28 باید بزنم توضیح هم والا داد دکتر ولی درس متوجه نشدم ممنون که گفتی :blue_heart::smiling_face_with_three_hearts:

خواهش میکنم عزیزم اره28 هفته همون7ماهم بایدبزنی

این موضوع به صورت خود کار بعد از 3 روز بعد از آخرین پاسخ بسته شد. پاسخ جدید دیگر مجاز نیست.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.