قلعه حیوانات

عزیزان کسانی که قلعه حیوانات رو مطالعه کردن لطفا تشریف بیارن اینجا درباره ش صحبت کنن

2 Likes

سلام به همه… این کتاب یه نثر تمثیلیه که جورج ارول نوشته… تو کتاب اعتراضاتی علیه صاحب مزرعه توسط حیوانات انجام میگیره و با شعار برابری با توصیه های خوک پیری به اسم میجر که یه خواب میبینه شورش می کنن … در این مزرعه همه نوع قشر تفکری میبینی…گوسفندان حزب بادن…الاغی که همه چیزو تقدیر خداوند میدونه و میگه نمیشه تغییرش داد و صد البته خوکهایی که کم کم قدرت میگیرن…اول شعار هیچ حیوانی نباید کشته بشه سر میدن بعد کم کم طبق منافع شون این شعارو که قانون هم هست تغییر میدن و با اونکه قرار بود برابری باشه اما دو طبقه تشکیل میشه…طبقه خوک ها و طبقه بقیه حیوانات…
در اصل نویسنده داره کمونیسم رو مورد تمسخر قرار میده و میگه این اصلا امکان پذیر نیست که همه افراد جامعه باهم یکی باشن…

11 Likes

من ۲فصلشو خوندم .از مالی خوشم میااد:rofl::rofl:
فقط اسم خودشو بلد هستش بنویسه.
خوکهارو دوسنداشتم چون خودخواهن فک میکنن باید زور بگن گوسفندارو مظلوم میدونن و ضعییف
.بقیشم نخوندم😅

5 Likes

تقریبا خلاصه کتابو خیلی کوتاه و مختصر گفتی.
آفرین.
دستت درد نکنه.

3 Likes

اول داستان خوبه که تونستن با اتحاد باهن دیگه انقلاب کنن و جونزو بیرون کنن تا از ظلمش و استبدادی که جونز داشت رها بشن
اما بعو نتونستن رهبر مناسبی انتخاب کنن کار براشون سخت تر از دوران جونز شد
بنجامین با اینکه از وضع جامعه ش آگاهی داره اما تلاشی برای بهبودش نمیکنه باکسر با وجود تلاش بی حد و اندازش تو جلو بردن اهداف جامعه انگار چشم و گوشش رو رو همه چی بسته این تبعیضی که بجود اومده رو نمیبینه
گوسفندا نشون دهنده افرادی با سطح فرهنگ پایین هستن که توانایی فکر کردنو از خودشون دریغ کردن با ترسی که از ناپلوئن و سگهاش دارن چشم گوش بسته از دستورا اطاعت میکنن
خوک هام فقط به فکر ترقی و منافع خودشون هستن با ترس و وحشتی که راه انداختن و با آزادی بیانی که سلب کردن دارن روزگار خوشی رو میگذرونن
یه جمله هم تو کتاب خیلی با اعصابم بازی کرد
همه حیوانات باهم برابرند اما بعضی برابرترند
یجورایی انگار وصف حال الان جامعه خودمونه

8 Likes

ماها همه گوسفندیم تو این جامعه
لطفا گوسفند نباشیم :expressionless::expressionless::expressionless::expressionless:

9 Likes

:sweat::sweat::sweat::sweat:

2 Likes

منم فصل چهارمشو تموم کردم
حسم نسبت بهش اینه که خوک ها قدرت و دردست میگیرن و دوباره به حیوانات زور میگن همونطور که الان سیب و شیر ها رو منحصرا برای خودشون برداشتن
این نشون میده هرکس در راس قدرت قرار بگیره خودشو گم میکنه

7 Likes

:joy::joy::joy::joy:
ازاده شوهر من داره کتاب لطفا گوشفند نباشیم رو میخونه

3 Likes

کتاب خوبیه تو هم بخون

1 Likes

آفرین آزاده …موافقم…یه تعداد از ما گوسفندیم یه تعداد هم الاغ… بلانسبت همه… البته از نوع شخصیت کتاب می گما

4 Likes

دقیقا این جمله اومد الان تو فکرم که دیدم تو نوشتی
چقدر آشناست این کتاب :joy::joy::joy::woman_facepalming:t2::woman_facepalming:t2::woman_facepalming:t2:

3 Likes

خخخخخخ :joy::joy::joy::joy:

1 Likes

ویه نکته ای ک وجودداشت این بودکه خوک دقیقابرگشته بودبه همون رفتاروتمام اون ظلماروداشت تکرارمیکردواسه حیوونای مزرعه فقط اسمشوعوض کرده بودواینکه ازجونزمیترسوندهمه رودرصورتیکه خودش هیچ فرقی باجونزنداشت توعمل چقدرشبیه جامعه الانمون بودیه جاهاییش تظاهربه آزادی واستقلال درصورتیکه اصلاوجودنداشت بردگی وبیگاری همچنان وجودداشت فقط جای جونزروخوک گرفته بود دقیقا

6 Likes

آفرین مینا…دقیقا مصداق شعار آخرشونه که میگه همه برابرند اما بعضی ها برابرتر…
جالب اینکه به قول تو هرچیزی که بد میدونستن از انسانها و جونز رو کم کم رو آوردن و تکرار کردن…تا جایی که یادمه اوایل انقلابشون از موجوداتی که روی دوپا راه میرفتن متنفر بودن ولی همین خوک ها دیگه این اواخر روی دوپا راه میرفتن و ادا اصول انسان هارو تقلید میکردن… دقیقا مثل وضع الان جامعه

6 Likes

آخر کتابم طوری میشه که خوکها با آدمها سر یه میز میشینن و دعواشون میشه و حیوانات دیگه نمیتونن خوک رو از انسان تشخیص بدن یعنی دقیقا حرف شماها.

7 Likes

من هم دیشب خوندم تموم شد البته بار دوم بود
چقدر همه چیز آشناست تو این کتاب :woman_facepalming:t2:

2 Likes

شوهر آهو خانومو دارم میخونم
دلم میخاد شوهرشو بکششششم :angry::angry::angry:

1 Likes

چقدر تند تند میخونی

2 Likes

من میخوام کلامردم اون دوره روبکشم خصوصامرداشو :rage::rage::rage:

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.