قرص متفورمین ۵۰۰ در بارداری؟؟

سلام مم رفتم دکتر به خاطر معده درد بعد ازمایش گفتن کیسه صفرا سنگ داره انزیم کبدی مختل البته این بهتر شد یکم به خاطر قندم قرص متفورمین دادن ولی روی جعبه نوشته در بارداری شیردهی مصرف نشه کسی بوده مثل من باشه یا قرص مصرف کرده باشه؟؟خیلی نگرانم میترسم واس بچم اتفاقی بیفته ۳۰ هفتمه؟؟

3 Likes

من تو اقدامم
و میخوام برم ای وی اف
دکترم متفومرین داده بهم گلوکوفاژ گفته بخور موقع بارداریت هم میخوری فک نکنم مشکلی داشته باشه

2 Likes

متفورمین برا چی مگه قندت بالاست

2 Likes

نه
من اضافه وزن دارم فکر کنم برا اون نوشته

2 Likes

اها اره شاید به اون خاطره

1 Likes

فقط میدونم فوق العاده وزن کم میکنه

1 Likes

سلام
من از اول بارداری که پیش دکتر رفتم برام‌نوشت که هر ۱۲ ساعت یه نصفه بخورم چون پدرم و خواهرم دیابتی هستن و انسولین استفاده میکنن و اینکه ازمایش قندم ناشتا ۹۵ بود که گف برای بارداری زیر ۹۳ باید باشه دکتر گف برای پیش گیری باید بخوری
منم‌کل نت رو جستحو کردم و دیدم ضرری نداره برای بچه و هیچ مشکلی پیش نمیاره با خیال راحت خوردم منم الان ۳۴ هفته هستم بهتره به پزشکت اعتماد کنی
الان خدا رو شکر ازمایشهای ۲ ساعتم هم زیر ۸۰ هستش که دکتر راضیه میگه خیلی خوبه

2 Likes

واقعا ممنونم عزیزم میخورم پس ولی دکتر به من گفته روزی یکی قندم ۹۸ خوبه روزی یکی بخورم

بله بخور حتما چون به مرور بالا میره قند اون وقت عوارضش بیشتر
قند ۹۸ برای بارداری زیاده این از ۲ تا دکتر پرسیدم اونها هم تایید کردن
بلاخره دکترا تجربه دارن میدونن که این مقدار قند ممکنه افزایش داشته باشه
وقتی قرص رو شروع کردی ممکنه روزای اول ضعف کنی و گرسنه بشی زود به زود ولی بعد از یه هفته عادت میکنی
حتما حتما مصرف کن پشت گوش نندار

1 Likes

مرسی که ج دادی :kissing_heart::kissing_heart:بعد ببخشید شما رژیم رعایت میکنید چیا میخورین من خیلی گشنم میشه همش دلم میخواد بخورم ولی نمیتونم چون بیشتر چیزا میوه ها قند دارن

اره منم شنیدم

1 Likes

نه والا رژیم که نمیشه گرفت ولی سعی میکنم همچیز بخورم اما زیاده روی نکنم‌
میوه که باید بخوری قند میده خوبه به من گف هندوانه نخور چون قندش خیلی بالاس
بچه چیه ؟ ایا پسره؟

1 Likes

دکتر گف برنج و ماکارونی و سیب زمینی و هندوانه خیلی کم مصرف کن
منم از این چیزا درست میکنم کمتر از قبل میخورم بعد من قبل شیرینی خیلی دوست داشتم‌ ولی الان زیاد نه
بعد دکترم گف شربت کم شیرین با ابلیمو درست کن توش کنی نعنا بریز که سردیشو بگیره هر روز بخور
چون هوا گرمه خنکت میکنه
و نزدیک زایمانم چند هفته قبلش هر روز کمی عرق کاسنی بخور من الان شربت ابلیمو درست نیکنم توش عرق کاسنی هم میریزم‌ توی هوای گرم تو یخچال دارم به جای اب میخورم اما خیلی کم شیرینا بتوتی عسل بریزی هم که دیگه خیلی خوبه

1 Likes

اینا رو برای زردی نگرفتن بچه گفت انجام بدهراستی خود متفورمین توی بیشتر مواقع نمیزاره چاق بشی اصلا برای لاغری هم تجویز میکنن
این ضعف و گرسنگیتون جز ویارتونه من سر پسرام اینطوری بودم در و دیوارم میخوردم:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:سیر نمیشدم
عنه ام گف بخاطر اینه که پسر مواد غذایی رو بیشتر میکشه به استخوناش برلی همین بیشتر گرسنه میشی الان دختر نی نی کمتر گرسته میشم
یا شایدم متفورمین میخوری زیاد گرسنه میشی اگر از این باشه که بعد از چند روز از بین میره
سعی کن چیزای کم کالری بخوری میوه و سبزیجات و بادام ومویز خیلی خوبه بادام ومویز بجه رم با هوش میکنه و هم باعث میشه کم خونی نگیری

1 Likes

نه اتفاقا بچم دختره ولی نمیدونم چرا خیلی گرسنه میشم قبل بارداری اصلا اینطوری نبودم هرچی میرم سمتش هی شوهرم میگه نخور قند داره دیگه و اقعا خسته شدم میوه من به غیر خیار هیچی نمی‌خورم با یکم در طول روز نون سنگگ ولی مامانم میگه دیگه تو داری خیلی سخت رعایت میکنی

سلام عزیزم منم توی بارداری متفورمین میخوردم اوایلش،
به خاطر تنبلی تخمدان میخوردم، بعد که باردار شدم از یه دکتر پرسیدم که گفت اگرم میخوای بخوری و ادامه بدی مشکلی نداره، تازه جای بچه هم سفت میکنه

1 Likes

نه بابا بخور قندت اتقدر بالا نیست که با متفورمین ۹۸ بوده؟
دکتر من گف بخور میوه خوب بخور فقط هندوانه رو خیای تاکید کرد نخور یا کم بخور
بچه رو اذیت نکن بعدا بد غذا میشه

1 Likes

البته من با متفورمین قندم ۸۰ قند دوساعتم ۷۰ برای شما بیشتر یعنی ؟
ولی میوه بخور
اتفاقادکتر به من گف خیار نخور سردیه الان که ۳۴ هفته ام بهم گفته سردی نخور مثل خیار گوجه ماست

1 Likes

نه من تازه دو روزه میخورم متفورمین اولش قندم ۹۶ بودبعدرعایت کردم شد ۹۲ ولی تو بیمارستان که بستری بودم آمپول ریه زدن انگار یهو رفت بالا شد ۱۵۰ بعد سه روز شد ۹۸ که مرخصم کردن دکتر گفت قرص متفورمین بخور من گفتم اگه بشه نخورم حالا میترسم بدتر بشه نخورم ولی خوب از قبل یکم بالا بود

چرا نباید سردی بخوریم نفخ میاره؟؟

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.