قرص متفورمین و پروژسترون

سلام
من پنجمین ماهه که اقدام کردم برای بارداری دو ماهه که متفورمین میخورم که بهداشت طریقه مصرفش رو گفت روز پنج پریودی پنج تا بخور. امروز رفتم متخصص زنان گفت کدوم ابلهی این رو گفته .گفت شانس اوردی فشارت نیفتاده بری تو کما…اعصابم داغونه …گفت نباید قطع کنی هر شب باید بخوری .الان قرص اسپیرولاکتون (پروژسنرون)داده بهم گفت متفورمینم هرشب بخور.موندم چی کنم بخورم یا نه؟؟؟اصلا از قرص بدم میاد.همسرمم راضی نیست قرص بخورم .برای همسرمم آز اسپرم نوشت.به نظرتون پروژسترن برای بارداری ضرر نداره؟

سلام عزیزم
اگر سن تون کمتر از 35 سال هست نیازی نیست دارو مصرف کنید شما تا یک سال فرصت دارید به صورت طبیعی برای بارداری اقدام کنید اگر باردار نشدید به پزشک مراجعه کنید تا اگر لازم بود براتون دارو تجویز کنن. همسرتون هم همین طور بعد از یک سال باید آزمایش اسپرموگرام بدن تا وضعیت اسپرم هاشون بررسی بشه

2 Likes

برای اطلاعات بیشتر می تونید از طریق تلفن ثابت با شماره 02170701050 تماس بگیرید و از کارشناسان مامایی بپرسید

۲۷سالمه خانم حکیمی. یعنی قرص پروژسترونم نخورم؟دوره پریودم بعضی وقتا ۲۸ بعضی وقتا ۳۱ .کاملا دقیق نیست.هر کار کردم برام سونو بنویسه گفت احتیاجی نیست

عزیزم نگفتن برای چی باید اسپیرونولاکتون و متفورمین مصرف کنید؟

فقط گفت برای تنظیم قاعدگی و افزایش باروری
انقدر اعصابم خورد شده بود که دیگه هیچی متوجه نمیشدم
گفت اسپیرونولاکتون رو ۱۵روز از اولین روز پریودت بخو. دو تا هر شب

متفورمین دارویی که کم‌کم باید زیاد بشه
دکتر به من داده بود از ۵۰۰ شروع کرده بعد ۱۰۰۰بعد ۱۵۰۰ بعد ۲۰۰۰ بعد که باردار شدم قطع کرد برام
البته من یکسال خوردم و رژیم و هم پیاده روی داشتم که وزنم هم بیاد پایین چون چاق بودم
چاقی هم یکی از موارد ی که مانع بارداری میشه

به نظر من دکترتون رو عوض کنید شاید هم لازم باشه دارو استفاده کنید اما اول باید سونوگرافی و آزمایش انجام بدید تا بشه تصمیم گیری کرد که چه دارویی براتون مناسبه شاید هم اصلا لازم نباشه دارو استفاده کنید

1 Likes

خانمی من برا بارداری اقدام کردم ارجاع دادن به متخصص غدد تا دوز داروها رو مشخص کنه،شماهم اول دکتر زنان برو،من برا کم کاري تیروئید،واضافه وزن وکمبود ويتامينdرفتم دکتر غدد

یا ابالفضل روزانه پنج تا؟؟؟؟ :flushed::flushed::flushed::flushed: بابا جان توروخدا جز،با دکتر متخصص باکس دیگه مشورت دارویی نگیرید. اونم کیا مرکز بهداشتیا

1 Likes

نه هر روز یه دونه .به مدت پنج روز

اهان اخه نوشتی روز پنجم پنج تا بخور منم فکر کردم پنج تا باهمه

1 Likes

منم همین فکر کرده بودم :smile:

1 Likes

پروژسترون برای سروقت شدن تاریخ پری شدنه مگه نه؟:neutral_face:

1 Likes

معمولا به باردارها میدن برای جلوگیری از سقط وگاهی میدن برای اینکه وقتی قطعش که کردی اگه حامله نباشه پریود شن

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.