فولیک اسید

چرا قبل بارداری حتما لازمه که فولیک اسید بخوری؟؟

1 Likes

مصرف اسید فولیک برای زنان باردار و زنانیکه قصد بارداری دارند لازم می باشد. اسید فولیک خطر نقص های مادرزادی مغز و ستون فقرات کودک را ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش می دهد. فولیک اسید همچنین می تواند خطر دردهای زودرس و پره املامپسی را کاهش می دهد. پزشکان پیشنهاد می دهند که هر زنی در سنین بارداری اسید فولیک و یا مولتی ویتامین مصرف نماید. اسید فولیک ممکن است بتواند از نقص های مادرزادی که قبل از اطلاع زن از بارداریش رخ می دهد، پیشگیری می کند.

اسید فولیک برای درمان کمبود آن که باعث بعضی از انواع کم خونی و سایر مشکلات شده استفاده می شود. کمبود اسید فولیک در بین افرادیکه مشکلات گوارشی، بیماری های کلیه و کبد و یا اعتیاد به الکل دارند، شایع می باشد

2 Likes

پس من میخوام اقدام ب بارداری کنم بخورم ؟؟چن ماه باید بخورم واینکه این قرص با داروهای دیگه تداخل نداره؟؟

آزمایش قبل بارداری بده بعد بخور چون قرص ها فرق میکنه یا یدوفولیک میخوای یا فولید 1 گاهی اوقات فولیک 5 لازمته

عزيزم با چه دارويي . ولي بذاريد حداقل 2 ساعت بعد يا قبل از داروهاي ديگه مصرف كنيد. 2 ساعت قبل و بعدشم نبايد مواد حاوي كلسيم مصرف كنيد چون كلسيم مانع جذبه.
پزشك ها توصيه ميكنند از 3 ماه قبل مصرف كنيد 1 ميلي گرم هر روز. ولي اگر كتر از 3 ماه باردارشديد ود دكتر دوز 5 را تجويز ميكنه.
چون مازادش از طريق ادرار دفع ميشه ، مسموميتي به همراه نداره

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.