فلج ارب نوزادو درمانش؟

راجب فلج ارب و درمانش چیزی میدونید؟

1 Likes

در تعریف فلج ارب با ید توجه کرد به اینکه اگر شما نوزادی دارید که یکی از دست‌هایش را حرکت می‌دهد اما قادر نیست دست دیگر را حرکت دهد فرزند شما دچار معضلی است به نام فلج ارب که در اثر آسیب به اعصاب گردنی ایجاد می‌گردد.

فلج زایمانی ارب یکی از انواع فلج شبکه براکیال است.

شبکه براکیال یک شبکه عصبی در گردن است.

اعصابی که از این شبکه خارج می‌شوند در تمام اندام فوقانی منتشر شده و موجب حس و حرکت آن می‌گردند.

از هر ۱۰۰۰ نوزاد، یک یا دو نفر به فلج ارب مبتلا می شوند.

بعضی اوقات زایمان به سختی انجام می‌شود. مثلاً وقتی بچه خیلی بزرگ است یا وقتی بچه با پا به دنیا میاید یا وقتی روند زایمان خیلی طولانی می‌شود.

یا گاهی اوقات ماما برای اینکه بچه زودتر بدنیا بیاید کشش زیادی به نوزاد وارد می‌کند تا زودتر او را از کانال زایمانی عبور دهد.

در این اوقات ممکن است گردن نوزاد با کشش زیادی به شدت به یک طرف منحرف و کشیده شود.

بر اثر این کشش اعصاب شبکه گردنی کشیده می‌شوند و این کشیده شدن موجب صدمه و آسیب به عصب می‌شود و کودک ذچار فلج ارب می‌شود.

اکثر نوزادان مبتلا به فلج ارب یا همان مادرزادی شبکه براکیال، هر دو مورد احساس و حرکت را در بازوی آسیب دیده بازیابی می‌کنند.

والدین باید مشارکت داشته باشند و فعال باشند.

در روند درمان اطمینان حاصل کنید که فرزند خود را به حداکثر عملکرد بازوی آسیب دیده برسانید.

درمان فلج ارب

نمود فلج ارب در هر کودک منحصر به فرد خواهد بود و قبل از شروع درمان، یک ارزیابی کامل از دامنه حرکات کودک، قدرت عضلانی، احساس و عملکرد کلی برای ایجاد درمان مناسب مورد نیاز است.

پروتکل درمانی فیزیوتراپی برای فلج ارب :

این پروتکل حاصل تجربیات ومطالعات گروه کودکان می باشد.

[فیزیوتراپی] های شبکه براکیال با هر نوع آسیب به چهار گروه سنی تقسیم می کنیم :

گروه اول تا سی روز اول تولد
گروه دوم از سی روزه گی تاآخر چهار ماهگی
گروه سوم از چهار ماهگی تاچهارسالگی
گروه چهارم از چهار سالگی به بعد.

4 Likes

از نت گرفتم

2 Likes

الان پیامتو خوندم. ممنون

2 Likes

بچم فلج ارب شده

2 Likes

واقعا؟؟؟؟

1 Likes

آره متاسفانه

1 Likes

چرا اینجوری شده؟
با فیزیوتراپی رفع نمیشه؟

1 Likes

وای چقد ناراحت شدم
امکان خوب شدنش هست؟

1 Likes

ببخش ناراحتت کردم
دعا کن خوب بشه فقط با معجزه

1 Likes

الهی بمیرم براش:sob::sob::sob::sob:

1 Likes

چشم عزیزم الهی بحق شش ماهه امام حسین معجزه بشه این طفل معصوم خوب خوبش بشه:sob::sob::sob:

1 Likes

ان شاءالله اونم برمیگرده:pensive::pensive:

1 Likes

عزیزم ناراحت نباش یکی ازهمسایهامونم بچش دستش هیچ حرکتی نداشت میبردکاردرمانی کمترازیک سال خوب شد بچه شماهم بحق آبروی حضرت زهرا خوب میشه

1 Likes

آبجی همسایتون فیزیوتراپی هم میبرد
ممنون بهم امید دادی

خدا از دهنت بشنوه ا ن شالله
بازم ببخش ناراحتت کردم.
لطف کردی

1 Likes

با زایمان طبیعی اینجوری شد زایمانم سخت بود
گیر کرد تو کانال زایمان منم خوب زور نزدم اونا هم گردن بچه رو کشیدن تره قوش شکست وعصبهاش آسیب دید
الان شکستگی خوب شده ولی تکون نمیده

2 Likes

اره یک روزفیزوتراپی بازهفته بعدبرای ورزش دست

1 Likes

من هروز فیزیوتراپی وورزش دست
ممنون

2 Likes

هزینه هاشم حتما خیلی سنگینه:pensive:

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.