غسل بعد از زایمان

خانوما کی احکام غسل بعد از زایمان رو میدونه.من هفتم غسل حیض کردم دهم غسل نفاس.شنیدم هر جمعه باید غسل کنم.ایا درسته؟چهلم چ غسلی کنم؟

کی گفته هر جمعه باید غسل کنی؟
دهم غسل نفاس میکنن بعدش اگه لک ببینن غسل استحاضه داره. بستگی به نوع خونریزی یا لکه بینی قلیله و متوسطه و کثیره

1 Likes

استحاضه واسه چهلمه؟

استحاضه واسه روز چهلمه؟

بچه رو هم باید غسل داد؟

استحاضه واسه لکه بینی بعد دهمه

غسل روز چهلم غسل مستحبیه
نیتشم همون غسل روز چهلمه

1 Likes

سلام عزیزم.مبارکت باشه نی نی دار شدی
همون یک غسل کافیه.روز دهم غسل نفاس انجام میدی,نیت می کنی غسل نفاس انجام میدهم قربتن الی الله.

تمام دیگه غسل هر هفته وچهله واینجور چیزا نداریم.

غسل استحاضه هم اگر بعد از غسل نفاس خون ببینید برای نماز خوااندن باید غسل کنید.غسل استحاضه هم احکام خاص خودشو داره

چیزی به نام غسل چهلم نداریم.
این حمام روز چهلم یا به عبارتی آب چله یک رسمی از قدیم تو فرهنگ ما بوده که الان منسوخ شده خیلی کم بهش بها داده میشه.میگن چهل تا کاسه آب رو سر زایو وبچه بریزید.خواب بچه بهتر میشه وخلاصه یک سری عقیده هایی داشتن ,اگر حوصله شو داشتید براتون بگم…

1 Likes

آره لطف میکنی بگی

منم الان درگیر غسلای استحاضه ام
چقدرم سخته فرق بین متوسطه و کثیره

من روز هفتم بچمو بردم حمام
روز دهم غسل
بعد از دهم هر بار خون ببینی استحاضه اس
غسل چهلم نشنیدم نه برای دختر تاولم انجام دادم

خب کی باید انجام داد

لطف داری عزیزم

1 Likes

احکامه خودشو داره
اگه لک ببینی باید غسل کنی

هر وقت لکم تموم شد باید استحاضه انجام بدم؟

:eyes: مگه ده روزه ادم پاک میشه؟
غسل کردن برای هر نماز وحشتناکه

له ۳۹۲ ـ در استحاضه قلیله باید زن برای هر نماز یک وضو بگیرد، و ـ بنا بر احتیاط مستحب ـ پنبه را آب کشیده و یا عوض کند، و باید ظاهر فرج را اگر خون به آن رسیده آب بکشد.

مسأله ۳۹۳ ـ در استحاضه متوسطه باید ـ بنا بر احتیاط لازم ـ زن برای نمازهای خود روزانه یک غسل نماید، و نیز باید کارهای استحاضه قلیله را که در مسأله پیش گفته شد انجام دهد. بنابراین اگر استحاضه قبل از نماز صبح یا در همان آن حاصل شود باید برای نماز صبح غسل کند، و اگر عمداً یا از روی فراموشی برای نماز صبح غسل نکند، باید برای نماز ظهر و عصر غسل کند، و اگر برای نماز ظهر و عصر غسل نکند، باید پیش از نماز مغرب و عشا غسل نماید، چه آنکه خون بیاید یا قطع شده باشد.

مسأله ۳۹۴ ـ در استحاضه کثیره باید ـ بنا بر احتیاط واجب ـ زن برای هر نماز پنبه و دستمال را عوض کند یا آب بکشد، و لازم است یک غسل برای نماز صبح، و یکی برای نماز ظهر و عصر، و یکی برای نماز مغرب و عشا بجا آورد، و بین نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا فاصله نیندازد، و اگر فاصله بیندازد باید برای نماز عصر و عشا دوباره غسل کند، اینها همه در صورتی است که خون پی‌درپی از پنبه به دستمال برسد، اما چنانچه رسیدن خون از پنبه به دستمال با قدری فاصله باشد که زن بتواند در آن فاصله یک نماز یا بیشتر بخواند احتیاط لازم آن است که هرگاه خون از پنبه به دستمال برسد پنبه و دستمال را عوض کرده و یا آب بکشد و غسل نماید. بنابراین اگر زن غسل کرد و نماز ظهر را مثلاً خواند ولی قبل از نماز عصر یا در میان آن خون دوباره از پنبه به دستمال رسید باید برای نماز عصر نیز غسل نماید، ولی چنانچه فاصله به مقداری باشد که زن بتواند در آن میان دو نماز یا بیشتر بخواند، مثل اینکه بتواند نماز مغرب و عشا را نیز قبل از آنکه خون دوباره به دستمال برسد، بخواند، برای آن نمازها لازم نیست غسل دیگری بکند، و در هر صورت در استحاضه کثیره غسل از وضو کفایت می‏کند.

مسأله ۳۹۵ ـ اگر خون استحاضه پیش از وقت نماز هم بیاید، چنانچه زن برای آن خون، وضو یا غسل بجا نیاورده باشد، باید در موقع نماز وضو یا غسل بجا آورد اگرچه در آن موقع مستحاضه نباشد.

مسأله ۳۹۶ ـ مستحاضه متوسطه که باید وضو بگیرد و هم ـ بنا بر احتیاط لازم ـ غسل کند، باید غسل را اوّل بجا آورد بعد وضو بگیرد، ولی در مستحاضه کثیره اگر بخواهد وضو بگیرد باید قبل از غسل وضو بگیرد.

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.