غربالگری و نگرانی از سندرم داون

سلام دوستان.
من آزمایش غربالگری و سونو مرحله اولو دادم توی هفته 12 هستم.
نتیجه ی سونو بسیار عالیه. ولی توی آزمایشم سندرم داون رو زده intermediate نگرانم. کسی مثل من بوده که بچش سالم به دنیا بیاد؟
پیش دکترم رفتم … میگه دوتا راه داری یا باید 1 آزمایش خون بدی که هزینش خیلی بالاست بالای 1ملیون که خیالت راحت بشه. یا باید صبر کنی تا غربالگری مرحله دوم😟
میشه لطفا کمکم کنید خیلی نگران نی نی کوچولومم

من شنیدم ازشوهرم زن دوستش اینجوریه بوده اون دوقلو بارداربوده بهش گفتن بچه هات سندوم داون دارن و عقب افتاده بدنیا میان باید یک ازمایش بدی ولی ازمایش ندادن والان بچه هاشون ماشالله سالم وسلامتن توتا غربالگری دوم صبرکن

1 Likes

وااای ممنونم عزیزم جوابت کلی بهم آرامش داد ممنون که جواب دادی💓

فدات عزیزم کاری نکردم انشالله بچه ی توام هیچیش نیست وسلامت بدنیا بیاد

1 Likes

اکثرا الکی میگن سندروم. من خیلی رو دیدم اشک والدین و درآوردن بعد بچه سالم بوده.

5 Likes

من جای شما باشم تا غربالگری دوم صبر مبکنم و از خدا میخوام فرزند سالم بهت عطا کنه. به حرف دکترا خیلی اهمیت نده جز استرس هیچی ندارن

3 Likes

استرس بده دکترام این روزا خیلی بد توجیه میکنن باعث میشن زن های باردار کلی استرس بگیرین بدبختا

1 Likes

عزيزم اگر سنتون بالا نيست، سقط مكرر نداشتيد، ازدواجتون فاميلي نيست، تو خانواده فرد معلول نداريد بهتره تا غربالگري دوم صبر كنيد.
من حتي شنيدم خيلي از پزشك ها با اين سونوگرافيست ها يا ازمايشگا ها وا مي بندند و خلاصه كاري ميكنند كه طرف به امينو سنتز يا سل فري متوسل بشه و خلاصه دوستان پولي به جيب بزنند. نميدونم شرافت انساني چي شده اين روزا؟

4 Likes

این‌روزا اکثرن به فکر جیب وحساب بانکیشونن فکرنمیکنن که ممکنه چه عذابی به بنده خداهایی بدن خیلیا خدا روهم یادشون رفته چه برسه به بنده خدا

2 Likes

خدا نگذره از این آدما :sweat::sweat:

منم شنیدم ک احتمال سندرم دادن ولی بچه سالم بوده

عزيزم من دوستم اينجوري بود به آزمايشش ميگن selfrey فكر كنم هزينشم تهران حدود ١٣٠٠ هست
اونم دقيقا مشكل شما رو داشت آزمايشو داد همه چي اوكي بود و الان ٣٠ هفته ست
اگه ازمايش براتون مقدوره بدين كه خيالتون راحتتره
اگه نه صبر كنين ايشالله كه هيچ مشكلي نيست
توكل كنيد بخدا عزيزم

سلام عزیزم
منم مثل شما غربالگری مرحله اولم ریسکش میانی بود
دکترم گفت مرحله دوم رو انجام بدم
انجام دادم شکر خدا سالم بود
بعدشم گفت این ریسکش میانیه حتی اگه ریسکشم مثبت باشه آمنیوسنتز مینویسن که احتمال98درصد سالمه

1 Likes

اميدوارم اين استرسي كه به مادراي باردار ميدند؛ خودشون با بند بند وجودشون درك كنند

5 Likes

دوستان من امروز سونو بارداری انجام دادم و عدد nt=3.1 بود خیلی استرس دارم. هنوز جواب ازمایشم نیومده میشه راهنماییم کنید . کسی بوده که با این شرایط بچش سالم باشه

اره گلم خود شما. اصلا نگران نباش

1 Likes

عزیزم نگران نباش خیلی های جواب ازمایششون اینو نشون داده و الحمدلله بچشون سالم بدنیا اومد بسپار به خدا اگه سابقه معلول ندارین تو خونوادهاتون

عزیزم من بخاطر این استرس چون تو خونوادهامون اینجور مشکل رو نداشتیم سنمونم بالا نبود ازمایش هارو انجام ندادم تو اخرین هفته ها استرس گرفته بودم که کاش انجام داده بود نکنه سالم نباشه ولی اینها همش بی مورده به یکی از همسایه هامون گفته بودن سندروم پنج داره بچه هشت میلیون هزینه کرد و ادامه نداد گفته هر چی خدا داده قبول میکنم الحمدلله بدنیا اومد اصن مشکلی نداشت

جدی کارخوبی کردی استرس چندماهه ازخودت دورکردی
من وشوهرم دخترعموپسرعمویم اماخداروشکر توفامیل معلولی نداریم بااینکه ازدواج فامیلیم بودن بچه هاشون سالم وسلامتن

1 Likes

غربالگری نرفتی؟

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.