غربالگری سندرم

برای چند نفر ازمایش سندرم داونشون از حد نرمال یکم بالا تر بود؟

من واسه خودم و خواهرم ریسک متوسط بوده و واسه دوستم ریسک پرخطر زده بودن و آمنیوسنتز انجام داد در هفته ۱۵ بارداری که بچه سالم بود.

پس اگه بچه سالمه چرا جواب ازمایش این طور میشه.

آزمایش های غربالگری صرفا نشون می دن که شما نیاز به بررسی های بیشتر دارید یا خیر، اگر نتیجه غربالگری مناسب نباشه یعنی باید آزمایش های تشخیصی مثل آمنیوسنتز و … رو انجام بدید و الزاما به معنی مشکل داشتن جنین نیست

2 Likes

سلام
من سندرمم بالا بود آزمایش آمینو سنتز انجام دادم خدا رو شکر بچه سالم بود.

1 Likes

واسه من ازمایش اولم از خط نرمال کمی بالاتر بود و تو ازمایش دومم از اون خط اومده بود پایین تر ولی دکترم قطعی نگفت جواب منفیه

بچه ها تو نت سرچ كردم غربالگري رو اونايي ك سنشون بالاس و ازدواج فاميلي دارن و يا سابقه عقب افتادگي دارن انجام ميدن چرا الان همه رو مفرستن واسه اين ازمايش اكثرا هم بچه ها سالمن
همين استرس ازمايش خيلي بده
يعني همه بايد انجام بدن من چهارسال پيش باردار ك بودم دكتر گفت اختياري نخاستي نرو ولي اين سري بم گفت نه حتما بايد بري اجباري شده ؟؟؟

يكي از فاميليمون خارج ازايرانه ميگفت اينجا ازاين ازمايشا نداره مگر اينكه سن بالا باشه يا همون موارد بالا
كلا الكي مادر رو نميفرستن سونو و ازمايشات جورواجور

عزیزم سبک زندگی اونجا متفاوته نباید با این جا مقایسه کنید

2 Likes

اخه عزيزم سري پيش گفتن عب نداري بري بعد رفتم هيچ مشكلي نبود راستش ميخاستم اين سري نرم دكتر گفته نه بايد حتما برى

عزیزم هر چی بیشتر مراقب باشید و آزمایش هارو به موقع انجام بدید بهتره. اگر پزشک گفتن حتما برید تا خدای نکرده پشیمونی به بار نیاد

1 Likes

باشه پس ميرم ممنون از جوابتون :blush:

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم. انشالا به سلامتی طی کنید این دوران رو

1 Likes

ان شالله

1 Likes

اگر بتونید تحرک داشته باشید و منعی نداشته باشید بهتره تنبلی رو کنار بذارید و حتی ورزش کنید

1 Likes

اخه سابقه سقط داشتم ازاون يكم چشم ميزنم واسه همون سعي ميكنم همش استراحت كنم

پس مراقب باشید اما اگر پزشک تون صلاح دیدن کمی تحرک تون رو بیشتر کنید

1 Likes

خونمونم طبقه دوم بيرون هم سخته برم همين جوري موندم توخونه
فعلا تاماه ديگه دكترمو نميبينم

اشکالی نداره فعلا استراحت کنید :blush:

1 Likes

:sweat_smile: باشه چشم

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.