غذای کمکی کودک و طرز تهیه

سلام دوستان دخملم ۵ماهشه دکتر گفته از حریره بادوم و فرنی و سوپ شروع کنم منم نمیدونم چجوری درست کنم هرکی طرز تهیه این سه تا رو بلده لطفا منو راهنمایی کنه چجوری درست کنم؟

طرز تهیه غذای کودک 4-5ماهه، فرنی

مواد لازم :

• آب: نصف استکان
  • شیر پاستوریزه و یا شیر خشک: یک استکان
  • آرد برنج: نصف قاشق غذا خوری

نکته: برای اطمینان از مرغوب بودن آرد برنج، خودتان آن را در منزل تهیه کنید. ابتدا برنج را پاک کرده و خوب بشویید، سپس آن را در یک سینی پهن کنید تا کامل خشک شود. بعد از خشک شدن برنج را آسیاب کنید و آن را دو تا سه بار الک کنید. برای سهولت کار می توانید هر بار دو تا سه کیلو برنج را آسیاب کنید تا برای مدت چند ماه آرد برنج کافی در اختیار داشته باشید. بعد از الک کردن آرد برنج را در یک ظرف شیشه ای دربسته در یخچال نگه داری کنید.

آرد برنج را با آب سرد مخلوط کرده، شیر را اضافه کنید. سپس آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا کمی غلیظ شود.

2 Likes

طرز تهیه غذای کودک 4 -5 ماهه، حریره بادام

مواد لازم:

• بادام شیرین 5 تا 6 عدد
  • شیر خشک و یا شیر پاستوریزه یک استکان
  • آب نصف استکان

ابتدا بادام ها را یک ساعت خیس دهید تا پوست آن نرم شود. سپس پوست بادام ها را به راحتی جدا کرده و آسیاب کنید، شیر و آب را همراه با بادام های آسیاب شده درون مخلوط کن بریزید تا مایع یکدستی ایجاد شود. سپس آن را بر روی حرارت ملایم قرار داده، هم بزنید تا کمی غلیظ شود.

توجه داشته باشید که اگر از شیر خشک برای تهیه غذای کودک 4 ماهه استفاده می کنید، نمی توان غذا را به مدت طولانی نگه داری کرد. درهنگام استفاده از شیر گاو پاستوریزه، توجه به نشانه های حساسیت به پروتئین گاوی ضرورت دارد.

به یاد داشته باشید که غذای کودک 4 ماهه باید فقط کمی غلیظ تر از شیر مادر بوده و فقط با یک قاشق مرباخوری در روز شروع شود. سپس به تدریج مقدار آن را متناسب با میل و نیاز شیرخوار افزایش دهید. غلظت غذای کمکی شیرخوار را طوری به تدریج افزایش دهید که بعد از چند هفته همانند ماست همزده باشد.

2 Likes

تنظیم یک برنامه غذایی برای نوزاد 6 ماهه اهمیت فراوانی دارد که با ساده ترین غذای کمکی مانند فرنی و حریره بادام آغاز و به تدریج بر تنوع غذاها افزوده می شود.
این سایت را هم نگاه کنید

1 Likes

https://niniban.com/fa/news/78667/طرز-تهیه-سوپ-برای-نوزاد-6-ماهه

2 Likes

فقط قبل شروع هر کاری برای خودتان مواد غذایی ممنوعه و هر مواد غذایی برای چه سنی قابل استفاده هست را تهیه کنید
مثلا گوجه فرنگی به خاطر الرژی زا بودن به کودک داده نمیشه یا رب گوجه
یهو تو سوپش نخواهید گوجه بریزید
یا نمک و فلفل به غذا نزنید
خلاصه این موارد و برای خودتان یادداشت کنید

1 Likes

مرسی عزیزدلم فدات

1 Likes

همه رو با هم شروع نکنی بین هر کدوم دو هفته فاصله بده

از چه مقدار شروع کنم

1 Likes

از یکی دو قاشق شروع کن هر دفعه یکم ببشتر کن تا برسی بین ١٠ تا ١٥ قاشق که خوبه

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.