عید بدون قربانی

من باور دارم خدا مهربان است،تو چطور؟!

همان خدایی که ذره ای از خودش را در وجود ما نهاده

خدایی که من میپرستم دستور قتل و کشتار و خونریزی نمیدهد

خدای من زندگی میبخشد به همان بره ی کوچکی که عاشقانه با مادرش زندگی میکند و تو با عینکِ قرمزِ گوشتخواری را کباب میبینی،
تنهابخاطر سیری شکم؟!

بیا بخاطر خودت هم که شده اینبار این عینک را بردار، چشمانت را بشور و دنیا را با رنگِ دیگری ببین

بیا و مِهرت را بکار انداز

به کل جهان نشان بده که تو انسانی و میدانی که همه موجودات به اندازه تو حق زندگی دارند

و به انها این سهم را بده

موجودی که فقط قربانیه یک سو برداشت است"

نگذاردستانت،چشمانت،زبانت،روح و جسمت به خونش آلوده شود که نفرین هایش امانت را میبرد…

به این کشتن نه بگو

همراه شو با ما

و زندگی ببخش

کمی فکر کن

بهترنیست در روز قربان هوا و هوس ها

حرص و آز

کینه و بدی

خودبینی و خودخواهی

غرور

تکبر

و هر انچه منفی است را در وجودت قربانی کنی؟

باور کن دنیا زیبا تر میشود

اگر بفهمیم که خدا خواسته ما مطیع فرمانش شویم نه قاتل مخلوقاتش

10 Likes

دقیقا قربان برای امتحان بنده خدا بوده نه صرفا برای خونریزی…ولی اینم قبول ندارم که‌گفته ریختن خونش و خوردن گوشت و نمیدونم نفرینش چون خدا خودش دستور داده که انسان از گوشت اون حیوون تغذیه کنه پس نه گناه نه نفرینش میگیره

10 Likes

:ok_hand:
بستگی داره به تفسیرمون و البته اعتقاداتمون
یه ذره وارد مباحث مذهبی شدن خطرناکه
والا همش تفسیر داره
انسان گیاهخوار بوده طبق علم ژنتیک
و احتمال اینکه (اگر دین رو هم تراز علم یا بالاتر بدونیم)خدا انسان رو تشویق به کشتار کرده باشه منتفی میشه
منتها نمیشه اینجا خیلی بازش کرد…

2 Likes

متن بسیار عالی و زیبا :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:
انسان ذاتا میوه خوار هست حالا بخاطر شرایط بدنی و ساختار و استخوانبندی
گوشت بعد از کشف آتش وارد برنامه غذایی انسانها شده ولی آنقدر تکرار شده که جز جدایی ناپذیر سفره هامونه
بهرحال با مصرف هر وعده گوشت چه مرغ و ماهی و گوسفند و …باعث گرفتن جان یک جاندار میشویم،و هیچ ربطی به قربانی کردن در روز عید قربان نداره
یا باید کلا خوردن گوشت تو زندگی کنسل بشه که بتونیم ادعای مخالفت با خونریزی حیوانات رو بکنیم
یا اینکه موافق قربانی کردن حیوانات باشیم
اتفاقا حالا که داریم گوشت مصرف می‌کنیم با
قیمت بالا ⁦⬅️⁩قربانی اگه به دست مستحقش برسه کار پسندیده ای هم هست

4 Likes

احسنت
من ۶ ساله گیاهخوارم و میتونم بگم بهترین تصمیم زندگیم رو گرفتم انقدر که اثرات مثبتش رو تو زندگیم دیدم

1 Like

تبریک میگم،انتخاب واقعا سختیه ولی واقعا بجا و درسته،چه از نظر سلامتی خودتون چه از نظر حفظ محیط زیست و …
اما بعضی از مخالفان دین اسلام رو دیدم که خودشون غذای عمدشون گوشته ولی برای قربانی کردن در عید قربان خرده میگیرن و دین مسیحیت و سایر ادیان رو بهتر می‌دونن ولی این رسم خوردن بوقلمون و گوشت و …توی ادیان دیگه هم هست

1 Like

ممنونم
دقیقا
ربطی به دین نداره کار اشتباه از هر کسی هرجایی به هر اعتقادی سر بزنه جای انتقاد داره
البته من این متن رو برای کسایی نوشتم که اعتقاد دارن ولی من خودم بد با خوب نوع اعتقادم راجع به جهان هستی و خلقت یه کم متفاوته ولی حتی اگر کسی معتقد به این دین باشه من نمیتونم باور کنم خدایی با اون عظمت و مهربانی توصیه کنه گوشت مردار بخوریم
و تبعاتش رو‌هم میبینیم چه بلایی سر جسم و روح و طبیعت اوردیم
همونطور که علی ع فرمود شکم خود را قبرستان مردار و حیوانات نکنید و قوت غالب خودش نان بود

2 Likes

:ok_hand::+1::ok_hand::+1::ok_hand::+1::ok_hand::+1::ok_hand:
:rose::sparkling_heart::rose::sparkling_heart::rose::sparkling_heart::rose::sparkling_heart::rose:

1 Like

:heart::heart_eyes::heart::heart_eyes::two_hearts::two_hearts::two_hearts::two_hearts:

1 Like

بله و چه خوب میشه که واقعا سر ببریم نفس و…
ولی قربانی کردن و ذبح حیوانات حلال گوشت اشتباه نیست بلکه خود خدا اجازه این کار رو داده…
نمونه ی واضحش هم تو تواریخ همین داستان حضرت ابراهیم و اسماعیل علیهم السلام هست که بعد اینکه از آزمایش الهی سربلند بیرون اومدن، خداوند امر فرمود گوسفندی رو ذبح کنن
اگر اشتباه بود این کار خداوند خودشون دستور به همچین کاری نمیدادن…
اندکی تأمل…

2 Likes

بستگی داره تفسیرمون از دین چه جوری باشه
تناقضهای بسیاری تو دین هست متاسفانه
و علم با دین به شدت تو کشمکشه
انسان از نسل ماهی بوده و فیزیولوژیش مشخصه
علم اینو اثبات کرده و ذات انسان گوشتخوار نیست بنا به شرایط زندگی وابسته به دام شده و رسوندتش به امروز که شرایط محیط زیست رو با این سبک تغذیه به هم ریخته

2 Likes

چه ربطی به تفسیر از دین داره؟؟
این امر مستقیم خداوند به حضرت ابراهیم علیه السلام بوده
اگر ایرادی داشت مطمئناً خداوند همچین چیزی امر نمیکردن
به علاوه
با این حساب پس ما از گیاهانم نمیتونیم استفاده کنیم چون اونا هم جون دارن و رشد میکنن و زاد و ولد میکنن و…
و با چیدن گیاهان عمر اونهارو میگیریم و میکشیمشون
کشتن فقط ریختن خون مگه؟!
خونی از گیاه نمیریزه ولی با چیده شدنش میمیره
پس اونوقت گیاهانم باید نفرینمون کنن به خاطر اینکه جونشون و میگیریم
نخیر
اینا همه نعمت هایی هستن که خداوند برامون مقدر کرده
ذبح یه سری حیوانات و استفاده از گوشتشون رو حلال اعلام کرده مگر اینکه هیچ سودی ازشون نبریم یعنی بکشیمشون ولی هیچ استفاده ای ازشون نبریم
و البته به صورت علمی ثابت شده که ذبح اسلامی درد رو برای حیوان کمتر میکنه
:blush:

5 Likes

چون من دین رو به این شکل قبول ندارم
تفسیرمم متفاوته
من رشته لیسانسم صنایع غذایی هست
اتفاقا ۹۹٪ بیماریهای ما حاصل لخته شدن و ترشح انزیمهایی تو بدن دام و طیوره که ما اونارو مصرف میکنیم و ۱۰۰٪ درد میکشه حیوون چون من کشتارگاه هم بازدید رفتم
مافیای صنعت گوشت اجازه نمیدن دنیا اگاه بشه به خطرات مصرفش
راجع به درد هم درد مربوط به رگ و عصبه
ما گیاه رو محل رویش رو قطع نمیکنیم و مجدد میوه میده
اما حیوون رو با لقاح مصنوعی و تزریق دارو هورمونی وادار میکنیم تولید مثل منه پروار بشه و میکشیمش
از بین میره و میمیره اما با خوردن میوه من گیاه رو از بین نمیبرم !!!

1 Like

اینکه راجبه لخته و این چیزا گفتی و قبول دارم و همش رو هم به خاطر تصرفات انسانی در حیوان ها میدونم
چون نمیزارن رشد طبیعی خودش رو داشته باشه و با تزریق یک سری هورمون ها باعث میشن زودتر از حد معمول بزرگ بشه و طبیعتا اینطوری یکسری ضررهایی رو هم میرسونه
ولی اصل ذبح مشکلی نداره
بلاخره قسمتی رو از گیاه جدا میکنیم
هم دردش هست هم اینکه اون قسمت جدا شده میمیره

مردار به اون حیوانی میگن که خودش مرده و ما از خوردن اون منع شدیم

1 Like

ای بابااین حرفهاچیه،خداوندذبح حیوان حلال گوشت وحلال کرده،بدن انسان به لبنیات وگوشت وسبزیجات وحبوبات احتیاج داره،حتی علم هم ثابت کرده بدن بانخوردن گوشت ماهی وگوسفندانرژی خودش وازدست میده،بعدش مگه انسان گوسفنده فقط سبزیجات بخوره

3 Likes

:tired_face::tired_face::tired_face::tired_face:

اون قسمت از گیاه زنده نیست
اینو تو‌ازمایشگاه ها بررسی کردن
میوه رو‌اگر نچینیم فاسد میشه و میوفته از درخت
من قصدم واقعا تبلیغ گیاه خواری نیستا
این یه عقیده شخصیه
بحثم اینه کشتن یه حیوون که‌ مثل ما درد میکشه و عواطف مادرانه داره به شدت کارما داره
به شدت تو خلقیات و روحیه تاثیر داره
حرفم اینه شاید روایات تحریف شده
یا اصل چیز دیگری بوده
واسه رسوندن اصل یک ماجرا

1 Like

یه سوال،قورمه سبزی رومیتونی بدون گوشت درست کنی:grin::grin:

نه انسان گوسفند
البته کاش بود😁
نیست
اما نوع فک
فرم دندانها
و‌ حتی سیستم گوارشش نشون میده گوشتخوار نبوده

2 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.