علت پوسیده شدن مینای دندان نوزاد یک ساله

لطفا علت پوسیده شدن مینای دندان و دندان نوزاد یک ساله را بگویید. پسر من در ماه 14 هستش ولی دو دندان بالایی در حال پوسیده شدن هستش. با این که خیلی حساس بودم تا از قطره های آهنی استفاده کنم که دندان هایش سیاه نشود ولی متاسفانه در حال پوسیده شدن انگار هستند.

عزیزم شما باید بعد از غذا و یا شیر خوردن نوزاد دندوناشو تمیز کنید نه فقط موقع قطره آهن.
قطره آهن باعث پوسیدگی نمیشه، این قطره چون رنگ داره روی پوسیدگی قرار میگیره و رنگ اون باعث میشه پوسیدگی دیده بشه.

پوسیدگی دندان شیرخواران اتفاق شایعی است که برای بیشتر آنها پیش می آید و علت آن استفاده مداوم شیرخوار از شیر مادر و یا شیشه شیر است. علاوه بر این نوزادان در هنگام شب هم چندین مرتبه از شیر استفاده می کنند و پس از آن امکان تمیز کردن دندان ها وجود ندارد و بزاق دهان هم هنگام شب کمتر است در نتیجه نوزاد دچار پوسیدگی دندان می شود.

رئیس انجمن دندانپزشکی کودکان درباره پیشگیری از بروز پوسیدگی دوران شیرخوارگی ابراز داشت: والدین بهتر است اولین ملاقات با دندانپزشک را قبل از یک سالگی فرزندشان داشته باشند تا از این طریق آگاهی های لازم را دریافت کنند همچنین پس از استفاده از شیر و قبل از خواب کودک، کمی آب از طریق شیشه داده شده و با یک قطعه گاز استریل مرطوب، دندانهای جلو فک بالا تمیز شود. وی اضافه کرد: والدین باید در اولین فرصت ممکن شیر را از طریق فنجان به کودک بدهند تا در هنگام خواب از شیشه یا شیر مادر استفاده نشود همچنین با مراجعه منظم به دندانپزشک امکان استفاده از فلوراید را فراهم کنند.

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.