علت زیاد کار کردن شکم کودک یک ساله

سلام .پسرم حدودیک سالشه .الان چندروزه بعدازخوردن هروعده غذایی شکمش کارمیکنه قبلا اینطورنبودروزی یک مرتبه شکمش کارمیکرد .دندون هم درنیاورده دلیلش چی میتونه باشه.اخه اینطوری که چیزی جذب بدنش نمیشه

سلام عزیزم
دفعات کار کردن شکم نوزاد اهمیت ندارد، مهم قوام آن است. در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌شوند، ممکن است شکم نوزاد در روز ۵-۴ بار کار کند، یا هر ۵-۴ روز یک بار کار کند و مشکلی هم ندارد. مگر در صورتی که مدفوع رنگ و شکل سبز و بلغمی به خود بگیرد. این نشانه اختلال در هضم و جذب گوارش است.

ملاک برای ارزیابی وضعیت نوزاد، وزن گیری نوزاد است. همچنین بی قراری و زور زدن نوزاد حین مدفوع تا حد زیادی به دردهای کولیکی مربوط می‌شود که بتدریج رفع خواهد شد.

دندان درآوردن کودکان روندی است که معمولا می‌تواند از 4 ماهگی تا حداکثر 12 ماهگی اتفاق بیفتد.
اگر کودکی در 10 ماهگی یا یک سالگی، حتی یک دندان هم در نیاورده، باید توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.
برخی عوامل چون کمبود کلسیم، کم‌کاری تیروئید یا برخی بیماری‌هایی که زمینه استخوانی دارند، می‌تواند به تاخیر در روند دندان درآوردن کودک منجر شود، اما همیشه تاخیر در دندان درآوردن به این عوامل باز نمی‌گردد، بلکه در برخی موارد می‌تواند جنبه ژنتیکی نیز داشته باشد.

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.