علائم پانیک(حمله عصبی) چیه؟

وای کمکککککک نکنه من پانیک دارم ؟ الان یهو استرس شدید گرفتم طوری که بدنم میلرزه و سردم وای میرم زیر پتو گرمم میشه و عرق می کنم بعد نمیتونم یه جا بشینم باید راه برم اون لحظه هم ضربان قلبم بالا رفت نمیدونم حس واقعی نبودن داشتم یا نه ولی به مادربزرگم رو بیوار کردم به بهانه سوال پرسیدن خواستم ببینم اون صدام رو می شنوه یا نه :neutral_face: کلی به خودم گفتم من میدونم هیچ مشکلی برام پیش نمیاد تا اروم شدم

1 Likes

تجربه ندارم

1 Likes

سلام خوبی حس میکردی دور از جون مردی

نه که مردم اما میخواد چیزیم بشه و بهتره یکی رو بیدار کنم

1 Likes

حمله عصبی است که در تمام سنین دیده می شود اما شایعترین سن بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی است.

پانیک به صورت حملات اضطراب بروز می کند که معمولا با نشانه های زیر شناخته می شود:

1. معمولا طول مدت حمله حدود ۱۰ تا ۳۰ دقیقه است
  2. در هر یک از حملات، احساس شدید اضطراب، ترس و نگرانی بروز میکند و در مدت چند دقیقه به اوج خود میرسد

همراه با اضطراب علایم زیر دیده می شوند:

• تعریق، گر گرفتگی
  • طپش قلب
  • لرزش بدن، بیقراری
  • احساس خفگی، سنگین شدن تنقس
  • درد سینه و قلب
  • احساس سرگیجه و عدم تعادل
  • ترس از بروز مرگ ناگهانی
  • ترس از دست دادن کنترل روانی
  • تعداد این حملات از چند بار در هفته تا چند بار در سال متغییر است
  • معمولا در بین حملات، هر چند که فرد دچار حمله پانیک نشده است ولی مدام نگران این است که نکند دو باره این حملات تکرار شوند و یا نکند دچار سکته قلبی و یا مغزی شود، نکند عقل و شعور خود را از دست بدهد؟!
  • این نگرانی ها ممکن است تا حمله بعدی ادامه داشته باشد

آیا این حملات خطرناک و کشنده است؟

خیر. حملات پانیک منجر به مرگ نمی شود اما به خصوص در صورت شدید بودن علایم عوارضی دارد که ممکن است در زندگی عادی فرد اختلال ایجاد نماید و حتی در مواردی وی را از انجام کار روزانه باز دارد.

1 Likes

عزیزم تا چند دقیقه خوب بودم یهو انگار بد شدم
تعریق و تپش قلب رو داشتم لرزش و بی فراری هم داشتم ترس از دست دادن کنترل و ترس از مرگ رو داشتم الان استرس دارم که دوباره اون طور بشم و بمیرم :sneezing_face:

1 Likes

اولین بار هست ایطور شدی ؟

اولین بار بود که یهو این طور شدم البته خودم وسواس فکری دارم

1 Likes

این طور اره ولی بعضی وقتا فقط استرس داشتم

ببین فقط باید ذهنت کنترل کنی تنها راه درمانش

1 Likes

دیشب دیر خوابیدم و با استرس خوابیدم و دیروز هم استرس داشتم

1 Likes

میگم نکنه پانیک نباشه مردن باشه

1 Likes

یعنی با این بمیرم با این علائم

نترس چون استرس داشتی ایجور شدی نمیشه گفت حتما پانیک هست

1 Likes

بعدن ترس از مرگ هم نداشته باش کلا ذهنت ازاد‌کن چون استرس داشتی دیروز تا حالا فشار عصبی وافت فشار بوده

1 Likes

واقعا ؟ دیروز یهو برای کلاسم استرس گرفتم خیلیییی کلا مامانم برا یه چیزی عصبانی شد منم استرس گرفتم بعد با استرس چرت زدم بیدار که شدم استرس داشتم و فکر به مریضی و مردن دمی کردم بعد تا موقع خوآب استرس و … داشتم تا ۳ بیدار بودم بعدش با استرس خوابیدم
خودم هم عصبانی بودم از خواب بیدار شدم با صدای کوچکی دلم می خواست جیغ بزنم

اون ترس رو نمیتونم کنار بزارم از وسواس فکری خسته شدمممم :sneezing_face::sneezing_face::sob::sob::sob:

1 Likes

اره نگاه چقد دیروز استرس داشتی پس سعی کن استرس نگیری چون ترس واسترس گاهی افت فشار ولرزش وبی حسی بدن به همراه داره و…

1 Likes

میتونی هیچ فکری نشدن نداره فقط‌باید دیدگاهت عوض کنی گلم

1 Likes

واقعا ؟ به مامانم الان پیام دادم بهم گفت مال دیروز بوده استرس داشتی و اینا
چیزی هم درباره پانیک بهش نگفتم همینو گفتم بهم گفت مال استرسه

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.