عفونت ادرار نوزاد

سلام خانوما چه پیشنهادی دارید واسه نمونه ادرار گرفتن از دختر ۷ ماهه

سلام عزیزم

چگونگی جمع آوری نمونه کشت ادرار برای نوزادان دختر
آموزش و راهنمایی های ضروری
ابتدا وسایل زیر از قبل تهیه و آماده شود:

 • یک بسته دستمال توالت جهت تمیز کردن ناحیه تناسلی
 • یک کیسه جمع آوری نمونه ادرار (Urine bag)
 • یک ظرف پلاستیکی استریل برای نگهداری و انتقال نمونه ادرار به آزمایشگاه.
  1- ناحیه تناسلی طفل یا نوزاد را تمیز نمایید.
  2- اجازه دهید تا ناحیه تمیز شده خشک شود.
  3- برای خشک کردن سریع به اطراف ناحیه تمیز شده کاغذ یا دستمال توالت نکشید.
  4- کیسه مخصوص جمع آوری ادرار نوزادان یا اطفال را به طور محکم به ناحیه تناسلی کودک بچسبانید.
  5- فوراً پس از ادرار نمودن نوزاد (کودک) به داخل کیسه جمع آوری، کیسه را از ناحیه تناسلی کودک جدا کرده و در داخل ظرف قرار دهید.
 • توجه نمایید که روی ظرف جمع آوری نمونه ادرار برچسب نام نام خانوادگی، شماره بیمار و نوع نمونه نیز الصاق شده باشد.
  هشدار: نمونه تهیه شده فوراً پس از جمع آوری در یخچال قرار داده شود و در همان روز به آزمایشگاه تحویل گردد.
  طریقه قرار دادن و ثابت کردن کیسه جمع آوری ادرار جهت نمونه گیری از اطفال
  پوست ناحیه باید تمیز و خشک باشد، هیچ گونه روغن، پودر بچه، صابون های حاوی لوسیون که حتی به مقدار جزئی هم نباید روی پوست طفل باقی بماند، زیرا از چسبیدن محکم کیسه به پوست ممانعت می نماید. چسباندن کیسه را از قسمت کوچک پوست ناحیه ای که مابین مخرج و ناحیه تناسلی می باشد شروع نمایید. نوار یا پل باریک روی مشمع چسبیده کیسه از آلوده شدن نمونه ادرار با مدفوع جلوگیری می نماید و کمک می کند تا کیسه در وضعیت مناسبی قرار گیرد.
  روش کار با نوزادان دختر:
 • مرحله اول: کودک را به پشت بخوابانید و چین های ناحیه تناسلی را بشویید (ترجیحاٌ با صابون حمام مخصوص بچه تمیز شود) از محلول صابون حاوی لوسین استفاده نشود زیرا باقیمانده آن روی پوست مانع از چسبیدن کامل به پوست می گردد. قسمت مخرج را سریعاٌ شسته آب کشی و خشک نمایید. تمام ناحیه را مجدداٌ به طور کامل با دستمال توالت تمیز نموده و صبر کنید تا با جریان هوا خشک شود.
 • مرحله دوم: لایه محافظ پشت را از نیمه تحتانی آن جدا نمایید. ابتدا نیمه فوقانی پوشش چسبیده را رها کرده تا قسمت تحتانی بر روی پوست قرار گیرد. قبل از قرار دادن کیسه جمع آوری ادرار مطمئن شوید که سطح پوست خشک شده باشد.
 • مرحله سوم: قسمت پرینه (اطراف ناحیه تناسلی) را بکشید تا چین های پوست از هم باز شوند و قسمت تناسلی (واژن) دیده شود، هنگامی که قسمت چسبیده را بر روی پوست ناحیه قرار می دهید، مطمئن شوید که از قسمت باریک پوست بین مقعد و واژن عمل چسبانیدن کیسه شروع شود و فشار انگشتان دست بر روی کیسه از این قسمت به طرف بیرون صورت گیرد.
 • مرحله چهارم: قسمت چسبیده کیسه را به طور محکم به پوست فشار دهید تا از چروکیدگی کیسه و پوست ممانعت گردد. زمانی که قسمت تحتانی کیسه در محل مناسب خود قرار گرفت، کاغذ پشت کیسه را از قسمت فوقانی آن جدا کرده و عمل فشار بر روی کیسه و پوست را به طرف بالا انجام دهید تا کیسه کاملاً در جای خود چسبیده و قرار گیرد. از چسبیدن کامل کیسه به اطراف واژن مطمئن شوید.
1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.