طول سرویکس در هفته ی 25 بارداری

سلام خانم حکیمی وقت بخیر.
من در هفته ی 18 بارداری سونو آنومالی دادم طول سرویکسم 31 بود.

در هفته ی 25 بارداری که سونو دادم طول سرویکس شده 24 آیا نگران کنندس ؟احتمال زایمان زودرس هستش؟چیکار کنم ؟؟شکر خدا لکه بینی و خون ریزی نداشتم و ندارم اصلا فقط کمر و کشاله ی ران و پاهام یک مقدار درد دارم که از اول بارداری همینجوری بودم.:cry::cry:

عزیزم دکتر بهتون استراحت مطلق داد؟
نگران نباشید اگر هم خدایی نکرده پایینتر بیاد سرکلاژ میشید ولی باید مدام استراحت کنید و به هیچ وجه پیاده روی و کار سنگین نداشته باشید چون خطرناک میشه

دکترم نیست تا بعد عید متاسفانه.
ولی نشون ماما بیمارستان دادم گفت استراحت کن ولی نگفت استراحت مطلق…
بعد گفتن دیگه نمیشه سرکلاژ کرد چون 25 هفته هستم دیر شده برای سرکلاژ… برای سرکلاژ باید کمتر از 24 هفته باشی…
نمیدونم چیکار کنم ؟

تا جایی که میتونید استراحت کنید تا مشکلی پیش نیاد
تحرکتون رو خیلی کم کنید و از توالت فرنگی استفاده کنید

استراحت میکنم تقریبا…البته فقط برای غذا درست کردن پا میشم…ولی اصلا کار سنگین نمیکنم…خیلی میترسم خیلی نگرانم …خدایا خودت کمکم کن بچه م چیزیش نشه…
عزیزم ممنونم از راهنماییت.

1 Likes

کسی هست مثل من باشه دوستان یا تجربه کرده باشه ؟

اصلا برای غذا درست کردن بلند نشو مدام استراحت برای دسشویی هم از توالت فرنگی استفاده کن

2 Likes

فکر میکنم یاسی جون طول سرویکسشون کم بود :thinking:
@u181210

سلام عزیزم طول سرویکست پایین اومده نباید زیر 26 میشد اما بازم 24 خوبه نگران نباش

فقط خیلی باید رعایت کنی تو هفته 28 تا 32 به دکترت بگو برات آمپول بتا متازون برای ریه بچه ت بنویسه. احتمالا بعد عید بری دکتر بهت امپول پرولوتن یا فمولایف بده که هفته ای یکی استفاده کنی و بهت شیاف واژینال لوتوژل یا فرنوژست بده هفته ای یکی بخوری

1 Likes

الان دردات احتمالا بخاطر انقباضاته اگه برات ممکنه ایزوپرین 10(ایزوکسوپرین) میل بگیر هر 8 ساعت مصرف کن جلوی انقباص و زایمان زودرس رو میگیره تا بری دکتر. الان تو نت هم سرچ کنی تو گروه Cخطر برای جنین نداره دردات کم میشه

از پله بالا پایین نرو. سرپا واینستا. اصن چیزی بلند نکن. خم و راست نشو. دوش خیلی گرم نگیر. سعی کن یبوست نگیری و(ببخشید) اصلا زور نزن دستشویی. از توالت فرنگی استفاده کن. داری میخوابی زیر باسنت بالش بذار. آب و مایعات زیاد بخور

1 Likes

طول سرویکست خوب بود خیلی چرا پایین اومد:thinking::thinking:فک کنم خیلی فعالیت کردی.تا 26 تو این هفته ها اشکال نداره پایین بیاد اما باید سعی کنی پایین نیاد.

حالا حتما برید دکتر ان شاا… که میگه چیزی نیست
البته دکترم استراحت مطلق نمیده استراحت نسبی میده بهتون. یعنی کارای سبک روزانه رو میتونید انجام بدید

عزیزم ممنون از راهنماییت.
شانس بد من افتادم تو این تعطیلات هیچ دکتری نیست کاری برام انجام بده.
تو این مدت کار زیاد انجام دادم شاید برای اونه پایین اومده.
کارم فقط گریه هستش بخدا.
الان اون دارو رو که گفتین اشکال نداره استفاده کنم ؟؟
یعنی تا 17 فروردین دکترم بیاد پایین تر میاد طول سرویکسم ؟؟
ایا نزدیکی و کار زیاد تاثیر داشته تو اینکه طول سرویکسم پایین تر نشون بده؟؟
تو سونو نوشته طول سرویکس با مثانه پر 24 میباشد
مثانه پر یا خالی تاثیر داره تو اندازه ش ؟
اگر امپول ریه بزنم بچه م نارس نمیشه دیگه؟زنده میمونه؟احتمالا تو چند هفته دنیا میاد؟

اره تاثیر داره کار زیاد و این آمپولو میزنن که بچه نارس دنیا نیاد غصه نخور چیزی نمیشه

گلم کار زیاد خیلی تاثیر داره. دیگه کار نکن. استراحت کن فقط. به خداتوکل کن گریه نکن. نه ایزوکسوپرین 10 هیچ اشکالی نداره بگیر هر 8 ساعت مصرف کن. انقباضات رحمتو کاهش میده. اره مثانه پر یا خالی تاثیر داره تو طول سرویکس. حتما برو سونو واژینال که اندازه دقیق طول سرویکستو بدونی. مگه قراره زایمان زودرس کنی؟؟؟؟ خودتو برا زایمان زودرس نذار گلم یکم رعایت کن من طول سرویکس 18 البته تو سونوی واژینال دیدم که با استراحت مطلق تقزیبی، بچه شو تا هفته 38 نگه داشته شمام به زود بدنیا اومدنش فکر نکن. بچه ها خیلی اذیت میشن زود بدنیا میان عذاب میکشن تو بیمارستان این 3.4 ماهو دندون رو جیگر بذار استراحت کامل کن بذار نینی ت برسه انشاا… بعد اینکه آمپول ریه رو هم هفته 29تا30 میزنه دکترت باید استراحت کنی و تمام اون چیزایی که گفتم رعایت کنی

حتما سونو واژینال بده برای طول سرویکس وحتما اینجا اطلاع بده من نگرانتم. گلم حموم رفتی رعایت کنا زیاد تو حموم نمون. الان من خرمن گیسو دارم اینقد مو دارم ماشاا… و موهام بلنده اما فقط 7 دقیقه دوش میگیرم هر 10 روز 7 دقیقه موهامو میشورم و 3 بار در 10 روز تنمو بمدت 5 دقیقه میشورم با اینکه وسواسم اما چاره ندارم سعی کن تا 32 هفته رعایت کن خطر رفع بشه نگران نباش سوره حجرات و حاقه رو زیاد بخون سوره مریمم حال داشتی بخون طولانیه. جمله های مثبت تاکیدی بگو گریه نکن اصن استرس برات خوب نیس انقباضات رحمو زیاد میکنه

2 Likes

این جملات تاکیدی

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.