شیر مادر یا شیر خشک؟

بچه ها
من دخترم 4ماهش داره تموم میشه
اوایل بعد زایمان کلی شیر داشتم بقدری ک هرروز صب تشک زیرم خیس بود

بعد بچم کولیکش شروع شد منم ب هوای اینک دلش درد نگیره هیچی نمیخوردم
هنو دو ماهش نشده بود شیرم خییلییی کم شد و مجبور شدم در کنارش شیر خشک بهش بدم
حالا همچنان شیرم کمه هرچیم میخورم فایده نداره
فقط وزن خودم داره میره بالا
سینه مو نمیگرف بچم فک میکردم ب شیشه شیر عادت کرده ولی دیدم ن شیر خودم خیلی کمه
مخصوصا روزای نزدیک پریودم شدیدا کم میشه

با خودم میگفتم حداقل تا 6 ماهگی بیشتر شیر خودم و بخوره بعدش غذا و شیر خشک
ولی انگار ب اون موقع هم نمیرسم
شدیدا عذاب وجدان دارم و اشفتم
همه میگن شیر خشک خوبه همه ویتامینها رو داره
ولی من بنظرم چیزی ک خدا درست کرده و برای بچه قرار داده هی چجوری برابری نمیکنه با چیزی ک ساخته دست بشره مث شیرخشک

ازونور بچم گشنگی میکشه ازونور طرز فکر من اینه دلم میخاد تغذیه بچم سالم باشه با شیر خوردنش از سینه خودم بهم وابسته باشیم
ولی انگار نمیشه

خیلی داغونم توروخدا نظرتون و بگید ببینم چکار کنم

2 Likes

اینم بگم اصلا قصد توهین ب کسی و ندارم فقط خواستم از حس و حالم بگم راه جلو پام بذارید
وگرن کسی ک شیر نداشته و بچش شیر خشکی شده رو خودمم درک میکنم و میدونم چقد غصه داره
مامانیم ک دلش نخواسته شیر خودش و بده و شیرخشک داده اونم ب خودش مربوطه :heart:

2 Likes

منم شدید شیرداشتم بچم سینم نکرفت براش شیرمیدوشیدم توشیشه میدادک دیگه سینم ب هیچ عنوان نگرفت تا۲ماه کامل شیرم خوردتا۴ماهه کلا شیرخشکی شد ازوقتی شیرخشک دادم مزش دوس نداشت بدخوریش شروع شد و کمبود وزنش خیلی پشیمونم

درسته هیچی شیرمادرنمیشه اماشیرخشکم ویتامیناش کافیه وقتی شیرنیس مجبوریم بدیم بهترازاینه ک گشنه بمونن

1 Likes

عزیزم رازیانه شیرو زیاد میکنه هم عرقش خوبه هم اینکه دم کنی بخوری.واینکه بزار بچه ات زیاد شیر خودتو بخوره دائم بهش بده شیرت زیاد میشه.

2 Likes

عزیزم بخاطر همون کولیکه سینتو نمیخوره دختر منم اینطور بود
بهش قطره دایکمتون بده هر ۴ ساعت ۵ قطره .
برای شیرتم سینتو ببر حموم با آب گرم ماساژ بده سوتین نپوش تو خونه چون سوتین شیرو کم میکنه .عرق رازیانه بخور عالیه ،یا اینکه خود رازیانه دم کن بخور با نبات .تازه اینجوری بچت کولیکش خوب میشه ‌البته نباید تو خوردن رازیانه زیاده روی کرد
اگرم بهداشت گفته وزنش کمه بهش شیر خشک ولی خب سینتو هم بهش بده بخور

اخه این گرفت ولی خودم یی عقلی کردم ازین میسوزم…

1 Likes

نمیدونم غصم گرفته شدیدا… هیچوقت فکرش و نمیکردم بچم شیر خشکی شه

عزیزم همه این راهارو رفتم
فایده آنچنانی نداشت
بعدم سینم شیر آنچنانی نداره اصلا نمیگیره شروع میکنه داد و بیداد :pensive:

عزیزم کولیکش آخر وو ماهگی خوب شد
تمام این راهارم رفتم انگار ن انگار

من از اول شیر نداشتم‌ تو بیمارستان اومدن چک کردن دیدن شیر ندارم بچرو دو سه بار بردن شیر خشک دادن بهم گفتن رفتی خونه هم بهش شیر خشک بده تلاشتم کن شیرت راه بیفته منم تا دوماه هر کاری گفتن کردم‌نشد شیرم به قدری کم بود که بچم‌ مک‌میزد نمیومد جیغ میکشید دیگه منم از دوماهگی به بعد همش شیر خشک دادم‌ خدارو شکر وزن گیریشم خوبه اما یه عذابو ناراحتی منو ول نمیکنه که چرا نباید شیر داشته باشم بچم محروم بشه بعضی وقتا از شدت ناراحتی اشکم‌میاد و دلم‌میگیره

اما چاره چیه من خودمم با شیر خشک بزرگ شدم بچمم مثل خودم شد .شیر خشکم همه ویتامینارو داره نیاز بچرو تامین میکنه وقتی آدم شیر نداره چکار میشه کرد نمیشه بچرو عذاب داد و گرسنگی بکشه

1 Likes

دقیقا غصه منم همینه درکت میکنم عزیزم

1 Likes

دلم گرفته دارم دیوونه میشم ک چرا بچم ی شیر مادر بهش روا نبود
نمیدونم چکار کنم دارم همش تو مخمه

1 Likes

عزیزم ناراحت نشو شیرخشکوبده درک میکنم منم شیرم کمه دوتاشم میدم ولی چیکارکنیم کوچولوان ازگشنمه موندن که بهتره

شیروآب هویج خوردی؟

منم شیر نداشتم کلا و بچم جیغ میزد دو روز عذاب وجدان گرفتم.بعدم گفتم فدا سرم و راحت شدم

اره ی مدت خوب شد باز خیلی کمه

1 Likes

الهی عیب نداره خداروشکربچهامون سالمن

البته شیرخشکم در اصل ساخته ی خداست ها :neutral_face:
چون از شیر گاو تهیه میشه

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.