شیر خشک یا شیرمادر

:small_red_triangle_down:شیر خشک یا شیر مادر!

:small_blue_diamond:نوزادانی که شیر خشک میخورند از شیر مادر محروم نیستند. کودکانی محرومند که آغوشی گرم و نگاهی پر محبت هنگام شیرخوردن ندارند، پس کلمه محروم را استفاده نکنیم.
:small_blue_diamond:مادری که مجبور است یا انتخاب میکند به فرزندش شیرخشک بدهد را با حرفها یا جملات قضاوت کننده آزار ندهیم. خیلی از مادرها فقط به همین دلایل دچار افسردگی میشوند.
:small_blue_diamond:همیشه ارجحیت با شیر مادر است و توصیه میشود. اما شیر خشک هم کاملا مواد وغذی مورد نیاز رشد کودک را تأمین میکند. بسیاری از بچه ها به دلیل حساسیت باید شیر خشک مصرف کنند.
:small_blue_diamond:مادر بودن کار آسانی نیست. پس بهترین کاری که برای یک مادر میتوانید انجام دهید، حمایت یک مادر است تا با انرژی بیشتری به فرزندش رسیدگی کند.

17 Likes

@Mamanjojoie70
@nargol99
@Mobii
@Zahragh
@baharam
@Sara72
@Sadaf
@Fs_71
@Shaghayegh
@Zrim77

7 Likes

برا من جز سه چهار روزش بیشتر اهمیت ندادم برای شیر خشکی شدن بچه هام
اولش غصه خوردم ولی بعد گفتم اینجور داره از جیبم میره نه از جونم
و زود قانع شدم

6 Likes

کاملا درسته
باور های قدیمی ادمو آزار میده

1 Likes

ممنون از تگت، من دوتا بچه دارم، دوتاشون هم شیر خشکی بودن، حرف مردم زیاده، اما من محل نمیدم بهشون
اخه مگه من خودم به این ضعیفی که راه میرم و از کمخونی هزار بار میخوام بیفتم زمین، چطور شیرم واسه اون بچه مقویه:expressionless::expressionless::expressionless:
شیر خشک میدم چون بچمو دوست دارم:heart_eyes:

1 Likes

واقعا خیلی سخته که هی به آدم چرت و پرت میگن
خدا نخواد براشون
من از مااه ششم بارداریم رختخوابم خیس بود از شیرم بچم به دنیا اومد نمیخورد هرکاریش میکردم
مجبوری بهش شیرخشک دادم
انقدر حرف زدن
از مرد و زن

1 Likes

:clap::clap::clap::clap::clap:

1 Likes

اتفاقا شیر خشک سخت تر هس
مامان باید تو خواب بلند شه آب رو ولرم کنه شیر حل کنه بده به بچش از اونور بعد تموم شدنش باید شیشه بره بشوره

2 Likes

دقیقا چرا هی بعصیا میگن شیرتو ندادی حتما نداشتیم که بدیم :blush:

1 Likes

اونى كه شير نداره بحثش جداست. اونى كه خودش تصميم ميگيره شير نده هم به خودش ربط داره. من شير خودم ميدم به دخترم ولى سر همونم باز حرف ميزنن مردم كه شيرت كافى هست سيرش ميكنه:neutral_face:
در كل ميخوام بگم حرف هميشه هست.بيخيال

2 Likes

دقیقا منم شیر خودمو میدم تصمیمم نداشتم شیرخشک بدم هی بقیه گیر دادن شیر خودت سیرش نمیکنه و این حرفا الان در کنار شیر خودم شیرخشکم میدم ولی قبلا که فقط شیر خودمو میدادم پسرم تپلتر بود :pleading_face:

3 Likes

چرا اينكارو كردى؟؟ ول كن بابا. من كه اصلاً برام مهم نبود. هر كى ميگفت ميگفتم نه بچه ام گشنه نگه ميدارم چون دوستش ندارم :grimacing::grimacing:

3 Likes

خیلی گیر داده بودن که بچت یکم بزرگتر بشه دیگه شیرت سیرش نمیکنه از الان بده که عادت کنه منم دادم :unamused:

1 Likes

ميگفتى حالا تا اون موقع. ول كن ديگه. مهم اينكه سالم باشن. دو روز ديگه بزرگ ميشن همه اينا يادمون ميره

2 Likes

کاملا درسته:ok_hand::ok_hand:

1 Likes

همیشه حرف هست.
من ب پسرم شیر خودمو میدم بازم کلی حرف هست کچرا شیر خشک نمیدی. خب بچه من شیر خشک نمی‌خورد. تا یک سال لب نمیزد ب شیر خشک
ب حدی لاغر شدم و ضعیف ک حتی مادر شوهرم مامان‌بزرگش که 80 سالشه میگه ب بچه شیر خشک بده از بین رفتی از بس شیر دادی.
نمیشه کارو هیچ مادری بی ارزش جلوه داد، یا بگیم کسایی ک شیر خشک میدن یا شیر مادر کدوم بهتره. هرکس شرایط خاص خودشو داره کسی حق نداره نظر بده و قضاوت کنه. مطمئنن هر مادری بهترین هارو برا بچه ش میخواد.

3 Likes

خب بچه از شش ماهگی به بعد غذا کمکی و سرلاک میخوره
اتفاقا اگر شیرتو میخورد که خوب بود
حالا هرچی خیره
ان شالله تنش سالم باشه

1 Likes

دقیقا من شیر خشکم میدم شبا ک گریه میکنه توخواب سینه میدم میگم بهتر ک کلا شیرخشکی نیس وگرنه کی حوصله داشت پاشه درست کنه
خدا توانت بده

فدا سرت عزیزم
تنش سالم باشه

1 Likes

هر دوش سخته :disappointed_relieved:

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.