شیردهی در شب

دوستان پسر من ۳ ماهشه و وزنش ۷۸۰۰ کیلو گرم هست و شبا اصلا بیدار نمیشه و خودم تو خواب هر دو ساعت یکبار بهش شیر میدم.
پسر من تو مرز چاقی هست میخوام بدونم اگر شبا شیرش رو کم کنم مشکلی پیش نمیاد؟

خواهرزاده من ساعت ۱۱ شیر مبخورد تا اذان صبح بیدار نمیشد. الان هفت سالشه و مشکلی نداره
اما پزشکای تغذیه میگن حداکثر هر سه ساعت به بچه شیر بدین

1 Likes

من خودمم هر دو ساعت در طول شبانه روز بهش شیر میدم اما پسرم چاق شده اگر اینطوری پیش بره میترسم خیلی چاق بشه.
خواهرزاده شما وزنش چطور بود؟

رو نمودار بود
روزا خوب شیر میخورد اما شب رو میخوابید

1 Likes

خوبه.
مرسی که تجربتونو گفتید.

1 Likes

اگر بچه ات شبا میخوابه نیازی نیست بهش تو خواب شیر بدی خطرناکه خدایی نکرده نمیتونه قورت بده خدایی نکرده میپره تو حلقش متوجه نمیشی. اگرم خواستی بهش شیر بدی بیدارش کن که البته احتمال بدخواب شدنشم هست.

از نوزادیش همینطور بود کامل قورت میده و مشکلی تو بلع نداره خدا رو شکر.

حتی پوشکشم که عوض میکنم بیدار نمیشه.
ولی میخوام شیر شبشو کم کنم.

وای من از خدامه بچه شب واسه شیر بیدار نشه تا صبح بخوابه :wink:

2 Likes

عزیزم اگر کودک گرسنه باشه خودش از خواب بیدار میشه و برای شیر خوردن گریه میکنه. وقتی کودک دلبند شما بیدار نمیشه نشون میده که گرسنه نیست بنابراین نیازی نیست به زور بهش شیر بدید. توی شش ماهگی وزن کودک باید دو برابر وزن هنگام تولدش باشه. مثلا نوزاد 3 کیلویی در 6 ماهگی 6 کیلو باید باشه. بیشتر مراقب سلامتی و وزن کوچولوتون باشید
این جدول رشد هست عزیزم
https://farzand.net/article/227229-childs-development-from-birth-to-one-years-old

3 Likes

ممنونم بابت راهنماییتون.
پسرم وزن موقع تولدش ۳۷۰۰ بود قدش ۵۳ و تا یک ماهگی یکم وزنش کم بود، الانم نسبت به نمودار هنوز تو رنجه چون قدش هن بلنده ولی نسبت به این جدولی که شما دادید یکم اضافه وزن داره.
دقیقا من خودمم از اطلاعاتی که سایت دانشنامه فرزند داره استفاده میکنم خیلی عالی هستن.

خواهش میکنم عزیزم
ممنون از لطف شما.
خداروشکر الان نرماله تقریبا 1 کیلو اضافه داره وزنش ولی اگر همین طور پیش بره دچار چاقی میشه که اصلا برای سلامتیش خوب نیست.

قدش ۶۳ و نیم هست نسبت به قدش فقط چند گرم اضافه داره فکر کنم.
درسته؟

بله درست می فرمایید نسبت به قدش حدود 400 گرم اضافه داره که چیزی نیست همون نرمال محسوب میشه

1 Likes

:heart_eyes: :kissing_heart:

1 Likes

مرسی نیلوفر جون
جدول عالی بود
طبق این جدول شما قد باران کوچولوی ما بدو تولد ۴۷سانتی متر بود وقتی بردم بهداشت دو روز بعد ک ݝربالگری شنوایی رو هم میخواستیم انجام بدیم،،قدشو ک تو سیستم وارد کرد زده بود کوتاهی شدید قد :unamused::unamused::unamused::unamused:

الان ماشاالله قدش ۶۶شده توی ۵ ماهگی که نسبت به جدول دو سانت از ماکزیمم کمتره
بعد ک تحقیق و سرچ کردم دیدم طفلک دخترم طبیعیه
نمیدونم واسه چی آدمو نگران میکنن
خیییییلی حالمو بد کرده بودن تا مدتی

خواهش میکنم عزیزم
خداروشکر :rose:

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.