شما ميتونيد كمكم كنيد 🤚😰

فعلا برای شروع مهم نیست انشالا کم کم درست میشه و با عشق نماز می خونن نه از سر عادت. به نظر من خوندن به هر شکل و نیت بهتر از نخوندنه

2 Likes

مونا جان اول از همه شما باید فلسفه نماز رو درک کنی و این رو بدونی که برای چی میخوایی نماز بخونی!!!ایا از روی ترس از مرگ و پرسش از نماز و اون دنیا یا نه برای اینکه به خدا نزدیک بشی هر وقت این رو درک کردی نماز خوندن برات نمیشه عادت ؛میشه عشقی که هر لحظه بهش نیاز داری. اونجاست که هر وقت صدای اذان رو شنیدی مثل بچه ای که مادر صداش میکنه و بچه سریع میره سمت مادرش شما هم میری سمت سجاده و ملاقات باخدا

1 Likes

حرفتون دروسته ولي فعلا ترس از اون دنيا بيشتر غالب هست

چجوري ميره اخرين پيام اون پرش به اخرين پيام و ميزنم نميره

نمیدونم عزیزم پایین خط آبیه رو بزنید میره :thinking:

عزیزم نمازاتو بخون نگران قضا هات نباش با هر نماز واجب یکیم قضا کن توبه کن و ادامه بده خدا بزرگه اصن نگران نباش نماز واجبه و باید خونده بشه پس خودتو مجبور کن بلخره برات اسون و راحت نیشه خوندنش

اتفاقا نیلوفر جان چون خواهرمون اول راه هستن گفتم نباید به عادت فکر کنع. شما فرض کن به ی بچه که تازه میخواد مسواک زدن رو شروع کنه بگو حتما باید عادت کنی هر روز صبح مسواک بزنی اون بچه اگر ی روز نتونه این کار رو کنه احساس یاس ونامیدی میکنه و زود زده میشه.اما وقتی بدونه چرا میخواد مسواک بزنه و برای دندوناش مفید عست هضمشم براش راحت میشه و با عشق میره سمتش. نماز هم همینطوره من در این رابطه خیلی تجربه داشتم و افراد زیادی دور و برم بودن که نماز نمیخوندن حتی شاگرد های قرانی خودم. وقتی ازشون میپرسیدم چرا نماز نمیخونید جواب همشون این بود که هیچ شناختی راجع به نماز نداریم و نمیدونیم چراباید بخونیم گاهی از روی عادت میخونیم اما دوروز دیگه یادمون میره یا حوصله نداریم نمیخونیم. . نماز غذای روح ادماست باید از روی عشق خونده بشه نه عادت. این نظر بنده ست

1 Likes

مونا جان شما برو سرچ کن احادیث نماز رو خوب بخون. وقتی در مورد نماز و احادیث شناخت پیدا کنی خودت متوجه میشی که بخوایی نخوایی خودبخود میری سمت نماز اما نه روی عادت از روی نیاز و عشق

1 Likes

غصه آخرت رو هم نخور خدا اونقدر بزرگ هست که از سر تقصیرات بنده هاش بگذره و این رو بدون خدا اونقدر دوستت داشته که این حس ترس رو به ذهنت انداخته تا بلکی برگزدی سمتش. توام سعی کن جای ترس به خدا اعتماد کنی و بری سمتش.بقیه اش رو خدا خودش درست میکنه

1 Likes

بله شما درست می فرمایین، ما هم نمیگیم فقط عادت اما تا وقتی هنوز کامل فلسفه نماز رو درک نکردیم بهتره هر طور می تونیم بخونیم حالا به زور یا از روی عادت. در مورد مثالی که زدین یه چیزی یادم اومد گفتم بگم :grin:
مسواک زدن باید از سن شش ماهگی شروع بشه یعنی زمانی که کودک دندون درمیاره.

1 Likes

ممنون از همگي برام دعا كنيد :heart:️ميخونم عزيزان :rose:

2 Likes

نيلوفر جون از تبليغ مناسبتون و دعوت دوستان به اين گپ از شما كمال تشكر و سپاس را دارم … :rose::rose::rose:

بله اما کی اینکار رو میکنه از هر صد نفر مادر شاید فقط بیست نفر اینکار رو کنن. صحبت من برای بچه ای هست که دوره ابتدایی هست و ی سری مسایل بهداشتی رو باید اموزش ببینه‌ .‌.‌.‌

خواهش می کنم عزیزم
ممنون از شما که این گپ رو درست کردین :rose:

1 Likes

فداي محبتت خانوووم گل

1 Likes

مادر مسئول سلامتی کودک هست عزیزم و وظیفه داره از کودک مراقبت کنه. به نظرم مادری که این کارهارو نمیکنه بی مسئولیته. انشالا قبل از مادر شدن بیشتر فکر کنیم و بدونیم چه مسئولیت سخت و بزرگی در پیش داریم.
اسما جان آموزش هر چیزی باید کم کم به کودک داده بشه و در هر سنی متفاوته. مثلا در سن دبستان که شما فرمودین میشه با کودک منطقی و علمی در مورد این موضوع حرف زد اما در سنین پایین تر باید طور دیگه ای آموزش های لازم رو به کودک داد مثلا با بازی و …

2 Likes

این موضوع به صورت خود کار بعد از 3 روز بعد از آخرین پاسخ بسته شد. پاسخ جدید دیگر مجاز نیست.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.