شما بوديد همچين آدمي و مجبور ميكرديد بره روانپزشك؟

حدودا ٦ماهي ميشه كه پدرش فوت كرده نميگم كلا گوشه گيره ولي خب مثل هميشه هم نيست كم حوصله تر شده و فكر تنها بودن مامانشو ميكنه فكر درس و دانشگاهشو ميكنه فكر كار پدرش و منبع درآمد هست اين وسط فقط خودشو ناديده ميگيره اصلا اميد به زندگي نداره حس ميكنم…
نكته مثبتش اينه كه گاهيي با دوستاش ميره پيكنيك يا تفريح و فوتبال با خانوادشم وقت ميگذرونه ولي از ٦ساعت ميبيني ٣،٤ ساعتشو تو خودشه تا همه مجبورش ميكنن به بازي چيزي كه از اون حال و هوا بياد بيرون
هركاريم ميكنم هرچيم ميگم اصلا پيش مشاور يا روانپزشك نمياد ميگه اونا مشكلات منو قراره حل كنن؟ميگه من افسردگي ندارم الان سنگم بود آب ميشد ولي دارم طاقت ميارم
من چيكار كنم واقعا گيج موندم؟كسي تجربه اي چيزي داره؟

3 Likes

من شمارو یادم قبلنااا میگفتی راجب این موردد

2 Likes

وای چی بگم من تحملل این موردد رو ندارم اصلااا چون باید خودشو جمع و جور کنه درستع شرایط سختی هست

1 Likes

ادمی ک عزیزشواز دست میده حدااقل تا یسال اون ادم قبلی نمیشه
زمان بده بهش:walking_woman:t2:

4 Likes

اگر زیادی روش تاثیر گذاشته و ازکارو زندگی افتاده مشاوره لازمه بالاخره ۶ماهم کم نیست کمی باید اروم تر میشد

واقعا خوب داره برخورد میکنه.به نظرم به جای اصرار به اینکه بره مشاور بیشتر دورشو بگیرید و اگه میتونید دغدغه هاشو کم کنید.

2 Likes

دقیقا منم
فک‌کنم همون خانومیه ک دوس پسرش باباش فوت کرده بود

1 Likes

بهش بگد اگه قراره میشکلات و حل کنی باید اول خودت حالت خوب باشه سر حال و پرانرژی باشی .
باید مادرت با نگاه کردن به تو و دیدن سرحالی تو سرحال بشه اطرافیانتو دلگرم کنی نه اینکه جوری باشی که باعث غم دیگران بشی اینجوری هیچ مشکلیو نمیتونی حل کنی و بدتر میشی یه نشکل جدید

1 Likes

راستش منم هيچوقت فكر نميكردم بتونم تحمل كنم

1 Likes

خيلي سختههه بعضي روزا عميقا از ته دل ميخوام ديگه تموم شه و خوشي بياد توزندگيمون تحمل يه ثانيه ديگه رو هم ندارم ولي باز نميشه هيچ كاري كرد

1 Likes

از نظرشما واقعا مشكلي نيست؟همه داغديده ها همينقدر به زمان نياز دارن؟يعني واقعا ميشه تا سالگردشون حالش كامل كامل خوب شه

1 Likes

مشكل اينجاس كه به خاطر دل بقيه سعي ميكنه هيچي نگه بغض نكنه گريه نكنه ولي من ميدونم تو دلش چي ميگذره

1 Likes

میدانم
اما خدا نصیب هیچکس نکنه واقعا
درده بزرگیه

همین تعاریفیم ک ازش میکنی یعنی بازم خیلی خوب داره خودشو جمعو و جور‌میکنه
فقط حساسش نکن و گیر نده
یکم تایم بده بهش
کنارش باش و صبوری کن
حتما به امید خدا اوضاعش بهتر میشه…

2 Likes

بله.اما نیاز به بقبه هم خیلی داره.گاهی اوقات طرف با اینکه زندگی عادی داره اما همیشه ناراحته .بعضی داغها به این زودی تموم نمیشه

اره همونههه فکر کنم

2 Likes

اینجوری خودت خیلی اسیب میبینی میدونی از لحاظ روانشناسی یسری ادماا نمیتونن مرگو قبول کنن این باعث میشه به مرور دوس داشته باشن خودشونو عذاب بدن با ناراحتی با غم غصه یا فراموش کردن خود…و همین میشخ یه نوع تسکین براشون درواقع به نوعی به غم معتاد میشن امیدوارم نامزدت از این دسته نباشه که اگر باشه درست شدنی نیست اینجور ادمااا غم رو رها نمیکنن

1 Likes

گاهيي واقعا نياز دارم اون آدمي كه اين درد رو تجربه كرده يا درك ميكنه راهنماييم كنه به جاي اين كه بترسونتم از اين كه بايد حتما حتما بره پيش روانپزشك بگه زمان لازمه مرسي از راهنماييت

2 Likes

منم اميدوارم

1 Likes

من بودم اول از شما جدا میشدم…بکش بیرون بابا چقد گیری :sweat_smile: :crazy_face:
وقتی نمیتونی درکش کنی ک چه احساسی داره چرا انقدر اصرار داری خوب بشه مطمعن باش دیگه هیچ وقت اون ادم قبل نمیشه مث من ک مامانمو از دست دادم الان دو ساله و دیگه مث قبل نیستم چون ادم مهمی رو از دست داده دقیقا ی تیکه از جونشو

1 Likes

من همسرم نزدیک به دوساله که مادرشو از دست داده…
خیلی حالش از این بنده خدا بدتر بود.‌‌…خیلیا.
من بجای اینکه توقع داشته باشم به حالت عادی برگرده باهاش همدردی کردم
نشستم پای دردو دلش
باهم گریه کردیم
باهم خاطره تعریف کردیم
باهم بغض کردیم
باهم قرآن خوندیم
باهم خیرات می‌دادیم
هیچ جا تنه‌اش نزاشتم
اصلا هم بهش نگفتم بسه دیگه از عزارو این حالو هوا بیا بیرون.
اون به همراه نیاز داره واقعا چون غم بزرگی داره.
من همسرم همیشه میگه اگه زهرا نبود من شاید دووم نمی‌آوردم…
همراه باش خوشگلم :slightly_smiling_face:

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.