شرایط خشک کردن گردو تازه

بچه من یکم گردو تازه خریدم پوست سبزشو گرفتم گذاشتم س روز خشک بشه بعد ک گردو هارو شکوندم یکم داخلشون هنوز تازه بود چکار کنم خشک بشن پوست کندم بزارم تو هوای ازاد خشک بشه ؟؟؟یا همون طور برش دارم بزارم تو فریزر ک خراب نشه ؟؟ اهوازم هواش یکم روطوبتیه.

3 Likes

بریز تو ابکش هوا میخوره ی صب تا شب خشک میشه

1 Likes

حیفه بده من بخورم:yum:

1 Likes

سلام عزیزم ما گردو داریم همیشه سه روز یا چهار روز جلو افتاب پهن میکنیم بعد ازاون دوروزم تو سایه پهن میکنیم تا خوب خشک بشن وگرنه توش کپک میزنه اگه خوب خشک نشه

1 Likes

اینم دستای سیاه من مال چند روز گردو چینی

2 Likes

اینا شد حالا گذاشتش تو فریزر مادرشوهرم گفت بزارش ولی من گفتم تو سینی بزارم تو افتاب حالادچکار کنم

2 Likes

اها فکر کردم فقط از پوست سبز جدا کردی اینجوری بزار رو سینی چند روز تا خوب خشک بشه ولی بزاری رو همون جلد خاکیش باشه خیلی بهتره هروقت بشکنی تازه تره تا اینجوری

1 Likes

اخه پارسال گذاشتم بعد ک خشک شدن شکوندم کپک زده بود امسال مغزش کامل در اوردم حالا نمیدونم بزلر فریزر یا بزارم خشک بشه اخه اب وهوامون رطوبتی بخاطر این پرسیدم

1 Likes

خوب نزاشتی خشک بشه وگرنه هیچ وقت کپک نمیزد حالا اینم بزار خوب خشک بشه بعد برش دار وگرنه اینم کپک میزنه وقتی خوب خشک بشه میتونی تو یخچال معمولی هم بزاری

2 Likes

بذار افتاب تا خوب داخلش خشک بشه وگرنه کپک میزنه ها؟

1 Likes

بذار خشک بشه بعد بردار

1 Likes

بزارتوافتاب اماحواست باشه کلاغا نبرن من پارسال 4کیلوگرفتم اخرسر کمترازدوکیلو برام موندهمه رو کلاغابردن

1 Likes

مادرشوهرم گفت بزار فریزر هروقت خواستی گردو تازه میخوری اگه بزلر خشک بشه خیلی بد میشن خیلی جمع میشه دیگه

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.