سونوگرافی و رحم رتروورس

سلام رحم رتروسه باعث نازایی ک نمیشه؟ بعد مایع ازاد کدوساک خلفی مشهود نیست یعنی چی؟

سلام عزیزم
ممکنه باعث مشکلاتی در باروری بشه اما خیلی نادر هست
رحم رتروورس (retroverse) نامی است که به رحمی داده شده است که به عقب لگن خاصره کشیده شده است. به طور معمول، زنان با رحمی متولد می شوند که به سمت بالا و پایین در داخل لگن قرار دارند یا با رحم که کمی به سمت جلو، به سمت معده است. با این حال، برخی از زنان دارای رحمی هستند که به عقب به سمت ستون فقرات کشیده شده است. این حالت معمولا به عنوان یک رحم نوک تیز می باشد، این وضعیت بیش از 20٪ زنان در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می دهد. به طور کلی رحم رتروورس می تواند علائم دردناک یا نشانه ای از اختلال در سلامتی ایجاد کند.

۴روز از پریودم میگذره اندازه اندرومتر ۴.۷ بود طبیعیه؟ تخمدان و همه چیزمم سونو امروز نوشته بود نرمال و مایع ازاد کلدوساک خلفی هم دیده نشد یعنی چی

زمانی که مایع آزاد در کلدوساک خلفی دیده می شود یعنی تخمک گذاری انجام شده است اگر مشاهده نشده یعنی تخمک آزاد نشده

بنظرتون چند روز دیگه ازاد میشه؟

بستگی به سایز فولیکول تون داره عزیزم اصلا نمیشه دقیق گفت چه زمانی آزاد میشه فقط با سونوگرافی می تونید تا حدودی تشخیص بدید

ممنون که یه گوشه از استراسمو کم میکنید خداخیرتون بده حداقل ادم میتونه با شماها صحبت کنه.ازوقتی که رابطه بدون جلوگیری داشتم کمرم بشدت درد میکنه ۳روز ازقبل پریود گفتم باردار نمیشم جلوگیری لازم نیست حالا ن پریود شدم نه سونو چیزی توش بود و ۴رروز از پریودم میگذره

تخمک گذاری 14 روز قبل از پریود بعدی شما اتفاق می افته
می تونید با استفاده از ماشین حساب های زیر محاسبه کنید
برای قاعدگی منظم :point_down:
https://farzand.net/ovulation-calculator
برای قاعدگی نامنظم :point_down:
https://farzand.net/ovulation-calculator-irregular-period

یه سوال دیگه بپرسم و دیگه اذیتتون نکنم.اگر این ماه همچنین از پریودم بگذره تقدیبا ۲هفته دیگ تخمک گذاریمه میشه واسه بارداری اقدام کنم؟

خواهش می کنم عزیزم
نگران نباشید استرس هم مانع باروری میشه هم مانع قاعدگی میشه

اولین بار توی عمرم که اینجوری عقب میفته نمیدونم بخاطر جلوگیری نکردن یا هرچی.

بهتره چند روز دیگه صبر کنید اگر پریود نشدید حتما یه آزمایش خون بدید تا مشخص بشه که باردار هستید یا نه اگر باردار نبودید می تونید صبر کنید تا پریود بشید همچنین می تونید به پزشک مراجعه کنید تا براتون آمپول تجویز کنه تا پریود بشید و بعد برای بارداری اقدام کنید

توی اقدام عقب جلو شدن قاعدگی طبیعیه عزیزم نگران نباشید

ممنونم که هستید امیدوارم لیاقت مادر شدن رو داشته باشم و باخبرخوب بهتون پیام بدم روز خوبی داشته باشیدعزیزم:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم
انشالا به زودی به آرزوتون می رسید ما منتظر خبرای خوب هستیم :blush::rose:
روز شما هم خوش

2 Likes

عزیزم برا من توسونوگرافیم مایع ازاد دیده شده بود حالا نزدیک تخمک گذاریم بود دکتر کلی منو ترسوند که ممکنه عفونت باشه و فلان برو‌چن روز دیگه دوباره بیا سونو بده!!
داشتم سکته میکردم از استرس اخرش سونو دادم نبود
این دکترام فقط کارشون اینه به ما استرس بدن

3 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.