سونوگرافی نکن، نخبه جمع کن

:pushpin: سونوگرافی نکن، نُخبه جمع کن!

:o: هشدار جدی دکتر روازاده در خصوص جلوگیری از #سقط_جنین به بهانه تشکیل نشدن قلب #جنین

:o: اکنون که به برکت روشنگری های دلسوزان و اندیشمندان ایران اسلامی آحاد مردم از اهمیت موضوع جمعیت و ازدیاد نسل امت محمّدی (ص) مطلع شده اند و دیگر کسی به شعار شیطانی “دو تا بچه کافیه” اعتماد نمی کند و آسیب های روش تک فرزندی در خانواده برای عموم روشن شده است، نوبت به طراحی دسیسه ای دیگر از سوی دشمنان امت اسلامی است تا بتوانند نسل مسلمانان خصوصاً شیعیان را نابود کنند.

:o: #سونوگرافی های زود هنگام به وسیله دستگاههای تقریباً مستعمل و معیوب و توسط افراد فاقد تبحّر، دعوی تشکیل نشدن #قلب جنین زیر دو ماه را بر سر زبانها انداخته اند و اضطراب بسیار شدیدی را برای مادران جوان به ارمغان آورده اند و زنان را عملاً مجبور به #سقط جنین می کنند.

:o: بعد از یکبار سونوگرافی با این ادعا که ضربان قلب جنین ثبت نشده است، به مادر می گویند که این جنین قلب ندارد پس دستور می دهند به طرفۀ العینی بستری شود و جنین بی گناه را سقط کند و می گویند اگر در اقدام به سقط کوتاهی کنی، چنان و چنین می شود….

:o: اینجانب دکتر روازاده، با تجربه چندین ساله خود در امر طبابت سوگند یاد می کنم که این بار حتماً و حتماً عجله کار شیطان است. بسیاری از این جنین هایی که توصیه به سقط مظلومانه شان می شود اگر سقط نشوند، بعد از گذشت یک ماه در سونوگرافی بعدی از قلب سالم و رشد طبیعی برخوردار خواهند بود و همه کودکانی که توصیه به کشتنشان در دوره جنینی کرده اند همگی در آینده افرادی #تیزهوش و سالم و #نخبه خواهند شد.

:o: به مادران عزیز و پاکدامن کشورم توصیه می کنم، اگر به شما گفته شد که جنین قلب ندارد بستری نشوید و اقدام به سقط نکنید، به هیچ عنوان این حرف را نپذیرید و مضطرب نشوید. به خدا توکل کنید و یک ماه دیگر هم صبر کنید. جنینی که قلب نداشته باشد و رشد نکند به صورت طبیعی در #رحم می میرد و دست هوشمند و قدرتمند طبیعت این جنین مرده را به آرامی و بدون هیچ عارضه ای از رحم شما طی یک دوره مشابه دوره #عادت_ماهیانه دفع می کند.

:o: پس عجله نکنید و پیش از موعد دست به قتل کودک دلبند خود نزنید و عوارض خطرناک و گاهی جبران ناپذیر یک عمل جراحی #کورتاژ رحم را به جان نخرید که قطعاً باعث #نازائی های احتمالی و کوتاهی عمر شما می شود.

:o: از سونوگرافی های مکرر در دوران بارداری بپرهیزید.

:o: با آرامش، به خدا توکل کنید و فرزند دلبندتان را در صدف وجودتان با عشق و محبت بپرورانید. در طول بارداری حتماً تغذیه سالم داشته باشید و با ایمان به خدا خوشحال و سرزنده این دوران را سپری کنید تا فرزندی سالم، صالح و تیزهوش داشته باشید.

:writing_hand:t2: دکتر حسین روازاده

8 Likes

تو سونوگرافیهای غربالگری میفهمیم بچه سالمه یا از نظری مغزی معیوبه اینجوری از بدنیا اومدن یک بچه عقب مونده جلوگیری میشه.

3 Likes

چقد خوب بود

2 Likes

:+1:t2::+1:t2::+1:t2:

1 Likes

عالی :+1::+1::+1:

1 Likes

در مورد عجله در مورد سقط جنین درست حرف زده اما در مورد انجام ندادن غربالگری حرفش اصلا منطقی نیست. خواهر من بچه دومش رو تو 27 سالگی باردار شد اصلا هم سابقه بیماری ژنتیکی نداشتیم اما چون اون موقع غربالگری به همه توصیه نمیشد انجام نداد و بعدش متوجه شد پسرش به فنیل کتونوریا مبتلاست. حالا خداروشکر خواهرزادم خفیفه اما بچه هایی بودن تو مرکز که طفلکیا از بدو تولد بااین بیماری سخت دست و پنجه نرم میکردن که اگر اونموقع غربالگری بود خیلی راحت متوجه میشدن و ی فکری به حال بچه هاشون میکردن

2 Likes

اره بابا خواهر منم غربال اول گف سالمه پسرت غربال دوم یه تیکه مخچه ش تشکیل نشده بود و هیدروسفال بود این چه حرفیه که زدن این همه از تولد بچه معلول و بدبخت جلوگیری شده

1 Likes

مگه تو غربالگری مشخص میشه؟

1 Likes

تیام جان دقیق نمیدونم اما خیلی بیماری های ژنتیکی تو غربالگری تشخیص داده میشن. اما ماها همیشه تو پرونده بارداریم مون یادداشت میشه

1 Likes

منم اطلاع ندارم ولی فکر نمیکردم فنیل کتونوری مشخص بشه با سونو
بعد مگه اینطور نیست ک از نوزاد تست میگیرن اگر این بیماریو داشت تا یکسال رژیم بگیره درمان میشه؟

2 Likes

نه عزیزم خواهرم تو ازمایش سه روزگی از پاشنه گرفتن متوجه شد. بعدش از بچه آزمایش میگیرن اگر مقدار فنل آلانین خون از ی عددی بالاتر بره رژیم غذایی کم فنیل که اکثرا شامل اکثر غذاها میشه شروع میشه و شیر خشک مخصوص جایگزین شیرخشک مادر میشه. خداروشکر خواهرزاده من الان هفت سالشه و فنیل الانینش از ی حدی بالاتر نرفته اما موقع سرماخوردگی یا کبودی و استرس انگار میره بالا.

1 Likes

آهان
ما تو کتاب دانشگامون نوشته بود اینجوری ک یکسال اول اگر اون رژیم رعایت بشه درست میشه

خداروشکر
ممنوعیات غذایی داره الان ک بزرگ شده؟

1 Likes

قبول دارم من متنش رو کپی کردم و فرستادم چرا آدم از علم استفاده نکنه من به خاطر سونوی قلب گذاشتم عزیزم که خیلی ها عجله میکنن و به مشکل میخورن و متن رو تصحیح کردم

1 Likes

نه عزیزم اینا ژن ی آنزیم ندارن که فنیل الانین خون رو تجزیه کنه اگر شدید باشه کلا باید تا آخر عمر رژیم داشته باشه. خواهرزاده من تا چهار سالگی ماهیانه و گاه هفته ای آزمایش میداد. خداروشکر فقط شیرخواره بود تا ی هفته شیرخشک مخصوص خورد بعدش دیگه وضعیت بهتره اما دوره سرماخوردگی هاش خیلی کم غذاهای فنیل دار مثه گوشت و اینا باید بخوره

1 Likes

خدا حفظش کنه
منظورم این بود که چیزی هست که ممنوع باشه براشون کلا نباید مصرف کنن؟ یا الان همیشه باید مقدار خاصی رژسم داشته باشن؟ یا نه

فقط برای اطلاعات خودم میپرسم ها ببخشید :slight_smile:

1 Likes

نه عزیزم خواهش میکنم. ببین عزیزم اینا رنج آزمایش فنیل شون فک کنم هفته اگر بیشتر بشه دیگه رژیم شروع میشه، رژیمش هم اکثر چیزا شامل میشه مثه نون، گوشت، تخم مرغ، شیر مادر و حدود 90 درصد خوردنی های روزانه رو شامل میشه. اگر میزان فنیل نزدیک به هفت بشه رژیم کم فنیل باید رعایت بشه که خود مادر غذاهای که خودش میدونه فنیل شون زیاده استفاده نمیکنه اگر بیاد پایین دیگه مثه قبل بچه غذای عادیش میخوره اما اگر همچنان بالا بره دیگه باید کلا غذاهای خاص بخوره. مثلا ارد نونشون مخصوصه یا تخم مرغ. خواهرزاده من زیر یکسال هر ده روز آزمایش میداد بعد شد هر یکماه الان که 7 سالشه هر سه ماه آزمایش میده

1 Likes

خیلی ممنونم متوجه شدم :+1:t2:
سلامت باشه الهی :rose:

1 Likes

مرسی تیام جان :gift_heart:

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.