سونوگرافی روز دوازدهم حاملگی

باسلام خدمت همگی،بنده پریودهای نامنظم دارم به فواصل تقریبا دوماه وآخرین اقدام برای بارداری27اردیبهشت بود،دکتربرام آزمایش بتا تجویز کرد که عدد بیشتراز300رانشان دادوگفتن بارداری،البته دقیقا یک ماه قبل آز منفی بود. ولی برای سونوگرافی که رفتم گفتن چیزی دیده نمیشه،خیلی نگرانم،میشه راهنمایی کنین لطفا؟

1 Likes

سلام تا جایی که من میدونم به این زودی سونو نشون نمیده. نگران نباشید. مبارکتون باشه :blush:

1 Likes

فدای شما برام دعاکنین،خیلی وقته منتظرم😞

عزیزم انشالا که همه چی به خوبی پیش بره براتون. اصلا استرس نداشته باشید.

1 Likes

قربونتون ببرم گلم،:purple_heart:
انشاالله

عزيزم شما زود رفتي واسه سونوگرافي.
در اولین سونوگرافی، که از سطح شکم انجام می شود، قلب جنین رویت می شود. با سونوگرافی حول و حوش هفته پنج و نیم و حداکثر تا هفته هفت بارداری می توان قلب جنین را دید. در این هفته به وضوح صدای قلب جنین شنیده می شود. آنچه برای پزشک بیش از هر چیز دیگری مهم است اندازه گیری قد جنین از نوک سر تا پایین باسن است تا بتواند سن دقیق بارداری را اعلام کند. از نکات مهم دیگر این سونوگرافی، تشخیص بارداری در داخل رحم و عدم وجود بارداری خارج رحمی می باشد.
همچنین این سونوگرافی مشخص کننده ی جنین یک قلو، دوقلو و یا بیشتر است. با سونوگرافی ترانس واژینال نیز می توان در هفته چهار و نیم بعد از اولین روز آخرین قاعدگی قلب جنین را پیدا کرد از فاصله نزدیک تری به قلب و رشد جنین نگاه کرد.

ولي توصيه ام اينه سونو شكمي انجام بدي

سلام عزیزم،سونوی شکمی رفتم خووووب😞

البته اگه زود بوده که …:neutral_face:

دوست عزیز نگران نباشید،الان زوده که دیده بشه،من از شما جلوترم ۵ خرداد رفتم سونوی شکمی دادم مشخص نبود،دکتر سونوی واژینال انجام داد معلوم بود،شما که هفته های اولی فعلا،زوده

سلام گلم مبارک باشه نگران نباشیدزیادزیادش تا10هفتگی دکتراوقت میدن برای تشکیل قلب جنین من 5هفته و2_3 روز بودکه سونوواژینال شدم دکترم گفت کیسه تشکیل شده وقلب هنوزتشکیل نشده یعنی مشاهده نمیشه البته برای سونوواژینال بایدحتماًمثانه خالی باشه بعدداخل 8هفته بودم که رفتم خداروصدهزارهزاران مرتبه شکر گفت قلبش تشکیل شده بازم سونوواژینال برام انجام دادوخداروشکرمشکلی هم پیش نیومد

سحر و مهتای عزیز ممنون ازبابت کمک ودلگرمی تان،برام دعاکنید،انشاالله که همگی سلامت باشید.:sunflower:ومهتاجان انشالله که شماهم بارداری موفق وگل دختر یا گل پسر سالمی بدنیا بیارید:purple_heart::purple_heart::purple_heart:

2 Likes

خواهش میکنم گلم خیلی خوبه که آدم تجربیاتش رواگه جایی واقعاً کمک کسی کنه باچندکلمه حرف بگه ومشکل دیگران هم حل بشه

سلام عزيزم منم هفته ٥بارداري رفتم دكتر گفتن مشخص نيست هفته ٦به بعد بايد بيايي ولي من امروز ميشه ٦هفته هنوز نرفتم استرس دارم ميگم صبر كنم كه ٧هفته بشه كه بهتر مشخص بشه

1 Likes

خوب کاری کردی گلم

خواهر من هفته نه رفت . جنسیت هم بهش گفت :no_mouth:

بله دوستان،واقعا ازتجربیات وراهنمایی هاتون استفاده کردیم.خیلی گلییییید.بله خانمی عجله نکن انشالله کمی دیگه میری چون آدم عجله کردنی الکی استرس میگیره.انتظار بهتر ازاسترسه😊

سلام منم یه سوال داشتم من آخرین پریودیم ۲۴ اردیبهشت بوده بعدش اقدام کردم کی میتونم بفهمم باردارم یا نه؟دوست دارم زود بفهمم

هفته نه خيلي زود نيست فكر نكنم دقيق باشه ميگن هفته ١٣خيلي دقيق مشخص ميشه

سلام ،کمی صبر کنین بعد یک هفته باآزمایش خون زودی میفهمی،بی بی چک اکثرا درست نشون نمیده،انشالله که میشی.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.