سوال شرعی .......

دوستان من که لک بینی دارم باید غسل انجام بدم؟واس نیتم چی بگم؟

سلام اگر لکه بینی یا خونریزی مستمر و پشت سر هم نباشد و مشخصات حیض نداشته باشد استحاضه هست که با انجام وظایف استحاضه باید نماز بخوانید
عزیزم اگر لکه بینیت کم هست باید غسل استحاضه قلیله کنی اما اگر زیاده باید برای هر نماز غسل استحاضه کثیره کنی

نه دیگه لک بینی ندارم واسه قبلیا میخواستم بدونم فقط یه بار غسل کنم اونم استحاضه

استحاضه قلیله غسل نداره.یعنی اگر لکه بینی خیلی کم هست قبل از هرنماز میریددستشویی خودتونو آب می کشید پنبه میزارید وضو ونماز بعد میرید دستشویی اگر خون ندیدید برید سریع نماز دوم بخونید اگر لک بود خودتونو آب بکشید پنبه عوض کنید وضو بگیرید ونماز
اما اگر استحاضه متوسطه بود قبل از نماز غسل کنید بعد وضو بگیرید وباقیش مثل استحاضه قلیله است در نماز خوندن
امااااا اگر استحاضه کثیره یعنی خیلی زیاد مثل روز دوم سوم پریود باشه.باید برای هر وعده نماز غسل کنید.اگر مثلا برای نماز ظهر وعصر غسل کردید خون دیدید احتیاطا برای نماز عصر غسل کنید.در استحاضه کثیره تا غسل کرذید زود نماز بخونید فاصله نیندازید.

این موضوع به صورت خود کار بعد از 3 روز بعد از آخرین پاسخ بسته شد. پاسخ جدید دیگر مجاز نیست.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.