سلام رفتم سونو فولیکول نداشتم یعنی چی

سلام دوستان من امروز رفتم سونو بهم گفت کیست نداری و تنبلی یا PCOهم نیستی من امروز18سیکلم از سیکل 33تا36روز رفتم سونو بهم گفت فولیکول نداری من بش گفتم شاید آزاد شده گفت شاید اما دوستانم میگن اگه آزاد شده باشه جسم زرد یا مایع لگنی دیده میشه اما تو سونو نوشته مایع آزاد در کولدوساک دیده نشد مگه میشه هم پریود شم هم تنبلی یا پلیکیستیک نباشم ولی تخمک آزاد نکنم دوستان چیکار کنم خیلی غصه خوردم دق کردم

@hakimi

بله ميشه فكر كنم
يعني ممكنه تخمك آزاد نشه ولي پريود شي

یعنی ممکنه تخمک آزاد نکنم یا کلا نداشته باشم

ميشه يك ماهي تخمك آزاد نكني نه اينكه كلا تخمك نداشته باشي كه
كلا تخك گذاري و پريود ارتباطي باهم ندارن
نوزاد دختر مه به دنيا مياد از همون موقع تخمكها رو داره و هر ماه بايد يكيشون بالغ شه و آزاد شه
ميدونم كه بعضي وقتها ممكنه آزاد نشن
اما دليلش رو بهتره از دكترت بپرسي
استرس نشو چيزي نيست

اينكه گفتم ارتباطي ندارن منظورم اينه من فكر ميكردم هر ماه كه پريود ميشيم حتما تخمك گذاري شده اما اينطور نيست

منم توی مامی گپ از چت دوستان فهمیدم که گاهی تخمک آزاد نمیشه، اما دلیلشو نمیدونم

واقعا نمیدونم چیکار کنم من

اینقدر غصه خوردم که نگو پاک هنگ کردم نمیدونم چیکار کنم

ناامید نشو، به حکمت کاراش ایمان داشته باش، ان شالله بزودی نتیجه میگیری.
داروی خاصی مصرف کردی برای تخمک گذاری؟

ازاد شدنش بله اکثر مواقع ازاد نمیشه اما ایشون کلا تخمک گذاری نکردن

1 Likes

به نظر من یه پزشک متخصص مراجعه کن عزیزم

1 Likes

فاطیما جونی بزار خانم حکیمی بیاد اون باز بهتر میدونه شاید از استرس هم باشه که تخمک نداری این ماه استرست هم که زیاده

1 Likes

آره نیومده هنوز نمیدونم کی میاد آخه

بهم گفت فولیکول نداری
من خودم دارم میپرسم منظورش این بوده که کلا تخمک ندارم یا نه

اره دیگه یعنی کلا تخمک نداری چه بالغ چه کوچیک به نظر من که ۱۴ پریودت میرفتی بهتر بود شاید ازاد شده باشه ولی بازم از خانم حکیمی بپرس

1 Likes

استرس هم برا تخمک گذاری هم ازاد شدنش و هم لقاح و حتی لانه گزینی بزرگترین سمه که متاسفانه ماها خیلی داریم

1 Likes

سلام دوست عزیز
من هم ماه قبل تخمک گذاری نداشتم و دکتر به من دارو نداد گفت که خوب نیست و گفت از غذاهای کنسرو شده و از داروهای مسکن استفاده نکن
من توی سایت جستجو کردم که برای تقویت تخمک چه چیزهایی استفاده کنم. دمنوش زنجبیل، مصرف مواد غذایی که سرشار از ویتامینE هست مثل جوانه گندم، تخمه آفتابگردان، کنجد، حبوبات، مهمتر از آن مصرف روزی هشت لیوان آب، آب باعث اکسیژن رسانی به تخمدان ها می شود و برای تخمک گذاری خوب است و ورزش سبک مثل پیاده روی و از چای، قهوه کمتر استفاده کنید و سعی کنید استرس هم نداشته باشید استرس باعث تولید هورمون هایی مثل کورتیزول و پرولاکتین می شود که می تواند به تولید تخمک و تخمک گذاری ضربه بزند.

تقویت تخمک گذاری با آجیل و میوه های خشک:

میوه های خشک و آجیل ها یک منبع بزرگ از پروتئین، ویتامین و مواد معدنی هستند.سلنیوم آنتی اکسیدانی است که جلو رادیکال های آزاد را می گیرد و تولید تخمک های بهتری را اداره می کند.

فولیک اسید هم برای تقویت تخمک گذاری و قبل از بارداری خیلی مهم هست.

اهمیت اسید فولیک در تقویت اسپرم و تخمک

مصرف اسید فولیک برای مردان و زنان ضروری است.برای بهره مندی از این ویتامین تغذیه شما باید شامل:سبزیجات سبز، غلات، حبوبات و پرتقال، می توانید از قرص های مکمل نیز استفاده کنید.

عزیزم استرس به خودت نده اگر تغذیه مناسب داشته باشی و تخمدان ها سالم باشند حتما جواب میگیری انشالله

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.