سقط جنین و خونریزی

سلام عزیزای دلم
کسانی که سقط،رو تجربه کردن تا چه مدت بعد سقط خونریزی داشتن و بعد پاک شدن چه غسلی کردن . آزمایشات و سونوهای لازم بعد سقط چی هست و کی باید انجام بشه تا از،سلامت کامل بدن مطمئن شم

غسلش همون حکم غسل نفاسو داره

سلام اسما جان ان شاءالله هرچی زودتر حالت خوب بشه و سرحال بشی
این مطلب که برات میزارم درباره ی غسل بعد از سقط هستش اما چون مرجع تقلید شما رو نمیدونم بهتره دوباره از دفتر مرجعتون یا رساله سوال کنید

غسل زایمان و یا سقط بچه را غسل نفاس گویند.
توضیح:
از وقتى كه بچه(یا جنین سقط شده) از مادر جدا مى‌شود، يعنى اولين جزء بدن بچه از شكم مادر بيرون مى‌آيد، هر خونى كه زن مى‌بيند، در صورتى كه قبل از ده روز يا روز دهم قطع شود، خون نفاس است و زن را در حال نفاس، نفساء مى‌گويند.
لازم نيست كه خلقت بچه در هنگام زايمان تمام باشد، بلكه اگر خون بسته‌اى هم از رحم زن خارج شود و خود او بداند، يا چهار نفر قابله بگويند كه اگر آن خون بسته در رحم مى‌ماند، انسان مى‌شد، چنانچه خونى را تا ده روز همراه آن ببيند، خون نفاس است.
ممكن است خون نفاس، در يك آن بيشتر نيايد ولى بيشتر از ده روز نمى‌شود. و اگر از ده روز گذشت روز دهم غسل نفاس می کند و خون بعد از ده روز استحاضه حساب می شود.
خون حیض در احکام مانند خون حیض است.(1)

2 Likes

خونریزیشم فک کنم مثل زایمانه

1 Likes

مرحوم ایت الله بهجت. بعد فوتشون استفتائات رهبر

1 Likes

ممنون عزیز دلم لطف کردی

1 Likes

این که فرستادم جزء احکام رهبری هستش

اینم عین سوال استفتائات:
س 223: زنی که عمل کورتاژ (سقط جنین) را انجام داده، در حال نفاس است یا خیر؟
ج: بعد از سقط جنين ولو به‌صورت علقه باشد اگر خونى را مشاهده کرد، محکوم به نفاس است.
](http://farsi.khamenei.ir/treatise-content?id=18#223)

1 Likes

سلام عزيزم
من حدودا دوازده سيزده روز بعد سقط خونريزيم قطع شد سيكل هام هميشه ٨ روزه بود اما سقط كردم بيشتر طول كشيد و اينكه از ماه بعدش منظم شدم دوباره
البته ميگن دوسه ماه طول ميكشه تا سيكلت مثل قبل منظم بشه
بعد اتمام خونريزيت بايد ي سونو بدي كه ببيني رحِمت پاك شده باشه كاملا
معمولا با ي بار سقط هم ازمايش خاصي نميدن اسما جون بيشتر از دوبار يعني سه بارو ميگن سقط مكرر كه ازمايش ژنتيك مينويسن و اسپرم
نگران نباش عزيزم سقط يكي دوبارش خيلي شايع است و معمولا بخاطر مشكل كروموزومي هست،ايشالله به زودي بدنت اماده ميشه واسه بارداري بعدي :heart:

2 Likes

من حدودا تا 20 روز بعد سقط لک داشتم،
خونریزیم کم بود
بعد 4ماه بعد سقط رفتم دکتر برام کلی آز نوشت، برای خودم و همسرم
که متوجه شدیم همسرم واریکوسل داره و جراحی کرد.
اگه میخوای 5_6ماه بعداز سقط اقدام کنی، بعد قطع خونریزی و سرحال شدنت برو دکتر برات آز بنویسه که اگه دارویی چیزی لازم داری، تا داری استراحت میکنی برای اقدام بعدی، داروهاتم مصرف کنی

1 Likes

سلام اسما جان شما سقط کردی؟چند هفته؟؟؟

1 Likes

سلام اسما جان انشالله که هرچه زودترخوبشی گلم منم بعدسقط۲۰روزخون ریزی داشتم بعدش خوب شدم امیدوارم شمام هرچه زودترسلامتیتون بدست بیارین :bouquet::bouquet::bouquet:

1 Likes

نه هفته

عزیزم ان شاءالله هر چه زودتر خوب بشی منکه تا ی هفته خونریزی داشتم بعدشم لکه بینی

1 Likes

من خونریزی نداشتم تا هفت روز فقط لکه بینی داشتم.
و چون بارداریم مولار بود دکتر پایش بتا بهم داده یعنی هر دو هفته آزمایش بتا باید تکرار بشه تا سه بار صفر بشه.
کلا سر خود کاری نکن حتما پیش متخصص زنان برو که تحت مراقبت باشی.

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.