سقط جنين و حاملگى در سن بالا

سلام روزتون به خير
من ٤٥ سال سن دارم و ٣ زايمان طبيعى و بدون مشكل داشتم از لحاظ بدنى هم مشكلى ندارم . حدود ٣ سال هست كه ازدواج كردم و چون همسرم ازدواج اولش هست و بچه نداره تصميم گرفتيم كه بچه دار بشيم ولى بعد از ٢ سال بدون كمك پزشك باردار شدم هفته ٥ كه به پزشك مراجعه كردم جنين رو نديد البته يكم هم لكه بينى داشتم كه گفت نرماله بعد از ١ هفته دوباره رفتم كه بچه رو ديد و ضربان قلب هم داشت و براى ماه بعد به من وقت داد ٣ روز به وقت دكتر نزديكى داشتم و بعد لكه بينى تا دو روز لكه مى ديدم و فكر كردم نرماله :pensive:روز سوم بيشتر شد به پزشك مراجعه كردم گفت متاسفانه جنين ضربان قلب نداره و رشد نكرده و مجبور به سقط شدم :sob:الان خيلى افسرده شدم مى دونم شايد بگين سنت زياده ولى خيلى برام مهمه كه با همسرم يه بچه داشته باشم تورو خدا بگيد چى كار كنم ايا مى تونم باز باردار بشم :pensive:

1 Likes

سلام عزیزم
روز شما هم به خیر
بارداری در سنین بالای 35 سال خیلی ریسکش بالاست و جزو بارداری های پر خطر محسوب میشه بنابراین باید مراقبت های بیشتری انجام بدید
اگر ذخیره تخمدان تون خوب هست می تونید مجدد باردار بشید ولی باید صبر کنید تا حداقل سه ماه از سقط تون بگذره.
برای این که بتونید بارداری خوبی داشته باشید باید ورزش منظم انجام بدید
تغذیه مناسب داشته باشید
استرس اصلا نداشته باشید
خواب کافی داشته باشید
زیر نظر پزشک باشید و به خدا توکل کنید

2 Likes

شما با توجه به سنتون حتما باید زیر نظر دکتر بچه دار بشید بارداری بالای ۳۵ سال بارداری پر خطر هستش و ممکنه خطر برای مادر و هم جنین داشته باشه
حتما این دفعه با مشورت با پزشک و تحت نظر باردار بشید

2 Likes

ممنون از راهنماييتون ،دكترم بهم گفت بعد از دومين پريود مى تونم اقدام كنم البته زير نظر خودشون
برام دعا كنيد :pray::rose:

2 Likes

بله معمولا دو تا سه دوره صبر میکنن بعد دوباره اقدام به بارداری میکنن
امیدوارم زود باردار شید و بارداری سالمی داشته باشید

ممنونم ازتون :rose::rose::rose:

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.