سزارین یا طبیعی

سلام دوستای گلم

می دونم تو ایران همه داوطلبانه سزارین می کنن
ولی خواستم بگم که من خیلی پرس و جو کردم و می گن سزارین خیلی بیش از حد برای مادر ضرر داره
توروخدا اگه موقعیتتون اضطراری نیست سزارین نکنین
سعی کنین آگاهیتون رو بالا ببرین و رو خودتون کار کنین که بتونین طبیعی زایمان کنین. همش به درد و نکته های منفی و … فکر نکنین.
طبیعی بعد از زایمان همه چی تموم میشه انگار آب رو آتیش ، اما سزارین تازه شروع مشکلات هست.
نظر شما چیه؟؟؟؟؟

4 Likes

من هرچی واسم شد وتونستم همونو انجام میدم

2 Likes

آفرین :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

1 Likes

باهاتون موافقم عزیزم.منم خداشاهده همینو به همه حتی به دوستای خودم که الان باردارن و زایمان اولشونه میگم.قشنگ ماجرای خودمو براشون تعریف می کنم.خدا اگه بخواد و اگه خودتم بخوای میشه طبیعی باشی.ماها که انقدر زحمت می کشیم نه ماه زجر می کشیم حالا که می خوایم ثمره ی تلاشمونو برداشت کنیم، پس چرا یه ذره بیشتر طاقت نیاریم؟

2 Likes

مامان منم همينو ميگه ، ميگه طبيعي كه بزايي ديگه مثل اب روي اتيشه و همه چي تمام ميشه اما سزارين اغاز 1 سري مشكل و داستانه …
من خودم هميشه گفتم دوست دارم طبيعي زايمان كنم چون در درجه اول سلامت فرزندم و در درجه بعدي سلامت خودم مهمه و زايمان طبيعي من را به اين دو تا هدف ميرسونه.
اما اگر موقعيت اورژانسي واسم پيش بياد ناچارا به سزارين تن ميدم

4 Likes

دقیقا همینطوره
به سلامتی خودتون فکر کنین مهمترین چیزه

1 Likes

حداقل شما خوبه اومدید نوشتید و تایید کردید که خیلیا داوطلبانه سزارین می کنن…درسته الان یه ذره سفت و سخت تر شده.ولی همین الانم ما داریم میبینیم خیلیا بازم به همین روند ادامه می دن. اخه ترس چی؟؟ به خدا وقتی بچه به دنیا میاد ماها به عنوان مادر با هزار جور ترس بدتر از زایمان روبرو ییم در بزرگ کردن بچه…از اب و گل دراوردنش…مدرسه رفتنش…زایمان در مقابل این همه سالهایی که ما قراره مادری کنیم، هیچی نیست.

3 Likes

درسته ایشالا هرچی خیره پیش بیاد.

2 Likes

انشاالله عزيز دلم

1 Likes

اگه معقوله ترس‌زایمان طبیعی رو کنار بذاریم
جنبه های دیگه ای هم داره
تو ایران رفتار پرسنل با کسایی که دارن زایمان میکنن خیلی بده
اتاقای چند نفره واسه زایمان خودش یه عامل دیگس
ناخون بلند ماماها که هم مادرو اذیت میکنه هم بچه رو. نمونش سر پسر پناهو زخمی کردن
در آخر مدفوع کردن بچه یا نرسیدن اکسیژن به بچه باعث معلولیت میشه
تو ایران شرایطو خیلی سخت کردن
به نظر من قبل از آگاهی دادن به مادرا اول باید شرایط بیمارستانارو بهبود بدن. ناخونای ماما ها رو کوتاه کنن. پرسنل بی ادب بیمارستانو ادب کنن
بعد بیان بگن زایمان طبیعی خوبه مامانا سزارین نکنید
من خودم یه خانمی رو دیدم بخیه پرینش دوبار باز شده بود رفته بود دوباره بخیه زده بود. دفه سوم میگفت باز شده دیگه نمیرم بخیه بزنم. خب چرا باید سه بار بخیه یه نفر باز بشه؟
وزیر بهداشتو شبکه خبر نشون میداد که خانمی بهش گفت خواهرزادمو انقد واسه زایمان طبیعی نگه داشتن که اکسیژن به مغز بچه نرسیده و معلول شده. فک میکنی جواب وزیر چی بود؟ اسم دکتر و بیمارو بده بررسی کنم. بررسی بخوره تو سرت وقتی یه بچه معلول گذاشتی رو دست یه مادر. اون مادر نه ماه بچشو سالم به اونجا رسونده
پرسنل بیمارستان با بی ادبی به دوستم گفتن اون موقع که داشتی عشق و حال میکردی باید فکر زایمانتم میبودی. به جای دلداری دادن و آروم کردن بیمار با چه لحن بدی باهاش صحبت کردن
من دیدم زایمان های طبیعی تو خارج از ایران یا اپیدوراله یا اسپاینال اما تو ایران بعضی از بیمارستانا این شرایطو دارن
الان من قصد ترویج سزارین رو ندارم. میخوام بگم قبل از زایمان باید شرایط مهیا باشه تا مادر تن به زایمان بده. وگرنه همش میشه ترس و افسردگی

7 Likes

عزیزم درسته اما از کجا معلوم توی سزارین اینجور نباشن.
ناخوناشون رو که کوتاه نمی کنن.
بهترین علاج اینه که رسانه ای شون کنین
الان همه دنیا می ترسن از رسانه ای شدن
جدی می گم
شکایت بی فایده هست
سگایت دزد پیش دزد چه فایده داره
واسه دولت ایران بی ارزشترین چیز جون آدماست

واسه سزارین دیگه ماما نمیاد بالا سرت. دکتر میاد کارشو میکنه.
الانم انقد سخت گرفتن به سزارین فقط بیمارستانای خصوصی توی تهران قبول میکنن. اونم خیلی معدود. بیمارستانای خصوصی شهرستاناهم دیگه باید حتما طبیعی بچه رو به دنیا بیارن مگر در شرایط خاص
تو بیمارستان خصوصی هم پرسنل خوش رفتار ترن چون هم خلوته هم پول بیشتری میگیرن

2 Likes

می دونی ما همه چی رو میگیم جامعه ، دولت …
اما مردم چی
آخه اون خانومی که اونجا کار می کنه نباید شعورش برسه واقعا
نباید درک کنه ناخن بلند اصاا بهداشتی نیست توی اون محیط
مردم هم دور از جون بد شدن

1 Likes

همینه که میگم باید رسانه ای بشن تا ابروشون بره

قبول دارم
ماما شعور نداره
وزیرم بیشعوره؟ چطور میتونه‌ زایمان طبیعی رو قانون کنه نمیتونه مامایی که استخدام میکنه رو واسش قانون بذاره ناخونشو کوتاه کنه؟

4 Likes

اینجا جرات داری رسانه ایشون کنی؟ میندازنت تو گونی میبرنت اوین و کهریزک

2 Likes

ببین من دوستم اینجا زایمان کرد مامانش از ایران اومده بودن
به من گفت از پرستارا تشکر کن (چون خودش زبان المانی بلد نبود)
به پرستاره که گفتم
جواب داد مرسی از شمما
مرسی که اومدین اینجا و همکاری می کنین و …
به این می گن انسانیت

1 Likes

کی گفته وزیر باشعوره؟؟؟؟؟؟؟؟
یکی یکی گند بچه هاشون که دراومده
کدوم شعور خواهر

متاسفانه تو ایران انسانیت مرده
انقد شرایط زندگی سخته که همه فک میکنن باید فقط و فقط به فکر خودشون باشن

1 Likes

من که خیلی وزیر بهداشتو نفرین میکنم
خب باید شعور داشته باشه دیگه. پس چرا وزیر شده

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.