سر معدم به شدت میسوزه. چی کار کنم؟

سلام به همه دوستان. من هفت ماهمه. دو سه روزه که سر معدم و حتی گاهی از معده تا حلقم به شدت می سوزه. انگار یه نفر فندک گرفته توش. :sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob:
چه کار باید بکنم که برطرف بشهو کسی بوده اینجوری شده باشه قبلا؟

بله عزیزم من به شدت ترش میکردم.
حجم معدتو پر نکن، کم کم غذا بخور، لا به لای غذا آب نخور، غذاهای پر ادویه چرب و سرخ کردنی کم بخور، بلافاصله بعد از غذا نخواب نیمه نشسته باش، کارهای سنگین انجام نده و خم نشو، شیرینی جات و نوشابه های گاز دار و شکلات و مواد کافئن دار ایجاد ترش کردن میکنه.
اگر ورزش میکنی قبلش میوه نخور.
برای پیشگیری:
آدامس بجو.
یک تکه کشک بجو.
غذا رو بی نمک تهیه کن و فقط بعد از غذا یک ذره نمک مزه کن.
سیب زمینی خام رنده کن و یک الی دو قاشق آب سیب زمینی خام بخور.
اینارو تو کلاسای بارداری بهمون گفته بودن عزیزم.
امیدوارم تسکینت بدن.

5 Likes

چون هورمونهای بارداری باعث شل شدن دریچه بین معده و مری میشه اسید معده به مری و حلق میرسه و باعث سوزش و ترش کردن میشه.
نمیشه کاریش کرد و فقط با یسری کارها میشه کمترش کرد.

1 Likes

رنده ی سیب با یکم عسل هم واسه معده خیلی خوبه سوزش رو کم میکنه
البته نمیدونم عسل میشه خورد تو بارداری یا نه :thinking:

1 Likes

اره عزيزم من اينجوريم دكتر بهم قرصه پنتوپرازول داده هرروز صبح ناشتا يكي ميخورم اسيد معدمو كم ميكنه

اره عزیز منم تو هفته ۲۱ هفته ام هستم مثل شما هستم معده ام ترش میکنه واسید پس میده معده ام بدجوری سوزش هم یطرف بالا اوردن هم یه طرف عزیز دیشب حالم خیلی بد شد منو بردن بیمارستان بستریم کردن فشارم پایین بود مال بی غذایی و بی ابی که نمی تونم بخورم سرم به دادن یه دونه پنتو پرازل بهم دادن که اول صبح نیم قبل صبحانه بخورم ولی هیچ تاثیری رو من نداشته روزی دوتا میخوردم چون حالم بد بود بازم اثری نداشت دکتر گفت این دیگه طبیعی باید تحمل کنی دارو زیادی هم خوب نیسته الان دیگه هیچی حال احوالی ندارم خدایش

1 Likes

خیلی بد نصیب هیچ کسی نکن خدایش اینجور ویار بدی که من دارم

1 Likes

میشه گلم،اتفاقا تو ماه سوم سفارش شده که صبح ها مقداری عسل بخورید

1 Likes

عزیزم کاملا طبیعیه تازه هرچی به ماههای اخر نزدیک بشی این سوزش و ترش کردن معده بیشتر هم میشه. به دکترت یگو به شربت میده

1 Likes

آخی عزیزم

عزيزممم ايشالله حالت زودتر خوب بشه و از تهوع و ويارو معده درد راحت بشي :kissing_heart:ميدونم خيلي سخته دركت ميكنم اما اين قرصه رو من بي تاثير نبود شربت المينيوم ام جي هم خوبه اونو امتحان نكردي؟

شربت الومنيوم ام جي هم خوبه با مشورت دكترت اگه بخوري عزيزم، به من گفتن تا روزي سه تا قاشق نيم ساعت قبل يا بعده هر وعده غذايي مجازم بخورم اونم اسيد معده رو كم ميكنه و معده دردو تسكين ميده

منم الان هفته ی ۱۴ هستم یک هفته ایی هست که معده ام سوزش داره ومیسوزه بخصوص صبحا
دکترواسم رانتیدتین نوشت

مرسی عزیزم از راهنماییهات. :pray::pray::pray:

1 Likes

آره. میشه عسل خورد. من هفته پیش از دکترم پرسیدم

1 Likes

وای عزیزم. انشاالله حالت خوب بشه. خیلی سخته. بیخودی که بهشتو نمیخوان بذارن زیر پات :wink:

مرسی عزیزم. ok

ممنون عزیز رو من که بی تاثیر بود به دکترم گفتم گفت تحمل کن این دیگه طبیعی

ممنون عزیزم ان شاءالله فدات اره خیلی سخته

سلام عزیزم من هروقت این مشکل برام پیش میاد یه استکان شیر سرد میخورم انگار آب رو آتیشه ینی تاحالا صد بار معده م میسوخته شیر خوردم خوب شدم حتی یبارم دارو استفاده نکردم حتما امتحان کن ایشالا روت جواب بده

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.