سرما خورده ام چه کار کنم گلولم چرک کرد

سلام بچه ها خوبین ۲۷ هفته ام الان دوشب بینی ام گرفته بدجوری نفس می کشم گوشم وگلوم هم چرک کرد نمیدونم چه بخورم که خوب بشم رفتم دکتر هیچی بهم یه آستامینوفن ساده بنظرتون چه کار کنم زودتر خوب شم

1 Likes

دیفن هیدرامین ساده هم میتونی بخوری البته از پزشکت بپرس…
درمان های خونگی رو شروع کن… بخور بده تا گرفتگی بینی ات باز بشه… آبلیمو و عسل بخور… نشاسته گل رو باهاش مثل فرنی درست کن کم شیرینش کن همون جوری گرم بخور گلو رو نرم می کنه… نمی دونم اهل کجایی ولی ما اینجا یه داروی گیاهی داریم به اسم چهار تخم… اگه دارین بخور… شیر داغ با عسل… هم خوبه…

4 Likes

سلام گلم.برای گرفتگی بینی از قطره کلرور سدیم که همون آب نمک است میتونی استفاده کنی.
بخور آب گرم هم خوبه.
قرص استامینوفن ساده برای تب خوبه.
از کجا فکر میکنی گلو و گوش عفونت کرده؟
مگه دکتر معاینه نکرده؟
چون برخی آنتی بیوتیک ها در بارداری بی خطر هستند.اگر عفونت داشت برای شما تجویز میکرد.
سوپ استفاده کن.شلغم هم بخور بده هم میل کن.اگر طعمشو دوست نداری یا خام استفاده کن با در سوپت بریز.
استراحت بهترین درمانه.

4 Likes

https://farzand.net/article/152152-safe-drugs-during-pregnancy
این لینک داروهای مجاز بارداری رو نوشته عزیزم

1 Likes

باشه فدات ممنون بابت راهنمایی تون

ن گلم اصلا دکتر عمومی بود وقتی بهش گفتم باردارم ۲۷ هفته ام اصلا دیگه معاینه نکرد بهش هم گفتم گوش وگلوم احساس میکنم عفونت کرد تا حتی نگاه نکرد فقط گفت تو بارداری هیچ دارویی نمی تونم بهت بدم غیر آستامینوفن ساده خوب من درد ندادم که اون بخورم وقتی گلوم با گوشم خیلی خارش میده میده وقتی وقتی ذهن ام میسوزم آخ میکنم متوجه میشه چرک کرد گلوم

من بوشهرعسلویه هستم فدات

1 Likes

بازم ممنونم خدا خیرت بده گلم یه دنیا تشکر

1 Likes

نظر بچه ها رو خوندم یادم بمونه اگه خودم سرما خوردم چیکار کنم، خیلی مفید بود.
خارش گوش اگه خیلی اذیتت میکنه می خوای زود زود خوب بشه از سیر به دو روش میتونی استفاده کنی:

1. سیر رو برش بزن تو هر گوشت یه برش بذار. بذار بمونه. اول میسوزه، بعد خارش شدید میگیره، بعد آروم میشه. من شب تا صبح یا صبح تا شب میذارم مثل معجزه درمان میکنه عفونت گوش رو.
  2. هفت تا سیر رو بجوشون ده دقیقه که نرم شن، با پوست. بعد پوستشون بگیر بکوب با دو قاشق چایخوری نمک. بعد بپیچ داخل یه دستمال نخی، 10 دقیقه ای روی گوش هات به نوبت بذار. همون یه بار تاثیرش میبینی.
2 Likes

جدی باشه فدات این کار میکنم ان شاءالله که زود جواب بگیرم ممنونم بابت راهنمایی تون گلم

1 Likes

دیگه اینطوری هم نیست که هیچ دارویی نشه داد.عفونت باشه آنتی بیوتیک داده میشه.چی بگم از دست بعضی پزشکان

1 Likes

منم 7 هفته ام بدجور سرما خوردم نمیتونم حرف بزنم گلوم خیلی درد میکنه تب هم دارم :face_with_thermometer::face_with_thermometer:

1 Likes

زنجبیل رو رنده کن تو یه لیوان آب گرم بخور
خیلی تاثیر داره برا گلو درد

زنجبیل واسه بارداری خوب نیسته گلم :thinking::thinking:

چ جالب !! من نمیدونستم

1 Likes

اره فدات خیلی چیزها نمیشه خورد تو بارداری بخاطره همین یکم گرفتاریم وگرن باردار نباشی میشه همه چیز استفاده و زودتر خوب میشی وجواب می گیری ولی الان ن خیلی سخته

دکتر میرفتی دارویی چیزی بهت بدن تب هم خوبه نیسته توبارداری مواظب خودت باش

حالا من گلوم و گوشم بهتر شد ولی بینی ام گرفته اینا همشه مال هورمون هایی بارداری که هورمون هایی بدن مون بهم ریخته بخاطره همین

عزیزم
امیدوارم زودتر حالتون خوب بشه

ان شاالله گلم… ممنونم عزیزم سلامت باشی فدات

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.