سرماخوردگی بیست و سه هفته و یک روزمه

دوستان من باردارم و بیست و سه هفته و یک روزمه
سرماخوردم و گلو درد شدید دارم چیکار کنم؟
دکترم گفت میتونی شربت دیفین هیدرامین ساده بخوری
میخورم ولی تاثیر نداشته:disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved:

آب نمک قرقره کن

1 Likes

یعنی تاثیر داره؟
از بس سرفه کردم و میکنم که سردرد و گردن درد گرفتم

آره بهتر میشی
بوخور هم موثره. بوخور پونه یا اوکالیپتوس

مرسی عزیزدلم:purple_heart::purple_heart::purple_heart:

1 Likes

خواهش میکنم

عزيزم ديفن هيدرامين را بهتره هر 8 ساعت با اب رقيق كني و قرقره كني و بيرون بريزيش.

هرساعت قرقره میکنم ولی میخورم عزیزم
مگه ضرر داره:cold_sweat::cold_sweat::cold_sweat::cold_sweat:

عزيز دلم نميدونم ضرر داه يا نه. تو نت سرچ كن. ولي وقتي باردار بودم و سرما خوردم دكتر بهم گفت اين كار ار بكنم. خدا را شكر گلوم خوب شد

عزيزم سرچ كردم تو نت زده : مشخص نیست که آیا دیفن هیدرامین سبب آسیب رساندن جنین خواهد شد یا خیر. قبل از استفاده از این دارو اگر حامله هستید، با یک پزشک مشورت کنید.

منم از دکترم پرسیدم گفت میتونی دیفین هیدرامین ساده و استامینیفون ساده استفاده کنی
ولی حتما اینکاری که گفتی رو انجام میدم مهربون
آزاده جون هم بالا گفت آب نمک هم خوبه

2 Likes

خواهش ميكنم عزيزم
استامينوفن ساده هم خوبه. چون نبايد بذاري تب كني. يعني انقدر كه تب ممكنه به جنين اسيب بزنه استامينوفن مضر نيست و بهتره قرصت را سر وقت مصرف كني كه خداي نكرده تب نكني.
اب نمك و ابليمو را قاطي كن و غرغره كن.
فقط عزيزم بنا به توصيه هيچكس از هيچ داروي گياهي استفاده نكن چون به قول دكترم ميگفت : دوز داروهاي گياهي مشخص نيست.
مثلا اويشن 1 انتي بيوتيك قويه و خيلي واسه سرما خوردگي خوبه ولي اصلا در بارداري توصيه نميشه.

آره عزیزم اصلا از داروهای گیاهی استفاده نمیکنم خودمم خیلی میترسم فقط همین که دوتا دارو که دکترم گفت رو استفاده میکنم
ولی سرماخوردگیم فقط گلودرد و سرفه اس اصلا نه تب میکنم نه آبریزش بینی دارم بازم باید استامینیفون مصرف کنم؟

عزيزم استامينوفن فكر ميكنم اكثرا در مواقع تب استفاده ميشه و مسكنه. خب وقتي تب نداري نميدونم دليلش چيه.
البته بازم مطمئن نيستم و چون بارداري نميخوام مشاوره اشتباه بدم.راستي عزيزم حتما تو خونه ات و تو اتاقي كه ميخوابي دستگاه بخور بذار اگه نداري 1 كتري بذار رو گاز و زيرشم كم كن كه محيط مرطوب بمونه. استراحتم زياد بكن. يعني چاره سرماخوردگي فقط استراحته.
سوپ و اش و مايعات زياد بخور. وقتي مايعات زياد ميخوري، دفع بدنتم زياد ميشه در نتيجه سموم از بدنت دفع ميشه.

مرسی عزیزدلم بابت این همه راهنمایی های خوبت
همه رو انجام میدم
منم چون بارداریِ اولمه واقعا سخته و آدم نمیدونه چیکارا کنه که نی نی هیچیش نشه
ولی مرسی که همه اینارو بهم گفتی
امشب که میرم خونه مامانم اینا اینارو اونجا انجام میدم:blush::blush::blush::blush:

1 Likes

عزيزمي
اتفاقا ادم چون بارداره ايمني بدنش كم ميشه و مستعد سرماخوردگي ميشه.اتفاقا خوبه ميري خونه مامانت. اونجا ديگه استراحت ميكني و مامان گلت همه كار واست انجام ميده. زود خوب ميشي

آره واقعا
خدا همه ی مامانارو نگه داره
ایشالا ماهم بتونیم مادرای خوبی بشیم برای بچه هامون:purple_heart::purple_heart::purple_heart:

1 Likes

انشاالله عزيزم :kissing_heart::kissing_heart:

سلام عزیزم
این لینک ها رو مطالعه کنید لطفا
https://farzand.net/expert-answer/1447283109-allow-cold-medications-in-pregnancy
https://farzand.net/article/338338-cold-during-pregnancy

مرسی عزیزم

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.