سرفه های خشک در بارداری

سلام
خانمها برا درمان سرفه های خشک چ پیشنهادی دارید
انگار بزور سرفه میکنم تمام عضلات شکمم منقبض شده درد شکم گرفتم
چکار کنم

1 Likes

@hakimi

مهشید جان اگه به داری بپز و بخور و هسته هاش هم بزار تو اب لعاب بندازه
به بعضی ها میافته و خوب میشن به خودم نمیافته
یه جا خوندم پرتغال و بزارید بپزه بخورید

2 Likes

سلام عزیزم
درمان سرفه خشک در بارداری:
سرفه خشک در بارداری باعث ناراحتی خانم باردار می شود. بنابراین بهتر است به دنبال راهی برای کاهش آن باشیم.
اگر سرفه باعث ناراحتی شما می شود به پزشک مراجعه کنید. بهتر است در ابتدا دلیل سرفه را بفهمید. خود درمانی در بارداری بدترین ایده است.
اگر پزشک فکر می کند سرفه شما ضرری ندارد می توانید از روش های ذکر شده در این مقاله استفاده کنید. به یاد داشته باشید این مطالب فقط در جهت کاهش علائم می باشد.
برخی نکاتی که می توانید در جهت کاهش سرفه خشک در بارداری انجام دهید شامل:

مایعات به مقدار زیاد بنوشید. در دوران بارداری کم آب نشدن بدن بسیار مهم است. بنابراین نوشیدن آب باعث کاهش سرفه خشک می شود.
آب ولرم به همراه لیمو باعث تسکین سرفه می شود.
روش دیگر مصرف عسل است. عسل را به آب گرم بیفزایید و بنوشید. اما پیش از مصرف عسل با پزشک مشورت کنید زیرا گاهی اوقات مصرف عسل در طول بارداری باعث ایجاد مشکل می شود.
قطره سرفه باعث کنترل سرفه می شود. از پزشک بخواهید قطره سرفه مناسب قابل مصرف در طول بارداری تجویز کند.
سرفه باعث دشوار خوابیدن می شود. سعی کنید برای جلوگیری از بی خوابی ناشی از سرفه، زیر سر خود بالشت قرار دهید.
اگر آلرژی باعث حملات سرفه می شود، بهتر است از عوامل آلرژی دوری کنید. به عنوان مثال گردوغبار، بوهای تند و محصولات ضدعفونی کننده باعث سرفه خشک می شوند.
سعی کنید در رژیم غذایی خود ویتامین ث قرار دهید؛ مصرف ویتامین ث باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.
سعی کنید هر زمانی می توانید استراحت کنید.
برای سرفه خشک چه زمانی نیاز به مراجعه به پزشک است؟
سرفه خشک در بیشتر موارد ضرر ندارد.
اما اگر علائم زیر را مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید:

سرفه ای که همچنان باقی مانده
حالت تهوع همراه با سرفه
تب
بهتر است پیش از بدتر شدن علائم به پزشک مراجعه کنید. اما نگران نباشید ممکن است حملات سرفه، مشکلی گذرا و بی اهمیت باشد.

4 Likes

خوب شد سرفه هات مهشید جان؟
چی جواب داد؟
منم الان درگیرشم :sweat:

1 Likes

هنوز دارم سرفه میکنم
ولی ۲روز پیش ب دکتر زنگ زدم گفت دیفن هیدرامین معمولی بخر هر ۸ ساعت بخور
خوردم بهتر شد
ولی امروز به این نتیجه رسیدم پرتقال خونی خیلی خوبه گلورو نرم میکنه سرفه کمتر میشه
تخم به امتحان کردم
نشاسته امتحان کردم
ابلیمو و عسل هم بد نبود
ولی پرتقال خونی ی چیز دیگس

2 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.