سرطان پانکراس

سلام دوستان خواهشا اگه کسی. تو اقوام سرطان پانکراس داشته بیاد بگه .از کجا مطمین بشیم که لوزالمعده مون مشکلی نداره .ممنون

سلام عزیزم
در ابتدا سرطان لوزالمعده ساکت و بی درد است تا وقتی که پیشرفت کند به محض اینکه به اندازه ی کافی بزرگ شد، شروع به بروز و نشان دادن علائم خود میکند. به طور کلی سرطان لوزالمعده در بیرون از لوز المعده اتفاق می افتد. به دلیل شرایط مکانی و جایگاه لوز المعده در بدن، علائم بیماری در ظاهر فرد نیز خود را بروز می دهد، علائمی که شامل:
زردی
همانطور که سرطان لوزالمعده، مجرای لنفاوی که صفرا را درون روده تراوش میکند را مسدود میکند اجزاء صفرا در خون افزایش میابد این امر باعث زرد شدن پوست و چشم میشود که به این حالت، زردی میگویند. این مسدودیت باعث تیره شدن ادرار، روشنتر شدن مدفوع و خارش نیز میشود.

درد شکم
سرطان لوزالمعده باعث به وجود آمدن درد های طاقت فرسا در قسمت بالای شکم به سمت کمر میشود ؛ درد هایی، مانند ضربان کمتر و بیشتر شود.
نفخ
بعضی از افراد مبتلا به سرطان پانکراس حس سیری زودرس در غذا خوردن و یا احساس نارضایتی و ناراحتی از پر شدن شکم را دارند.

حالت تهوع و استفراغ
درکل، این علائم در قسمت بالای لوزالمعده نسبت به سرطان هایی ک در داخل بدن یا قسمت پایینی زودتر رخ میدهند به یاد داشته باشید که داشتن تعدادی یا تمامی این علائم به معنای این نیست ک فرد قطعا سرطان لوزالمعده دارد. بسیار دلایل دیگری برای که باعث پیدایش این گونه علائم میشوند وجود دارد.
سرطان لوزالمعده: علائم در کل بدن
زمانی که این بیماری پیشرفت میکند و گسترش میابد. سرطان پانکراس بر کل بدن تاثیر میگذارد چنین علائمی شامل:
کاهش وزن
کسالت و بیقراری
بی میلی
بالا رفتن قند خون

ممنون خانم حکیمی.نمیدونم ولی من بعضی از علایم دارم.دکتر رفتم میکه التهاب داری ولی معده یه دفعه درد شدیدی میکنه و شکمم درد میکنه .

خواهش می کنم
اصلا فکر های منفی نکنید
هر چی دکتر میگه گوش بدید
انشالا که سالم باشین همیشه

باشه دستتون درد نکنه:slight_smile::slight_smile:

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.