سرد شدن بدن

سلام
نزدیک به سه ماهه زایمان کردم,گاهی اوقات مخصوصا زمانی ک مایعات مصرف میکنم بدنم برای چند دقیقه خیس عرق میشه اما در حالی ک بدنم سرده سرده
در بارداری ام گاهی اوقات اینطوری شده بودم
میخواستم علتش رو بدونم
باتشکر

1 Likes

سلام عزیزم تبریک میگم🌹
ان شاء الله همیشه سلامت باشین
این چیزایی ک میگی ممکنه مال ضعف باشه و کم خونی
خیلی ب خودت برس و چیزای مقوی بخور
غذاهایی ک طبع سرد داره کم مصرف کن
ولی حتما حالت هات رو به یه دکتر بگو
زایمان طبیعی داشتی؟

سلام عزیزم
عرق کردن به دلیل خروج آب اضافی بدن شما پس از اتمام دوران بارداری و زایمان است. کلیه‌ها مسئولیت خروج مقدار زیادی از این آب را به عهده دارند و این یعنی در طول هفتۀ اول بعد از زایمان بیشتر از حد معمول دفع ادرار خواهید داشت. اما منافذ پوستی شما هم برای خارج کردن این آب اضافه به بدن کمک می‌کنند. اضطراب‌های احساسی تازه مادران نیز ممکن است باعث عرق کردن بیشتر شود و با اینکه هیچ‌کس دقیقاً نمی‌داند علت این اتفاق چیست، ولی ممکن است کاهش شدید استروژن بلافاصله بعد از زایمان عاملی تأثیرگذار در وقوع آن باشد.

حتی بعد از آنکه آب اضافی بدنتان خارج شد، در صورت شیردهی ممکن است بیشتر از حالت عادی عرق کنید. علت این اتفاق هم دقیقاً مشخص نیست و مطالعات کافی در این زمینه صورت نگرفته است، اما نظریه‌هایی در این باره وجود دارد که تغییرات هورمونی و متابولیسم به علت شیردهی را عامل تأثیرگذار در تعریق بدن تازه‌مادران می‌دانند. همچنین در حین شیردهی یک لیوان یا بطری آب را کنار دستتان بگذارید، زیرا ترشح اکسی‌توسین در بدن شما هنگام شیردهی، می‌تواند شما را بسیار تشنه کند.

1 Likes

سلام خانم دکتر عزیز,صبحتون بخیر
خیلی ممنون,تشکر
اما چرا وقتی عرق میکنم بدنم خیلی سر میشه مثل یخ؟
آیا این بخاطر تیروییدم میتونه باشه؟
چون تو حاملگی قرص لووتیروکسین میخوردم بخاطر تیرویید کم کارم

خواهش می کنم عزیزم، بنده پزشک نیستم
بهتره به پزشک تون مراجعه کنید تا بیشتر بررسی کنن و اگر این مورد به تیروئیدتون مربوط میشد براتون داروی مناسب در شیردهی تجویز کنن :rose:

خیلی ممنون از لطفتون,سپاس فراوان :tulip:

1 Likes

خواهش میکنم عزیزم :rose::rose:

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.