سال نو و عیدی دادن

سلام خانوما یه سوال
شما تو سال جدید مثلا میرید عید دیدنی همسرتون باهاتون مشورت میکنه که عیدی انقد بدیم به خواهرم به فامیلام و…؟
من مثلا به سوهرم میگم بچه های خواهرت 3تان هر کدوم 10تومن بده برادرت دوتان هر کدوم 10تومن بده میگه نه من خجالت میکشم در حالی که بچه ما یه دونس اونا همون 10 تومنو میدن بهش با اینگه عموی بزرگش هستن
من به شوهرم میگم چطور اونا به بچه تو ارزش قاعل نمیشن در حالی که ی دونس تو چرا میگی نه من خجالت میکشم توام مثل اونا باش
به نظرتون حرف من اشتباهه ؟

نه عزیزم شما درست میگین گلم حق باشماست اخه باوضعیت اقتصادی الان کسی نباید عیدی بده و عیدی بگیره

ما همیشه قبلش مشورت میکنیم بعد عیدی میدیم
بعدشم ده تومن مگه چشه که شوهرت روش نمیشه؟
من به درجه یک ها مثل بچه خواهر و برادرم و بچه خواهرشوهرم ۲۰ تومن میدم به درجه دو مثل پسرخاله و دختر خاله و… ۱۰ میدم درجه سه ام پنج تومن میدم :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
معمولا هم عیدی رو من میدم شوهرم نمیده که به مشکل بخوریم
میذارم تو پاکت میدم دست بچه

2 Likes

والا شوهر من میگه من باید بدم عیدی رو
بعدم میگم داداشات دوتا بچه دارن 10تومن بده هر کدوم تو 20میدی بهشون اونا میان خونه ما 10میدن به ی بچه تو
تو باز بیشتر از اونا میدی میگه نه من روم نمیشه در حالی که داداشاش سه برابر ما وضعشون بهتره
مثلا رفته خونه خواهرش 200تومن عیدی داده به اونا خواهرشم بیاد خونه ما فوقش 20تومن میده به بچم
سر اینم همیشه حرفمون میشه و دعوا میشه
واقعا کلافه شدم اصلا حرفمم قبول نمیکنه میگه اخر سر ی 100تومن فرقش میشه بیخیال
چیکار باید بکنم به نظرتون ؟؟؟؟

شوهرت چقد دستو دلبازه.:expressionless::expressionless::expressionless:
200 تومن عیدی میده به خواهرش؟؟؟

وا چخبره مگه پول علف خرسه

شما تبریزی هستین؟ ما میریم جایی عیدی نمیدیم کسی میاد خونمون عیدی میدیم بهش
اینم بگم اگه آذری هستین برادر همیشه وظیفشه عیدی بده به خواهرش و خواهر هیچ وظیفه ای نداره
برادرای منم عیدی آوردن منم همون بیست تومنو دادم به بچه هاشون
به خواهرشوهرمم عیدی میدم هیچ توقعی ندارم بهم عیدی بده

مگه چی میشه خواهرشه

وا چه رسمی

حالا ۱۰. ۲۰ تومن خوبه ولی ۱۰۰ تومن…اونم تو این گرونی :thinking::thinking:

نه ما جایی بریم خونشون عیدی میدیم

بعدم بزرگتر عیدی میده معمولا ولی شوهر من به بچه های داداشاش بیشتر عیدی میده اونا ولی به بچه ما کم میدن هر چقدم میگم قبول نمیکنه میگم تو مثل اونا باش دیگه اونا میبینی ک چطورن
هر سال سر این دعوامون میشه اول عیدی
چیکار باید بکنم به نظرتون؟؟؟

با شوهرت منطقی حرف بزن :nerd_face::nerd_face:

وا مگه شوهرت چقد درامد داره تواین گرونی این همه مفت پولتونو میده میره200 هزارتونم چه خبره بابا فوقش 50 دیگه پولتون از پارو بالا بره 100 :neutral_face:

منطقی هم حرف میزنم قبول نمیکنه
نه بابا دو تومن درامدشه یک تومن میره به وام
یه تومن میمونه
به خدا هر چی میگم قبول نمیکنه نمیدونم چیکار کنم میگم اون یکی داداشم 200داده منم میدم میگم مگه درامد اون با تو یکیه ماهی 7تومن درامد داره
دیوونم کرده

به نظر من اصلا سر مسائل مادی با هم دوا نکنید
اون هر چقد واسه خانوادش خرج میکنه تو هم واسه خودت خرج کن

پس توهم به خواهرت 200 عیدی بده چیزی گفت بگو تو چطور به خواهرت 200 میدی من ندم اگه تواون خواهرته اینم خواهر منه دلیلی نداره چون خونواده خودشن فرق بزاره یا اینطوری دستش خالی شه واسه زنو بچش کم بزاره.په یه تومن چیه که بزل بخشش میکنه شوهر من3 میگیره کلی وام خرج خونوادش خرج ما ولی خب واقعیتن رو پول هیچ وقت باهاش بحث نکردمه همون اول ازدواج گفتم بهش تا زمانی که واسه من یا بچم کم نزاری کاری ندارم چیکا میکنی الانم هم واسه خودم خرج میکنهه هم بچه واسه خونواده خودمم میزاره خرج کنم ولی والابه خودمم200 عیدی نمیده چه برسه به خواهر.شوهرتوکه اولین بارش نیس حتما عادت کرده

خواهر من ازدواج نکرده کوچیکه برا اون هر چقد به بچه های داداشاش بده به اونم اونقد میده
میگه خواهر تو ازدواج نکرده اونقد بدم بهش
به خود منم 100عیدی داده تازه اونم میدم به بچه های این و اون تموم میشه برا خودم نمیمونه

عزیزم شوهرت تو همه ی زمینه ها اینجوری خرج میکنه ؟مثلا تو خرید اجناس دوس داره بهترین رو بخره یا مدلای دیگه ک زیاد درآمد و مخارج رو باهم نمی سنجه یا فقط عید تا عید اینطوریه؟اگه برای همه ی زمینه ها اینطوری هست تو تولدا و… مناسبتهای مختلف و باعث شده تو مسائل مالی به مشکل تقریبا جدی بخورین به نظرم حتما ببرش پیش مشاور که کمکتون کنه چون رفتار همیشگی باعث بروز مشکل بعدی میشه اما اگه این رفتارش فقط مربوط به عید تا عید میشه و خودشم مشکلش فقط خجالت کشیدن از هدیه کم دادن هست زیاد سخت نگیر چون کرم آدما با هم فرق میکنه هر چند حساب دو دو تا چهار تا تو این شرایط اقتصادی اونم برا شما ک بچه دارین و درآمدتون ممکنه کفاف زندگی نداره بهتر هست

البته به نظرم باهاش صحبت کن ببین چی باعث میشه خجالت بکشه از ده تومن عیدی دادن در صورتی ک اونا ک وضع مالی بهتری دارت همین مبلغ رو میدن؟! این خجالت کشیدنه باید حل بشه😉 البته گلم بدون بحث و دعوا و لجبازی چون زندگی مشترک هست تهش شما هستی و همسرت بعد عید

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.