سابقه بارداری و اختلال جفت

سلام مامانا عضوجدیدم☺
من توبارداری اولم اختلال جفت داشتم خونرسانی به جنین خوب نبود خیلی به مشکل خوردم بعدش بچم باوزن کم به دنیا اومد،،الان میترسم دوباره باردار شم خدایی نکرده مثل دفعه قبل بشه کسی همچین مشکلی داشته امکانش چنددرصده این اتفاق دوباره بیافته ؟یااین که اختلال جفت چجوری به وجودمیادچیکارکنم سربچه بعدیم اینجوری نشه؟؟

سلام عزیزم
به مامی گپ خوش اومدین :rose:
علت ایجاد نارسایی جفت چیست؟
جفت مسیر ارتباطی بین شما و جنینتان است که مواد غذایی و اکسیژن را از بدن شما به بدن جنین می رساند و رشد و تکامل او را پیش می برد. اگر جفت به هر دلیلی نتواند به درستی این کار انتقال را به انجام برساند، بدون شک رشد و تکامل جنین تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و گاها رویداد های جبران ناپذیری برای جنین رخ خواهد داد.

نارسایی جفت به مسائل و مشکلات جریان خون مرتبط می شود. در حالی که مشکلات خون و عروقی مادر می تواند منجر به نارسایی جفت شود، دارو ها و عادت های سبک زندگی نیز می توانند از دلایل آن باشند.

محتمل ترین شرایطی که می توانند منجر به نارسایی جفت شوند از قرار زیرند:

دیابت
فشار خون بالای مزمن
مشکل لخته شدن خون
کم خونی یا تالاسمی
دارو های خاص (دارو های مربوط به درمان امراض خونی)
سیگار کشیدن
مصرف مواد مخدر به خصوص کوکائین، هروئین و متامفتامین
نارسایی جفت هم چنین هنگامی رخ می دهد که جفت به طور کامل به دیواره رحم نچسبیده باشد و یا از دیواره رحم جدا شده باشد. (قطع ناگهانی جفت از دیواره رحم)

نارسایی جفت چه علائم و نشانه هایی دارد؟
هیچ علامت و نشانه ای در مادر در هنگام نارسایی جفت دیده نمی شود. با این حال چندین نشانه هستند که می توانند در تشخیص زود هنگام این بیماری کمک کنند. اگر سایز رحم مادر نسبت به حاملگی های پیشین کوچک تر باشد و یا اگر جنین کم تر از میزان انتظار تکان بخورد می تواند از علائم نارسایی جفت باشد.

اگر جنین به طور کامل رشد نکرده باشد، شکم مادر کوچک خواهد بود و حرکات جنین کم تر احساس خواهد شد. خون ریزی های واژنی و انقباضات زود تر از موعد زایمان می توانند نشانه های جدا شدن زود هنگام جفت از دیواره رحم باشند.

تموم سونوگرافی های من سالم بودن چیزمشکوکی نشون نمیدادتا ماه ۷بارداریم که متوجه اختلال جفت شددکترم ،حالاسوالم اینه امکان این که دوباره پیش بیادچنددرصده؟؟خیلی میترسم بارداربشم

هر چیزی ممکنه عزیزم
اما نباید استرس داشته باشید همه بارداری ها مثل هم نیستن
باید ببینید علت این نارسایی جفت چی بوده تا اگر میشه از بروزش پیشگیری کنید

تشکر :rose:
خانما اگه کسی اینجوری بوده ممنون میشم بیاین بگین

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.