زیاد شیر خوردن پسر پنج ماهم

سلام به همگی, مشابه سوالمو جایی ندیدم
من یه پسر چهارماه نیمه دارم که شبها به سختی میخوابه مدام هر دو ساعت یا یک ساعت یکبار بعضی وقتام کمتر بیدار میشه وشیر میخوره, شیشه و پستونک علی رقم تلاش زیاد من نمیگیره و از سینه ی من یه جورایی به عنوان پستونک استفاده میکنه. و وقتی از دهنش میخوام بیرون بیارم گریه میکنه, خواب شب برام غیر ممکن شده و به شدت خستگی اذیتم میکنه, شیرم به اندازه کافی هست, کولیک و ریفلاکس نداره وزن گیریش خیلی خوبه تو روزم خیلی نمیخوابه که بخواد به خواب شبش لطمه بزنه, ولی نمیدونم چرا شبا مثل بچه های دیگه چندین ساعت خواب طولانی نداره, خواستم ببینم کسی مشابه من بوده؟لطفا کمکمون کنید

عزیزم چقد سخت.خواهر منم همینطور بود متاسفانه شبا خواب راحت نداشت.وقتی پستونک دادیم بچه راحت شدیم.
سعی کنید شبا که خواب آلوده پستونک بهش بدین ببینید میگیره.سینه تونو که در میارین سریع پستونک بدین.
پستونک نعمته

2 Likes

سلام عزیزم
این مطلب رو از یکی از سایت ها پیدا کردم

با توجه به اینکه کودک تان شب ها یک ساعت در میان بیدار می شود و برای مدت کوتاهی شیر را می خورد و دوباره می خوابد، به نظر می رسد یک عادت رفتاری در او ایجاد شده است و به نوعی سینه مادر برای او حکم پستانک را دارد و آرام بخش است. به همین دلیل است که شب‌ها برای مدت چند دقیقه سینه مادر را می مکد و بعد می خوابد. اغلب مادران با چنین مساله ای مواجه هستند، یا باید این شرایط را تحمل کنید یا اینکه می توانید گاهی اوقات برای دفعاتی که کودک تقاضای شیر خوردن دارد، او را بغل بگیرید و برای چند دقیقه راه ببرید تا بخوابد. با توجه به اینکه شیرخوارتان 4 ماهه است، می توانید در طول شب تا صبح، برای شش ساعت به او شیر ندهید و در عوض در ساعت شش صبح که کودک تقاضای شیر می کند، اجازه دهید سینه مادر را بمکد. با توجه به اینکه در طول شب شیری نخورده است، کاملا شیر مادر را مصرف می کند و به خوبی سیر می شود. به این ترتیب ساعات شیرخوردن کودک طوری تنظیم می شود که کاملا شیر بخورد. در ضمن قبل از خواب اجازه دهید کودک کاملا شیر بخورد و اگر کودکتان وزن گیری خوبی هم دارد، نیازی نیست که حتما بخواهد در طول شب شیر بیشتری بخورد. تکان خوردن کودک هم عادی بوده و به دلیل اینکه خواب خیلی عمیقی ندارد، طبیعی است که بیدار شود. جای آرامی برای خواب نوزاد فراهم کنید. در تختخواب نوزاد از اسباب بازی هایی که صدا و نور تولید می کنند، استفاده نکنید. سعی کنید موقع خواب، حالت آرام و ساکتی ایجاد کنید.

3 Likes

ممنونم عزیزم بابت راهنماییت

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.