زنان سرزمین من

زنان سرزمین من این روزها بیشتر و عمیق تر از هر زمان دیگر فرومیخورند؛ درد را، رنج را، توهین و حقارت را، فقر را و هر آنچه که فروخوردنی است.
زنان سرزمین من چاره ای جز فروخوردن ندارند، چه بسا از کودکی به او آموخته اند باید تحمل کنی.
زنان سرزمین من خسته اند از مبارزه با دردها، رنجها، توهین ها، حقارت ها، فقرهای مالی و فرهنگی و اخلاقی و …
او حق ندارد در برابر ظلم های شوهری که روزی با امید او را بعنوان حامی و پشتوانه انتخاب کرده فریاد بزند و حق خود را بستاند چون او باید فروبخورد تمام دردهایش را، رنج هایش را و هر آنچه فروخوردنیست و زندگیش را بکند.
زنان سرزمین من هنگام فروخوردن درهایشان حتما لبخند میزنند و نگاهشان به نگاه فرزندشان است و در دل فریاد میزنند دلبرکم همه را به جان میخرم تو فقط آرام باش.
زنان سرزمین من کتک ها، فریادها، ناسزاها، تحقیرها و تمام کاستی های شوهرشان را فرومیخورند چون هر بار فریاد زده بس است تحملم تمام شد تمام دستها بر روی لبانش آمده که حق با توست اما تحمل کن اگر میخواهی زندگی کنی.
مادرش نیز فروخورده و تحمل کرده پس او چرا نکند؟
زنان سرزمین من اگر بخواهند حق خود را بگیرند باید بجنگند و انگ بیوه بخورند و بااااز بجنگند با گرگهای گرسنه ی هوسباز و باز فروخورند درد تنهایی و به گور بردن عشق را.
دردهایت فزونتر است از هزاران سطر نوشتن من.
به پاس فداکاری شیرزنان ایران زمین که از لباس پزشکی تا لباس خانه داری بسیاری از دردها را به جان میخرند و دم نمیزنند فقط بخاطر حفظ حریم خانواده.

6 Likes

الهام جون بسیار زیبا نوشتی ،
امیدوارم که همه ما بتونیم مادرهای خوبی برای دخترانمون باشیم و بهشون یاد بدیم عزت نفس داشته باشند، یاد بدیم خانوم بودن به سکوت کردن نیست به حفظ کردن ارزش خودمون هست ، به تن ندادن به هر بی حرمتی هست ، یاد بدیم جلوی ظلم بتونن وایسن ، بتونن درست تصمیم بگیرن
تصمیم بگیرن و انتخاب کنن
و اگر از انتخاب خودشون پشیمون شدن جرات داشته باشن بگن و راه حل پیدا کنن
و خیلی چیزای دیگه …

3 Likes

فدای تو بشم رابی جان.
تو این چند وقته خیلی از زنای با سواد رو دیدم که از شوهراشون رنج میبردن و میگفتن چاره چیه؟ همه زنا همینن اگر بخوای زندگی کنی باید سکوت کنی و تحمل کنی فکر میکنی مردای دیگه بهترن.
این حرفا رو کسی میگفت که روانشناسی خونده.
این چند وقت قلبم درد گرفته بخاطر ظلمایی که به زنا میشه و سکوتهایی که زنها در برابر این ظلمها میکنن و این فرهنگ لعنتی رو سینه به سینه به دخترهاشون میدن.
منم امیدوارم یه روزی زنان ایران طعم واقعی خوشبختی رو بچشن و دیگه نگن از شوهرم میترسم نگن شوهرم داد و بیداد میکنه و من مجبورم ساکت باشم نگن شوهرم معتاده اما مجبورم بخاطر بچه ها تحمل کنم نگن شوهرم کتکم میزنه نگن حسرت آرامش رو دارم.
قلبم درد گرفته بخاطر زنای ایران.

4 Likes

دقیقا منم همینطورم اما نه چند روز
چندین ساله چه اون موقع که ایران بودم چه الان که دورم از ایران
خیلی خیلی افسوس میخورم که زن‌های ما باید بشینن تا حتما مردشوووون بیاد ببرتشون بیرون
و بیش‌تر از این ناراحتم که خودشون رو راضی نشون میدن و میگن این عشقه ، علاقه س وفکر میکنن زندگی فقط همینجا خلاصه میشه که از صبح بشوری بپزی و بچه بیاری ، شب مرد بیاد غذا ، کمتر و بیش‌تر حرفی صحبتی چیزی، زناشویی (که وظیفه مسلمه زنه و مرد هر لحظه بخواد باید در اختیارش بزاری) و تمام
این تعریف زندگی از دید خیلیاست

4 Likes

دقیقا همینطوره.
زن ایرانی به کمترین ها قانع هست و خودش رو با همین حداقل ها خوشبخت میدونه ولی افسوس که همین حداقل ها رو هم نداره حاضرم قسم بخورم بیشتر از ۸۰ درصد از زنا شاید بیشتر از یک ماه بشه که ننشستن کنار شوهرشون رو کاناپه دو کلام با هم صحبت کنن.
خیلی از زنای ایرانی تو پوشش دروغ همسراشون یه خوشبختی حباب وار دارن.
زن ایرانی حتی اگر فریاد بزنه و حقش رو بگیره بازم خوشبخت نیست چون قربانی سیستم ظالمه.
مرد بعدی زندگیش نه تنها بهش ظلم بیشتری میکنه بلکه جدایی قبلیشم سرش میکوبه و این در حالیه که اون خوش شانس باشه و شوهر کنه مگر نه میشه بیوه و میوه.

4 Likes

متاسفانه همینطوره

2 Likes

الهام جان به نظر من باید از خودمون شروع کنیم با تربیت درست دختر وپسرمون،اگر میخوایم چیزی درست بشه،اتفاقا دیشب با شوهرم در موردش صحبت میکردم که باید پسرمون هم مثل دخترمون نجيب باشه،مثل دخترمون قوانین رو رعایت کنه ومثل دخترمون وظایف شو بدونه و مسئولیت پذير باشه،نه مثل قدیم که ميگفتن پسر هست و عيب نداره هر کاري کرد بیاید اول از همه ما مادرها طرز فکرمون رو عوض کنیم

3 Likes

نوشین جان فقط شما یا فقط من یا فقط بعضی زنا نیستن که میخوان این وضعیت رو تغییر بدن اما ما تو یه سیستم هستیم شما اونچه که باید رو به دخترت یاد میدی و به پسرت هم یاد میدی ولی دور از جون خدایی نکرده اگر دخترت اسیر مردی شد که مادر اون یا اجتماع این آموزه ها رو بهش نداده چطور؟
خیلی از زنای ما سکوت نمیکنن و یاد گرفتن از حقشون دفاع کنن اما مدام دارن تو زندگیشون جنگ میکنن (جنگ از هر نوعش) یا طلاق باید بگیرن که اونم مشکلات خودشو داره تو دادگاه ها هم میدونید دیگه برای طلاق چه خبرها هست.
من مخالف نشستن و غصه خوردنم اما واقعیت جامعه ما اینه که زن هییییچ پشتیبان و حامی ای نداره اگر گیر شوهر ظالم بیوفته.
حتی اگر شوهر هم ظالم نباشه زن باید سنگ زیر آسیا باشه تا بهش بگن زن خوب.

1 Likes

مورد دیگه اینکه نسل ما و نسل مادرهای ما و نسل مادرهای اونا همه سوختن و داریم میسوزیم و تنها امیدمون به نسل بعدیه و این یعنی فدا شدن.

2 Likes

آره درسته قبول دارم ولی بالاخره باید شروع کرد دیگه، تا مظلومی نباشه ظالمی هم نیست،من یه سري کتاب حقوق درسي دوستامو خوندم باور کن الهام جان از سرم دود بلند شد

2 Likes

چرا نوشین؟؟؟ در مورد حقوق زن و مرد؟؟؟

1 Likes

متاسفانه خیلیامون از حقوقمون با خبر نیستیم تازه با خبرم باشیم کیه که قبول کنه اکثر مردا میگن کی گفته؟ ثابت کن.
کاش نوشین جان عکس میزاشتی از صفحات اون کتاب تا هممون یاد بگیریم.

1 Likes

مال دوران دانشجویی هست گلم،حقوق اسلامي رو بخونيد نوشته :unamused::unamused::unamused:

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.