زمان نزدیکی کردن از نظر شرعی

خواهرای گلم سلامـ
برای خواهرای گلی که قصدبارداری دارن و خیلی دوست دارن بدونن چه روزهایی برای اقدام خوب هست و البته اعتقاد به احادیث و گفته های شرعی دارن مطب فوق العاده مفید پیداکردم امیدوارم براتون مفید وکارامد باشه

3 نوع زمان نزدیکی کردن از نظر شرعی کدامند؟ زمان های مناسب برای نزدیکی کردن از نظر شرعی کدامند؟ زمان های نامناسب برای نزدیکی کردن از نظر دینی کدامند؟ آیا زمان هایی وجود دارند که نه جزء زمان های توصیه شده از نظر شرعی برای نزدیکی کردن باشند و نه جزء زمان های نهی شده برای نزدیکی کردن از لحاظ شرعی؟ کدام شب ها و روزهای هفته جزء زمان های مناسب برای عمل جماع هستند؟ کدام شب هفته جزء زمان های نهی شده برای عمل مجامعت می باشد؟ در این مطلب قصد داریم در مورد زمان های نزدیکی کردن از نظر شرعی صحبت کرده و 3 نوع زمان نزدیکی کردن از نظر دینی را بیان کنیم. امیدواریم که این بحث مورد توجه و استفاده شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی قرار بگیرد.

شاید در نظر عده ای این سؤال مطرح شود که نوع زمان نزدیکی از نظر شرعی چیست و اصلا چه لزومی به دانستن آن است؟ شاید این عده چنین تصور کنند که هر وقت زن و شوهر اراده کردند می توانند با یکدیگر نزدیکی کنند پس چه لزومی دارد که در مورد زمان نزدیکی کردن بخواهیم تفحص بکنیم. اما واقعیت امر چیز دیگری است. شکی در این نیست که زوجین هر زمان که اراده کردند می توانند عمل نزدیکی انجام دهند اما سؤال اصلی این است که آیا نزدیکی کردن در هر زمان، ضامن سلامت زن و مرد و جنین (در صورت اقدام به بارداری) می باشد؟ پاسخ این سؤال، منفی است و از نظر شرعی و دینی، زمان هایی وجود دارند که نزدیکی کردن در آن زمان ها می تواند موجب وارد شدن آسیب به سلامتی زن و مرد و جنین شده و موجب ایجاد ناهنجاری در جنین یا حتی سقط جنین بشود.

بر اساس توصیه های شرعی در مورد زمان های مربوط به نزدیکی کردن، 3 نوع زمان برای نزدیکی کردن تعریف می کنیم. این زمان ها عبارتند از:

زمان های مناسب و توصیه شده برای انجام عمل نزدیکی

زمان های نامناسب و نهی شده برای نزدیکی کردن

زمان های خنثی که نه جزء زمان های مناسب و نه جزء زمان های نامناسب محسوب می گردند
حال به تشریح هریک از این زمان های سه گانه می پردازیم.

زمان های مناسب و توصیه شده برای انجام عمل نزدیکی
از نظر شرعی و از نظر دستورات دینی یک سری زمان هایی هستند که نزدیکی کردن در آن زمان ها توصیه شده است. یعنی این زمان ها، بهترین زمان برای انجام عمل نزدیکی محسوب می گردند. نزدیکی کردن در این زمان ها مخصوصا به منظور باردار شدن بسیار اهمیت دارد و منجر به ایجاد برخی خصوصیات مثبت در جنین و فرزند متولد شده می گردد. زمان های توصیه شده برای انجام عمل نزدیکی که در سفارش پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) وجود دارند عبارتند از:

شب دوشنبه

شب سه شنبه

شب پنجشنبه

شب جمعه بعد از عشاء

شب جمعه آخر شب

روز پنجشنبه وقت زوال خورشید

روز جمعه بعد از عصر
برای درک مفهوم شب و روز می توانید مطلب شبانه روز در ماه قمری را مطالعه نمایید. ضمنا مطالعه مطلب شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می شود. همچنین توجه داشته باشید که بهترین زمان برای نزدیکی کردن در شب، آخر شب می باشد. البته شب جمعه بعد از عشاء، از این قاعده مستثنی می باشد. در این زمینه می توانید مطالب مضرات نزدیکی در اول شب برای مردان و زنان و نزدیکی در اول شب یا آخر شب را مطالعه نمایید.

زمان های نامناسب و نهی شده برای نزدیکی کردن
در مقابل زمان های توصیه شده برای نزدیکی کردن، زمان های نهی شده برای نزدیکی کردن وجود دارند. یعنی زمان هایی وجود دارند که نزدیکی کردن در آن زمان ها از نظر شرعی نهی شده است. به عنوان مثال یکی از این زمان ها، شب عید قربان می باشد. از نظر شرعی و طبق فرموده پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) ، آمیزش و نزدیکی در شب عید قربان باعث شش انگشتی شدن یا چهار انگشتی شدن فرزند می شود. از زمان های نهی شده دیگر می توان از بعد از ظهر نام برد. نزدیکی در بعد از ظهر سبب لوچ یا همان چپ چشم شدن نوزاد می شود. در این زمینه می توانید مطلب رابطه چپ چشم شدن نوزاد با زمان جماع را مطالعه کنید. برای آگاهی از همه زمان های نهی شده و نامناسب برای انجام عمل نزدیکی از نظر شرعی می توانید به مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه مراجعه نمایید.

زمان های خنثی که نه جزء زمان های مناسب و نه جزء زمان های نامناسب محسوب می گردند
نوع سوم زمان های نزدیکی کردن را می توان به نام زمان های خنثی در نظر گرفت. زمان های خنثی برای نزدیکی کردن، زمان هایی هستند که دستور خاصی در مورد آن زمان ها وجود ندارد و انجام عمل نزدیکی در آن زمان ها، نه توصیه شده و نه نهی شده است. هر زمانی که نه جزء زمان های توصیه شده برای نزدیکی باشد و نه جزء زمان های نهی شده برای نزدیکی باشد، به عنوان زمان های خنثی برای نزدیکی کردن تلقی می شود. یکی از این زمان ها، شب شنبه می باشد. برای شب شنبه، نه سفارشی برای نزدیکی کردن شده است و نه نهی از نزدیکی کردن گردیده است. مجامعت در زمان های خنثی به خود افراد بستگی دارد.

در این مطلب در مورد سه نوع زمان نزدیکی کردن صحبت شد و سعی گردید تا حدی اطلاعات لازم در این مورد خدمت شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی ارائه شود. زمان نزدیکی کردن بسیار مهم است و به نکات مفیدی در این زمینه در مطلب چرا زمان نزدیکی کردن مهم است اشاره شده است. شاید برای بعضی ها سؤال شود که آیا روشی ساده برای دانستن زمان های توصیه شده در هر لحظه وجود دارد به طوری که هم زمان های توصیه شده و هم زمان های نهی شده برای نزدیکی کردن را لحاظ کرده و زمان های مناسب برای نزدیکی کردن را به ما نشان دهد؟ پاسخ این پرسش مثبت است. برای آگاهی از این زمان ها در هر زمان می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید.

امیدواریم با رعایت زمان های مناسب برای نزدیکی کردن، گام مهمی در جهت سلامتی خود و سلامتی نسل آینده برداریم انشاء الله تعالی.

8 Likes

خیلی خوب :ok_hand:t3::ok_hand:t3::ok_hand:t3:

2 Likes

عالی مرسییییییییی:heart_eyes::kissing_heart:

2 Likes

در زمان قمردرعقرب هم باید نزدیکی برا بارداری نداشت؟؟؟؟

نه عزیزم خوب نیست

1 Likes

اسما جون ممنون خیلی مطالب خوبی بود:cherry_blossom::cherry_blossom:

1 Likes

فدات عشقم :tulip::tulip::tulip:

1 Likes

مرسی عزیزم

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.