زمان مصرف قرص های اسیدفولیک و آهن و مولتی ویتامین در بارداری

دوستان من ماه چهارمم رفتم دکتر بهم این قرصا رو داد یادم رفت زمان خوردنشو بپرسم اسید فولیک رو شبا قبل از خواب میخوردم بقیه رو کی بخورم لطفا راهنماییم کنید؟؟

1 Likes

من هرروز بعداز این که نهار خوردم آهن و مولتی ویتامین ام میخورم گلم الان هم ۲۹ هفته ام

‎بهترین زمان برای استفاده از قرص آهن را می توان زمانی دانست که معده خالی باشد، چرا که هنگامی که معده خالی باشد بدن مقدار بسیار بیشتری آهن جذب خواهد کرد. اگر کسی پس از استفاده از قرص آهن به ویژه با معده خالی حالت تهوع پیدا کند می تواند آن را پس از غذا و قبل از خواب مصرف کرده و بلافاصله بخوابد.

دقت کنید در صورتی که قرص آهن برای شما تجویز شده است از نوشیدن شیر و لبنیات و همچنین قرص کلسیم با آن خودداری کنید چون جذب آهن را کاهش می دهد.

ویتامین های محلول در چربی برای جذب به چربی نیاز دارند بنابراین آن ها باید همیشه با غذاهایی که چربی دارند مصرف شود. این ویتامین ها شامل ویتامین A، ویتامین D، ویتامین E، و ویتامین K هستند. در مورد مجموعه ای از ویتامین های گروه B مثل B 1 تا B 12 گفته می شود چون ما در حالت عادی این ویتامین ها را که از جمله ویتامین های محلول در آب هستند با غذا دریافت می کنیم پس بهتر است این ویتامین ها هم همزمان با خوردن غذا به خصوص میوه ها و سبزی ها مصرف شوند.

اگر پزشکتان زمان خاصی را برای اسیدفولیک ذکر نکرده اند، زمان مصرف اینگونه قرص ها نیم ساعت قبل از غذا و یا بعد از غذاست.

1 Likes

مرسی نیلوفر جون .پس من میتونم قبل از ناهار خوردن آهن بخورم و بعد از ناهار خوردن مولتی ویتامین بخورم .و اسید فولیک هم بعد از شام ؟؟

خواهش می کنم عزیزم
بله

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.